Fotogalerie: Sobotní kněžská a jáhenská svěcení

Přinášíme vám fotogalerii z kněžských a jáhenských svěcení z Prahy, Olomouce, Opavy, Českých Budějovic a Plzně, která se konala tuto sobotu 19. června 2021.
Publikováno: 21. 6. 2021 14:45

Kardinál Dominik Duka vysvětil v pražské katedrále jednoho novokněze - jáhna Václava Šustra z farnosti Praha-Smíchov. 

V olomoucké arcidiecézi přijali z rukou pomocného biskupa Josefa Nuzíka jáhenské svěcení Pavel Fiala z farnosti Dřevohostice, Lukáš Gelnar za farnost Velehrad a František Šary za farnost Lidečko

V katedrále sv. Mikuláše v Českých Budějovicích přijal z rukou biskupa Mons. Vlastimila Kročila kněžské svěcení Viktor Jakovič z Diecézně-misijního mezinárodního semináře Redemptoris Mater České Budějovice.

Ve znovuotevřené plzeňské katedrále sv. Bartoloměje biskup Tomáš Holub vysvětil dva novokněze: Tomáše Kadlece a Marka Jana Vilímka OFM.

Po třech letech se opět v opavské konkatedrále udílelo jáhenské svěcení. Apoštolský administrátor biskup Martin David po vzoru apoštolů vysvětil vkládáním rukou na hlavu svěcenců k jáhenské službě dva mladé muže. Jáhenské svěcení přijal Karel Honka z farnosti Nanebevzetí Panny Marie v Opavě a Jan Slepička z farnosti Svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu. 

Foto:
Člověk a Víra: Pavel Langer, Samuel Soukup, Jakub Šerých, Marie Košinová
Biskupství ostravsko-opavské: Pavel Zuchnický

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Kolínský kardinál Woelki se dočasně stahuje, papež mu však vyslovil důvěru

Po prozkoumání výsledků apoštolské vizitace kolínské arcidiecéze kvůli řešení případů zneužívání papež František přijal žádost kardinála Woelkiho o přestávku. Zároveň zamítl odstoupení dvou pomocných biskupů Puffa a Schwaderlappa.
25.09.2021

Varšavská konference otevřela cesty spolupráce do budoucna

Ve Varšavě skončila mezinárodní konference o ochraně nezletilých. Podle jednoho z členů organizačního výboru P. Żaka SJ její průběh předčil všechna očekávání. Vyplynuly z ní reálné naděje na spolupráci mezi středoevropskými a východoevropskými církvemi v boji proti sexuálnímu zneužívání nezletilých duchovními. Konferenci uspořádala Papežská komise pro ochranu nezletilých ve spolupráci s polskou biskupskou konferencí a za podpory polské Nadace sv. Josefa.
24.09.2021

Poslední rozloučení s biskupem Esterkou

24. září 2021 v 9.30 hodin proběhlo poslední rozloučení s brněnským emeritním pomocným biskupem Mons. ThDr. Petrem Esterkou, který zemřel po dlouhé nemoci v Kalifornii 10. srpna 2021. Mši svaté v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla předsedal apoštolský nuncius v České republice Mons. Charles Daniel Balvo za účasti brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho. Za Českou biskupskou konferenci se bohoslužby účatnil P. Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK. Připojujeme také pozdrav biskupa americké diecéze Orange v Kalifornii, Kevina W. Vanna, J.C.D, ve kterém vzpomíná na zesnulého biskupa.
24.09.2021

Už vím - Proč Pán Ježíš chce, abychom si ubližovali?

Přinášíme další video v rámci pořadu P. Romana Vlka s názvem "UŽ VÍM", ve kterém odpovídá na otázky dětí.
24.09.2021

O prvním říjnovém víkendu Uherský Brod ožije Růžencovou poutí

Tradiční pouť k Panně Marii Růžencové se v Uherském Brodě uskuteční o víkendu 2. a 3. října 2021. Na programu je kromě řady mší svatých také modlitební bdění pro mládež nebo krojované procesí. Celebrantem hlavní mše svaté v neděli dopoledne bude provinciál dominikánů v ČR P. Lukáš Fošum OP a kazatelem P. Gerard Timoner OP generální představený dominikánského řádu.
24.09.2021