Fotogalerie: Slavnostní otevření katedrály Sv. Bartoloměje v Plzni

Diecézní pouť 5. června v Plzni vyvrcholila slavením bohoslužby u příležitosti otevření katedrály Sv. Bartoloměje po tříleté rekonstrukci, které (za účasti plzeňských biskupů Tomáše a Františka) předsedal Mons. Václav Malý. Vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru se pouti mohli zúčastnit pouze zástupci z farností. Přinášíme fotogalerii.
Publikováno: 8. 6. 2021 9:30

Zástupci farností, kteří přijeli na diecézní pouť do nově otevřené katedrály sv. Bartoloměje, vytvořili před oltářem krásnou pestrobarevnou kytici. Kytice růží z jednotlivých farností symbolizovala jejich propojení s nově otevřenou katedrálou sv. Bartoloměje. 

Na závěr slavnostní bohoslužby předal plzeňský biskup Tomáš Holub diecézní ocenění, které z jeho rukou převzali manželé Pavla a Karel Ženíškovi.

Text: Biskupství plzeňské
Foto: David Liška, Člověk a Víra

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež František: Na kříži se Ježíš modlil za každého z nás

Papež František dnes dopoledne na nádvoří sv. Damase v Apoštolském paláci ve Vatikánu pronesl poslední z cyklu katechezí o modlitbě, kterou věnoval Ježíšově velikonoční modlitbě za nás.
16.06.2021

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán a skupina věřících

V Mexiku byl zastřelen 33letý františkán, P. Juan Antonio Orozco OFM a s ním i skupina věřících, kteří se nešťastnou náhodou ocitl v přestřelce mezi dvěma drogovými kartely.
16.06.2021

400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621

Ekumenická rada církví a Česká biskupská konference vydala u příležitosti připomínky 400 let od popravy představitelů českého povstání na Staroměstském náměstí v roce 1621 Pracovní list č. 4 Ekumenické komise pro české církevní dějiny pro 17. století.
16.06.2021

Mediace - lektor Mgr. Aleš Bednařík

Seminář je navázáním na kurz Řešení konfliktních situací a emočně náročných rozhovorů. Lektor Aleš Bednařík představí interaktivní metody vedení skupinových diskuzí, které pomáhají vést ke konstruktivnímu řešení a smysluplným cílům pro skupinu. Jsou konflikty, ve kterých už strany neumějí nebo nechtějí spolu jednat, ale jejich dohoda je potřebná, nebo si ji sami přejí, ale neumějí se k ní dopracovat. V těchto situacích se často obracejí na autoritu, aby jim pomohla. Kněz nebo jáhen jako mediátor – jako nestranná třetí osoba může takovéto spory pomáhat řešit.
15.06.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
15.06.2021