Kardinál Hollerich jmenován generálním zpravodajem synody biskupů v roce 2023

Kardinál Jean-Claud Hollerich zaujme klíčovou roli v nadcházejícím tříletém synodálním procesu. Papež František jej jmenoval generálním zpravodajem XVI. řádného generálního shromáždění Synody biskupů, které proběhne v říjnu roku 2023 a jehož hlavním tématem bude synodalita.
Publikováno: 9. 7. 2021 12:45

Foto: Vatican News

Tématem synody je Za synodální církev: společenství, spoluúčast a poslání“. Synoda se měla původně konat v říjnu příštího roku. Kvůli změně v jejím složení byla však o rok odložena. Tříletý synodální proces rozdělený do tří fází - na diecézní, kontinentální, univerzální - zahájí papež František ve dnech 8. a 9. října 2021. Spočívat bude v konzultacích a rozlišování a vyvrcholí shromážděním Biskupské synody v říjnu 2023 v Římě.

Jako hlavní zpravodaj se kardinál Hollerich bude podílet na přípravách synody, vypracovávat návrh pracovního dokumentu synody a body, o kterých by měli účastníci diskutovat, a také vést přípravy finálního dokumentu, který bude předložen účastníkům ke schválení.

Kardinál Hollerich je od roku 2011 lucemburským arcibiskupem a od roku 2018 předsedou Rady biskupských konferencí EU (COMECE). V minulosti byl misionářem v Japonsku.

Zdroj: Vatican News - polská sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale hlava katolické církve neupřesnila. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.
23.10.2021

Ceny Celestýna Opitze za roky 2020 a 2021

V pátek 22. října 2021 byly v kostele sv. Šimona a Judy v Praze řádem milosrdných bratří uděleny Ceny Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné, a to za roky 2020 a 2021, oceněno tak bylo 6 laureátů.
23.10.2021

Roste počet laických misionářů

V souvislosti s misijní nedělí, která připadá na 24. října, předložilo Tiskové středisko Svatého stolce některé statistiky o působení církve ve světě.
22.10.2021

Setkali jsme se s Ježíšem, a proto hlásáme - 95. světový den misií

Tuto neděli církev oslaví 95. světový misijní den. Letos se bude konat pod heslem: "Potkali jsme Ježíše, a tedy hlásáme". Pojí se tentokrát s mnoha výročími spojenými s misijním působením církve, zejména s 200. výročím založení Papežských misijních děl.
22.10.2021

Povinnost nošení respirátorů na církevních akcích nadále platí

Od pondělí 25. října 2021 vstupují v platnost opatření, která se týkají ochrany dýchacích cest při hromadných akcích. Opět bude platit povinnost nosit respirátor ve vnitřních prostorech staveb, kde jsou přítomny alespoň 2 osoby vzdálené méně než 1,5 metru, pokud se nejedná o členy domácnosti a osoby při provádění autorského díla, tj. celebranta, kazatele, osoby přednášející biblická čtení, přímluvy, modlitby a podobně. Žalmisté a zpěváci doprovázející modlitbu či mši svatou nemusí mít respirátor po dobu zpěvu.
21.10.2021