Fotogalerie: Sobotní kněžská a jáhenská svěcení

Datum publikace21. 6. 2021, 14.45

Přinášíme vám fotogalerii z kněžských a jáhenských svěcení z Prahy, Olomouce, Opavy, Českých Budějovic a Plzně, která se konala tuto sobotu 19. června 2021.

Kardinál Dominik Duka vysvětil v pražské katedrále jednoho novokněze - jáhna Václava Šustra z farnosti Praha-Smíchov.

V olomoucké arcidiecézi přijali z rukou pomocného biskupa Josefa Nuzíka jáhenské svěcení Pavel Fiala z farnosti Dřevohostice, Lukáš Gelnar za farnost Velehrad a František Šary za farnost Lidečko

V katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích přijal z rukou biskupa Mons. Vlastimila Kročila kněžské svěcení Viktor Jakovič z Diecézně-misijního mezinárodního semináře Redemptoris Mater České Budějovice.

Ve znovuotevřené plzeňské katedrále sv. Bartoloměje biskup Tomáš Holub vysvětil dva novokněze: Tomáše Kadlece a Marka Jana Vilímka OFM.

Po třech letech se opět v opavské konkatedrále udílelo jáhenské svěcení. Apoštolský administrátor biskup Martin David po vzoru apoštolů vysvětil vkládáním rukou na hlavu svěcenců k jáhenské službě dva mladé muže. Jáhenské svěcení přijal Karel Honka z farnosti Nanebevzetí Panny Marie v Opavě a Jan Slepička z farnosti Svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu.

Foto:
Člověk a Víra: Pavel Langer, Samuel Soukup, Jakub Šerých, Marie Košinová