Papež František povede modlitbu Anděl Páně z nemocnice Gemelli

Papež František strávil klidný den s běžným klinickým průběhem. Nadále pravidelně jedl a pokračoval v plánované léčbě, čteme v tiskovém sdělení vatikánského mluvčího Mattea Bruniho k průběhu rekonvalescence Svatého otce, který je po nedělní operaci pátým dnem hospitalizován v římské nemocnici Gemelli.
Publikováno: 9. 7. 2021 14:00

Foto: Socha papeže Jana Pavla II. před římskou nemocnicí A. Gemelli  (AFP or licensors)

Oficiální tiskové sdělení informující veřejnost o papežově zdravotním stavu dále zmiňuje, že se František prošel po chodbě a pokračoval ve své práci a čtení textů. Odpoledne sloužil mši svatou v kapli svého soukromého nemocničního bytu za účasti všech, kteří mu v těchto dnech hospitalizace pomáhají. Po lehké horečnaté epizodě je Svatý otec bez horečky.

Příští neděli, 11. července, povede papež modlitbu Anděl Páně z 10. patra Fakultní nemocnice "A. Gemelli".

Svatý otec děkuje za četné projevy náklonnosti a blízkosti, které denně dostává, a prosí, abychom se za něj modlili i nadále.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Svatý stolec chce využít distanční výuky k rozšíření akademické formace

Kongregace pro katolickou výchovu dnes zveřejnila „Instrukci pro uplatňování modality distančního vyučování na církevních univerzitách a fakultách“. Její text, datovaný 13. května, podepsali prefekt zmíněné kongregace, kard. Giuseppe Versaldi, a její sekretář, arcibiskup Angelo Vincenzo Zani.
03.08.2021

Papež píše mladým do Medžugorje: Jděte za Kristem

Účastníkům festivalu mládeže Mladifest, které se koná od 1. do 6. srpna 2021 v Medžugorje, zaslal dnes papež poselství, ve kterém komentuje setkání Ježíše s bohatým mladíkem a předkládá tak nejen mladým svou meditaci nad následováním Ježíše Krista.
03.08.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
02.08.2021

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku je otevřena do 5. září

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku (12. - 15. září 2021) bude probíhat prostřednictvím webové stránky www.navstevapapeza.sk a je otevřena od 1. srpna do 5. září 2021. Akreditace bude udělována na základě registrací podaných přes elektronický formulář, který je k dispozici v slovenském i v anglickém jazyce.
02.08.2021

Fotogalerie z vysvěcení nového kostela v Karakoši, na který přispěla katolická církev z České republiky

Křesťané z iráckého města Karakoš mají od soboty 31. července nový kostel. Na jeho stavbu významně finančně přispěla i česká katolická církev díky sbírce ČBK na pomoc křesťanům na Blízkém východě. Nový kostel bude zasvěcený Panně Marii, Matce naděje, jako výraz poděkování, že se mohli po válce s Islámským státem v roce 2018 vrátit do svých domovů.
02.08.2021