Andrew Small sekretářem Papežské komise pro ochranu nezletilých

Papežská komise pro ochranu nezletilých má nového sekretáře. Stal se jím americký oblát, P. Andrew Small OMI. Své jmenování vnímá jako signál, že Komise vstupuje do nové fáze své činnosti. Papež chce ještě silněji zdůraznit roli ochrany nezletilých v rámci celé církve a vyzdvihnout roli římské kurie - řekl otec Small Vatikánskému rozhlasu.
Publikováno: 23. 6. 2021 11:00

P. Andrew Small byl deset let ředitelem Papežských misijních děl ve Spojených státech. Po nástupu do nové funkce ve Vatikánu má pro svou novou misi jasné priority.

"Mojí prioritou je poznat členy Papežské komise. Všichni odvádějí skvělou práci, i když jsou z velké části dobrovolníci. A chci se od nich naučit naslouchat těm, jejichž životy byly poznamenány a v mnoha případech i krutě zlomeny kvůli zneužívání. Důležité je tedy naslouchání a mé první kroky ukáže sama Komise. Myslím si však, že je také důležité zajistit, aby se lidé mohli zapojit do církve v této oblasti, aby měli přístup k mechanismům odpovědnosti a prevence. Musí být zajištěna plná transparentnost. Aby lidé věděli, že to, co církev dělá, je všem přístupné, že to lze hodnotit, že k vytváření bezepčného prostředí dochází v praxi a nikoli pouze teoreticky. To je pro mnoho lidí důležité, aby znovu získali důvěru."

V komentáři k dosud zavedeným opatřením na ochranu nezletilých otec Small zdůraznil, že je třeba vyhodnotit proces jejich zavádění do praxe, aby se zjistilo, co funguje a co je třeba zlepšit.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Videospot: Charita pomáhá už 100 let

Charita Česká republika pomáhá už celé jedno století. Potřebné provází na cestě životem od bezbranného dětství až do bezmocného stáří.
23.06.2022

Charita Česká republika slaví 100 let, po revoluci stál za její obnovou arcibiskup Jan Graubner

Charita vyrostla z přirozené potřeby pomáhat potřebným. V Československu vznikla jako systematicky fungující organizace právě před 100 lety a po pádu komunistického režimu, který se její činnost snažil zastavit, ji církev vybudovala v podstatě znovu. Předseda České biskupské konference arcibiskup Jan Graubner a ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo dnes symbolicky zahájili oslavy tohoto významného jubilea, které budou probíhat až do příštího roku a představí nejen historii Charity a její nejvýznamnější milníky, ale především její současnost, významné projekty a služby, které poskytuje potřebným.
23.06.2022

Živé přenosy na TV Noe v červenci

Televize Noe bude s námi (vámi) po celou dobu velehradských slavností. Bude také živě přenášet na YT kanále Církev.cz přenos z Národního synodálního setkání a nejen to. Přinášíme přehled všech aktuálních živých přenosů TV Noe v červenci.
22.06.2022

Jáhenská svěcení v roce 2022

Přinášíme přehled jáhenských svěcení, která proběhla nebo proběhnou v roce 2022. Z již již uskutečných si můžete prohlédnout přiložené fotografie.
22.06.2022

Velehrad ožije v prvním červencovém týdnu

První týden v červenci bude na Velehradě rušno. 4.- 5. 7. se na tomto významném moravském poutní místě uskuteční již 23. ročník Dnů lidí dobré vůle, na které 6. 7. naváže celodenní Národní synodální setkání. Týden zakončí 132. plenární zasedání ČBK ve dnech 7. – 8. 7.
22.06.2022