Andrew Small sekretářem Papežské komise pro ochranu nezletilých

Papežská komise pro ochranu nezletilých má nového sekretáře. Stal se jím americký oblát, P. Andrew Small OMI. Své jmenování vnímá jako signál, že Komise vstupuje do nové fáze své činnosti. Papež chce ještě silněji zdůraznit roli ochrany nezletilých v rámci celé církve a vyzdvihnout roli římské kurie - řekl otec Small Vatikánskému rozhlasu.
Publikováno: 23. 6. 2021 11:00

P. Andrew Small byl deset let ředitelem Papežských misijních děl ve Spojených státech. Po nástupu do nové funkce ve Vatikánu má pro svou novou misi jasné priority.

"Mojí prioritou je poznat členy Papežské komise. Všichni odvádějí skvělou práci, i když jsou z velké části dobrovolníci. A chci se od nich naučit naslouchat těm, jejichž životy byly poznamenány a v mnoha případech i krutě zlomeny kvůli zneužívání. Důležité je tedy naslouchání a mé první kroky ukáže sama Komise. Myslím si však, že je také důležité zajistit, aby se lidé mohli zapojit do církve v této oblasti, aby měli přístup k mechanismům odpovědnosti a prevence. Musí být zajištěna plná transparentnost. Aby lidé věděli, že to, co církev dělá, je všem přístupné, že to lze hodnotit, že k vytváření bezepčného prostředí dochází v praxi a nikoli pouze teoreticky. To je pro mnoho lidí důležité, aby znovu získali důvěru."

V komentáři k dosud zavedeným opatřením na ochranu nezletilých otec Small zdůraznil, že je třeba vyhodnotit proces jejich zavádění do praxe, aby se zjistilo, co funguje a co je třeba zlepšit.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Svatý stolec chce využít distanční výuky k rozšíření akademické formace

Kongregace pro katolickou výchovu dnes zveřejnila „Instrukci pro uplatňování modality distančního vyučování na církevních univerzitách a fakultách“. Její text, datovaný 13. května, podepsali prefekt zmíněné kongregace, kard. Giuseppe Versaldi, a její sekretář, arcibiskup Angelo Vincenzo Zani.
03.08.2021

Papež píše mladým do Medžugorje: Jděte za Kristem

Účastníkům festivalu mládeže Mladifest, které se koná od 1. do 6. srpna 2021 v Medžugorje, zaslal dnes papež poselství, ve kterém komentuje setkání Ježíše s bohatým mladíkem a předkládá tak nejen mladým svou meditaci nad následováním Ježíše Krista.
03.08.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
02.08.2021

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku je otevřena do 5. září

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku (12. - 15. září 2021) bude probíhat prostřednictvím webové stránky www.navstevapapeza.sk a je otevřena od 1. srpna do 5. září 2021. Akreditace bude udělována na základě registrací podaných přes elektronický formulář, který je k dispozici v slovenském i v anglickém jazyce.
02.08.2021

Fotogalerie z vysvěcení nového kostela v Karakoši, na který přispěla katolická církev z České republiky

Křesťané z iráckého města Karakoš mají od soboty 31. července nový kostel. Na jeho stavbu významně finančně přispěla i česká katolická církev díky sbírce ČBK na pomoc křesťanům na Blízkém východě. Nový kostel bude zasvěcený Panně Marii, Matce naděje, jako výraz poděkování, že se mohli po válce s Islámským státem v roce 2018 vrátit do svých domovů.
02.08.2021