Dny lidí dobré vůle a 127. plenární zasedání ČBK na Velehradě

Biskupové Čech, Moravy a Slezska se i letos sejdou na moravském Velehradě. Zúčastní se 22. ročníku Dnů lidí dobré vůle, po kterých bude ve dnech 6. - 7. července následovat 127. plenární zasedání ČBK.
Publikováno: 25. 6. 2021 13:00

Ilustrační foto: Velehrad.eu

Ještě před benefičním koncertem 4. července proběhne od 18.30 ve velehradské bazilice Modlitba za vlast, kterou povede olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK, a která je také organizována ve spolupráci s Armádou ČR. Mezi účastníky budou političtí představitelé, hasiči, zdravotníci, policisté a je zvána i široká veřejnost. 

Ve 20.00 hodin se uskuteční benefiční koncert Večer lidí dobré vůle, který bude živě přenášet Česká televize. Jiří Pavlica s Hradišťanem si na velehradské pódium pozve houslistu Václava Hudečka spolu s hostem, který bude velkým překvapením, dále zpěváka Davida Deyla, Jiřího Pospíchala a Slovácký komorní orchestr, Filharmonii Bohuslava Martinů, Antikvartet Dušana Vančury a operní pěvkyni Petru Alvárez Šimkovou s manželem a dětmi.

Slavnostní koncelebrovaná poutní mše svatá se uskuteční opět na náměstí před bazilikou 5. července od 10.30 hodin. Živě ji opět bude přenášet Česká televize. Hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka, kazatelem brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

Po bohoslužbě budou předány medaile ČBK významným osobnostem za zásluhy.
 
5. července v 15.00 hodin se bude konat ve velehradské bazilice řeckokatolická svatá liturgie. Hlavním celebrantem a kazatelem bude apoštolský exarcha Ladislav Hučko
 
!!ZRUŠENO!! 5. července v 16.00 se uskuteční mše svatá v Mikulčicích, hlavním celebrantem a kazatelem bude brněnský biskup Vojtěch Cikrle

V rámci plenárního zasedání členů ČBK bude mít veřejnost možnost účastnit se společných mší svatých s biskupy následovně:

6. července v 18.00 ve velehradské bazilice, hlavním celebrantem bude litoměřický biskup Jan Baxant, kázat bude brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.

7. července v 7.00 ve velehradské bazilice, hlavním celebrantem bude královéhradecký biskup Jan Vokál, kázat bude pražský pomocný biskup Zdenek Wasserbauer. 

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Papež: Obchodování s lidmi nahradit péčí

Na dnešek připadá Světový den boje proti obchodování s lidmi, který roku 2013 vyhlásilo Valné shromáždění OSN. Papež František jej připomenul na sociální sítí Twitter: „Vyzývám všechny ke společné práci spolu s oběťmi obchodu s lidmi, abychom ekonomiku založenou na obchodu přeměnili v ekonomiku péče," píše na svém twitterovém účtu.
30.07.2021

Stop Start se svatými - sv. Jan Maria Vianney

30.07.2021

V Karakoši vysvětí nový kostel, na který přispěla katolická církev z České republiky

Křesťané z iráckého města Karakoš budou mít od soboty 31. července nový kostel. Na jeho stavbu významně finančně přispěla i česká katolická církev díky sbírce ČBK na pomoc křesťanům na Blízkém východě. Nový kostel bude zasvěcený Panně Marii, Matce naděje, jako výraz poděkování, že se mohli po válce s Islámským státem v roce 2018 vrátit do svých domovů.
30.07.2021

Vatikán zveřejnil oficiální obraz Světového setkání rodin 2022

Ve čtvrtek Vatikán zveřejnil oficiální obraz 10. světového setkání rodin, které proběhne ve dnech 22.-26. června 2022 v Římě. Malba, jejímž autorem je slovinský jezuita P. Marko Ivan Rupnik, byla představena 28. července Dikasteriem pro laiky, rodinu a život a římskou diecézí, kteří setkání rodin organizují.
29.07.2021

Správa kostela sv. Kajetána v Nerudově ulici svěřena Arcidiecézní charitě Praha

Pražská provincie kongregace Nejsvětějšího Vykupitele (Redemptoristé) svěřují od srpna 2021 provoz kostela sv. Kajetána a Panny Marie Matky ustavičné pomoci v Nerudově ulici 22 v Praze 1 Arcidiecézní charitě Praha. Úvodní mši svatou bude v úterý 3. srpna od 17 hodin celebrovat rektor kostela P. Stanislav Přibyl, CSsR, generální sekretář České biskupské konference.
29.07.2021