Mezinárodní eucharistický kongres v Budapešti zveřejnil oficiální hymnu

Kardinál Péter Erdő vyhlásil na pondělní tiskové konferenci oficiální hymnu letošního Mezinárodního eucharistického kongresu v Budapešti.
Publikováno: 17. 6. 2021 10:45

Foto: Kardinál Péter Erdő na tiskové konferenci k Mezinárodnímu eucharistickému kongresu v Budapešti, 14. června 2021 (IEC 2021 Budapest)

Organizátoři píseň popsali jako „oživenou verzi“ hymny z roku 1938, kdy maďarské hlavní město hostovalo Mezinárodní eucharistický kongres naposledy.

Kardinál Erdő, arcibiskup ostřihomsko-budapešťský, také v rámci konference prezentoval video s příběhy obrácení tří mladých lidí v Budapešti.

52. mezinárodní eucharistický kongres se uskuteční od 5. do 12. září 2021. Kongres byl původně naplánován na rok 2020, ale byl přesunut z důvodu koronavirové pandemie. Papež František by dle plánu měl být hlavním celebrantem závěrečné mše svaté 12. září v 11.30 na budapešťském náměstí Hrdinů.

Na tiskové konferenci kardinál Erdő také přivítal dvanáct ambasadorů kongresu, včetně umělců, hudebníků, zpěváků a básníků, kteří nabídnou své svědectví o přetvářející síle Eucharistie.

Zdroj: Catholic News Agency

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Svatý stolec chce využít distanční výuky k rozšíření akademické formace

Kongregace pro katolickou výchovu dnes zveřejnila „Instrukci pro uplatňování modality distančního vyučování na církevních univerzitách a fakultách“. Její text, datovaný 13. května, podepsali prefekt zmíněné kongregace, kard. Giuseppe Versaldi, a její sekretář, arcibiskup Angelo Vincenzo Zani.
03.08.2021

Papež píše mladým do Medžugorje: Jděte za Kristem

Účastníkům festivalu mládeže Mladifest, které se koná od 1. do 6. srpna 2021 v Medžugorje, zaslal dnes papež poselství, ve kterém komentuje setkání Ježíše s bohatým mladíkem a předkládá tak nejen mladým svou meditaci nad následováním Ježíše Krista.
03.08.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
02.08.2021

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku je otevřena do 5. září

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku (12. - 15. září 2021) bude probíhat prostřednictvím webové stránky www.navstevapapeza.sk a je otevřena od 1. srpna do 5. září 2021. Akreditace bude udělována na základě registrací podaných přes elektronický formulář, který je k dispozici v slovenském i v anglickém jazyce.
02.08.2021

Fotogalerie z vysvěcení nového kostela v Karakoši, na který přispěla katolická církev z České republiky

Křesťané z iráckého města Karakoš mají od soboty 31. července nový kostel. Na jeho stavbu významně finančně přispěla i česká katolická církev díky sbírce ČBK na pomoc křesťanům na Blízkém východě. Nový kostel bude zasvěcený Panně Marii, Matce naděje, jako výraz poděkování, že se mohli po válce s Islámským státem v roce 2018 vrátit do svých domovů.
02.08.2021