Christmas Contest: Skladatelská soutěž pro vánoční koncert ve Vatikánu

Pokud jste ve věku od 16-35 let a baví vás hudba, skládáte si písničky, přihlaste se do vatikánské vánoční soutěže! Papežská nadace Gravissimum Educationis, Mise don Bosco Valdocco ONLUS a Prime Time Promotions vyhlásily v duchu myšlenky papeže Františka mezinárodní soutěž pro skladatele a interprety z celého světa.
Publikováno: 21. 6. 2021 13:45

Zájemci o účast v soutěži mají za úkol složit a nazpívat doposud nezveřejněnou píseň inspirovanou Vánoci a jejich hodnotami. Jsou vítány všechny hudební žánry od folku po rock, od blues po reggae, od gospelu po rap.

Přihlášky do soutěže je nutné odeslat do 31. července 2021 a nejlepší 3 písně zazní během letošního ročníku vánočního koncertu ve Vatikánu. Pro účastníky to bude jedinečná příležitost, jak představit publiku dosud neuvedenou píseň a zviditelnit také svůj mateřský jazyk a kulturu.

Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici v angličtině a italštině na www.christmascontest.com 
Velvyslanectví České republiky při Svatém stolci je připraveno poskytnout všem zájemcům o účast v soutěži případnou součinnost.

Zdroj: Velvyslanectví ČR při Svatém stolci

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Biskup Malý ke Světovému dni seniorů a prarodičů

Přinášíme zamyšlení biskupa Václava Malého ke Světovému dni prarodičů a seniorů, který na 25. července ustanovil papež František. Ve svém textu se pražský pomocný biskup a předseda Rady Iustitia et Pax při ČBK vrací i k nedávnému svátku sv. Marie Magdalény.
26.07.2021

Slováci se připravují na návštěvu papeže modlitbou růžence

„Zveme lidi dobré vůle, aby se zapojili do přípravy duchovní kytice, na které bude každý z účastníků vlastnit jeden květ. Příprava potrvá 40 dní od 7. srpna do 15. září. Během těchto 40 dní se účastníci pomodlí denně modlitbu růžence - v kostele, doma nebo v rámci svého společenství. Modlitba růžence bude za Slovensko a za papeže Františka,“ zvou Papežská misijní díla na Slovensku věřící k modlitbě růžence.
26.07.2021

Dokumentaristé Paměti národa hledají svědectví!

Dokumentaristé Paměti národa se obrací na věřící, aby jim pomohli najít ty, kteří díky své víře trpěli v období komunistické totality: „Mezi pravidelnými návštěvníky vašeho kostela jsou jistě i lidé, kteří za sebou mají pohnuté osudy. V lavicích vedle vás možná sedávají bývalí muklové z uranových dolů, lidé vyšetřovaní Státní bezpečností, lidé, kteří někomu pomáhali překonat československé hranice, nebo se o to dokonce sami pokusili. Jsou mezi vámi lidé, kteří byli kvůli své víře v Boha perzekvováni. Pomozte nám je najít!"
26.07.2021

Olympijský kaplan našim sportovcům na dálku žehná

V pátek 23. července 2021 zaplál po ročním odložení na zahajovacím ceremoniálu nad Tokiem oheň XXXII. olympijských her. „Prosím všechny o modlitbu za naše sportovce i celý realizační tým," vyzývá kaplan českého olympijského týmu P. Oldřich Chocholáč z brněnské diecéze.
26.07.2021

Papež: Mladí a staří se potřebují navzájem

Po nedělní polední modlitbě Anděl Páně ve Vatikánu papež František během svých pozdravů připomněl dnešní Světový den prarodičů a seniorů a vyzval k vzájemnému setkávání obohacování a respektu.
25.07.2021