Arcibiskup Cyril Vasiľ mezi nově jmenovanými členy Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury

Svatý otec jmenoval členy Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury. Zveřejňujeme jejich jména.
Publikováno: 21. 6. 2021 14:00

Svatý otec jmenoval ad quinquennium členy Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury čtyři kardinály: Josepha Williama Tobina, C.S.R., arcibiskupa Newarku (Spojené státy americké); Jamese Michaela Harveyho, arciopata papežské Baziliky svatého Pavla za hradbami; Gerharda Ludwiga Müllera, emeritního prefekta Kongregace pro nauku víry; Maria Grecha, generálního sekretáře Biskupské synody.

Dalšími nově jmenovanými členy jsou arcibiskupové Cyril Vasiľ, S.I., titulární arcibiskup Ptolemaidy, apoštolský administrátor sede plena košické eparchie a někdejší sekretář Kongregace pro východní církve (Slovensko); Celso Morga Iruzubieta, arcibiskup Méridy-Badajoz (Španělsko); Christoph Hegge, titulární biskup sicilibbský a pomocný biskup münsterský (Německo); Mark Leonard Bartchak, biskup Altoona-Johnstown (Spojené státy americké); Dominicus Meier, O.S.B., titulární biskup Castro di Sardegna a pomocný biskup Paderbornu (Německo); Andrea Migliavacca, biskup San Miniato (Itálie); Pierantonio Pavanello, biskup Adria-Rovigo (Itálie); Egidio Miragoli, biskup Mondovì (Itálie).

Papež František jmenoval rovněž referenty Nejvyššího tribunálu Apoštolské signatury, jimiž se stávají Carlos José Errázuriz Mackenna, profesor Fakulty kanonického práva Papežské univerzity Santa Croce v Římě; Patrick Valdrini, bývalý prorektor Papežské lateránské univerzity v Římě; reverend Paolo Gherri, děkaa Fakulty kanonického práva Papežské lateránské univerzity v Římě; a dále otec Ulrich Rhode, S.I., děkan Fakulty kanonického práva na Papežské gregoriánské univerzitě v Římě; Georges Henri Ruyssen, S.I., děkan Fakulty východního kanonického práva na Papežském východním institutu v Římě; Philippe Toxé, O.P., profesor Fakulty kanonického práva na Papežské univerzitě svatého Tomáše-Angelicum v Římě; a profesor William Daniel z Fakulty kanonického práva na Katolické univerzitě ve Washingtonu.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

František: Světlo evangelia k reformě církve

Ve videu s modlitebním úmyslem na měsíc srpen papež připomíná, že identita církve spočívá v evangelizaci a že její obnova se děje skrze proměnu každého z nás. V rámci „Celosvětové sítě modlitby s papežem“ je srpnovým všeobecným úmyslem prosba, aby církev „přijímala od Ducha Svatého milost a sílu obnovovat se ve světle evangelia„.
05.08.2021

Katolický týdeník: Cyklopouť ze Slovácka na Tetín

Mariazell, Kolín nad Rýnem, Čenstochová, Budapešť, Madrid, Řím, Levoča, Krakov, Fatima, tam všude se v minulých letech cyklopoutníci vypravili z Uherského Brodu. Letos hranice nepřekročí.
04.08.2021

Evangelium je jen jedno

Ve středu 4. srpna 2021 se papež František znovu setkal s věřícími na generální audienci v Aule Pavla VI., na které vystoupil poprvé od červencové operace, při které mu lékaři odebrali část tlustého střeva. Papež František pokračoval v katechezi o listu svatého Pavla Galaťanům.
04.08.2021

Diecézní charita Plzeň děkuje dárcům za podporu zasažených obyvatel Stebna

Šest rodin v obci Stebno již obdrželo příspěvek z transparentního účtu Diecézní charity Plzeň. Jejich domovy byly vážným způsobem poničeny bouří, která se zde přehnala z 24. na 25. června. Na podporu zasažených obyvatel Stebna již přišlo na transparentní účet diecézní charity téměř 686 tisíc Kč. Potřebným rodinám byla dosud rozdělena částka ve výši 469 tisíc korun. V nejbližších dnech rozdělí Charita dalším dvěma rodinám na obnovu jejich domovů dalších 160 tisíc korun. To vše se může dít díky obrovské solidaritě štědrých dárců s místními zasaženými lidmi.
04.08.2021

„Hvězdicová“ pouť přivede na Velehrad poutníky z mnoha koutů ČR

Ze třinácti různých směrů se koncem srpna vydají poutníci na Velehrad v rámci jedenadvacátého ročníku „hvězdicové“ pěší pouti. Jejím vrcholem bude mše svatá ve velehradské bazilice v sobotu 28. srpna 2021, celebrovat ji bude biskup Antonín Basler.
04.08.2021