Kardinál Hollerich jmenován generálním zpravodajem synody biskupů v roce 2023

Datum publikace9. 7. 2021, 12.45

Kardinál Jean-Claud Hollerich zaujme klíčovou roli v nadcházejícím tříletém synodálním procesu. Papež František jej jmenoval generálním zpravodajem XVI. řádného generálního shromáždění Synody biskupů, které proběhne v říjnu roku 2023 a jehož hlavním tématem bude synodalita.

Foto: Vatican News

Tématem synody je Za synodální církev: společenství, spoluúčast a poslání“. Synoda se měla původně konat v říjnu příštího roku. Kvůli změně v jejím složení byla však o rok odložena. Tříletý synodální proces rozdělený do tří fází - na diecézní, kontinentální, univerzální - zahájí papež František ve dnech 8. a 9. října 2021. Spočívat bude v konzultacích a rozlišování a vyvrcholí shromážděním Biskupské synody v říjnu 2023 v Římě.

Jako hlavní zpravodaj se kardinál Hollerich bude podílet na přípravách synody, vypracovávat návrh pracovního dokumentu synody a body, o kterých by měli účastníci diskutovat, a také vést přípravy finálního dokumentu, který bude předložen účastníkům ke schválení.

Kardinál Hollerich je od roku 2011 lucemburským arcibiskupem a od roku 2018 předsedou Rady biskupských konferencí EU (COMECE). V minulosti byl misionářem v Japonsku.

Zdroj: Vatican News - polská sekce

Autor článku: TS ČBK