Arcibiskup Cyril Vasiľ mezi nově jmenovanými členy Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury

Datum publikace21. 6. 2021, 14.00

Svatý otec jmenoval členy Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury. Zveřejňujeme jejich jména.

Svatý otec jmenoval ad quinquennium členy Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury čtyři kardinály: Josepha Williama Tobina, C.S.R., arcibiskupa Newarku (Spojené státy americké); Jamese Michaela Harveyho, arciopata papežské Baziliky svatého Pavla za hradbami; Gerharda Ludwiga Müllera, emeritního prefekta Kongregace pro nauku víry; Maria Grecha, generálního sekretáře Biskupské synody.

Dalšími nově jmenovanými členy jsou arcibiskupové Cyril Vasiľ, S.I., titulární arcibiskup Ptolemaidy, apoštolský administrátor sede plena košické eparchie a někdejší sekretář Kongregace pro východní církve (Slovensko); Celso Morga Iruzubieta, arcibiskup Méridy-Badajoz (Španělsko); Christoph Hegge, titulární biskup sicilibbský a pomocný biskup münsterský (Německo); Mark Leonard Bartchak, biskup Altoona-Johnstown (Spojené státy americké); Dominicus Meier, O.S.B., titulární biskup Castro di Sardegna a pomocný biskup Paderbornu (Německo); Andrea Migliavacca, biskup San Miniato (Itálie); Pierantonio Pavanello, biskup Adria-Rovigo (Itálie); Egidio Miragoli, biskup Mondovì (Itálie).

Papež František jmenoval rovněž referenty Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury, jimiž se stávají Carlos José Errázuriz Mackenna, profesor Fakulty kanonického práva Papežské univerzity Santa Croce v Římě; Patrick Valdrini, bývalý prorektor Papežské lateránské univerzity v Římě; reverend Paolo Gherri, děkaa Fakulty kanonického práva Papežské lateránské univerzity v Římě; a dále otec Ulrich Rhode, S.I., děkan Fakulty kanonického práva na Papežské gregoriánské univerzitě v Římě; Georges Henri Ruyssen, S.I., děkan Fakulty východního kanonického práva na Papežském východním institutu v Římě; Philippe Toxé, O.P., profesor Fakulty kanonického práva na Papežské univerzitě svatého Tomáše-Angelicum v Římě; a profesor William Daniel z Fakulty kanonického práva na Katolické univerzitě ve Washingtonu.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku: TS ČBK