Papež děkuje zdravotníkům z Gemelli: Kromě těla pečujete také o srdce

Zblízka jsem zakusil bratrské přijetí a srdečnou starostlivost, díky nimž jsem se mohl cítit jako doma, napsal papež František v dopise adresovaném profesorovi Carlu Fratta Pasinimu, stojícímu v čele administrativní rady univerzitní polikliniky Gemelli. Papež v listu děkuje za péči, kterou mu personál nemocnice věnoval během desetidenní hospitalizace v první polovině tohoto měsíce.
Publikováno: 20. 7. 2021 14:15

František připomíná zásadní význam lidské citlivosti a vědecké profesionality v péči o lidské zdraví.

„Nyní si nesu v srdci mnoho tváří, příběhů a bolestných situací. Nemocnice Gemelli je skutečně malým městem ve Věčném městě, kam každý den přicházejí tisíce lidí se svými očekáváními a starostmi,“ píše František.

A pokračuje: „Kromě péče o tělo tu dochází – a prosím, aby tomu tak bylo vždycky -  také k péči o srdce prostřednictvím integrální péče, která je pozorná k člověku a dokáže vlévat útěchu a naději ve chvílích zkoušky. Práce, kterou každý z vás vykonává, není pouze delikátní a náročná. Je to dílo milosrdenství, v němž skrze nemocné vstupujete do kontaktu s Ježíšovým zraněným tělem,“ píše papež v listu do římské nemocnice, kde 4. července podstoupil operaci tlustého střeva. Celý personál nemocnice ujišťuje o své vděčnosti a připojuje apoštolské požehnání.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Svatý stolec chce využít distanční výuky k rozšíření akademické formace

Kongregace pro katolickou výchovu dnes zveřejnila „Instrukci pro uplatňování modality distančního vyučování na církevních univerzitách a fakultách“. Její text, datovaný 13. května, podepsali prefekt zmíněné kongregace, kard. Giuseppe Versaldi, a její sekretář, arcibiskup Angelo Vincenzo Zani.
03.08.2021

Papež píše mladým do Medžugorje: Jděte za Kristem

Účastníkům festivalu mládeže Mladifest, které se koná od 1. do 6. srpna 2021 v Medžugorje, zaslal dnes papež poselství, ve kterém komentuje setkání Ježíše s bohatým mladíkem a předkládá tak nejen mladým svou meditaci nad následováním Ježíše Krista.
03.08.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
02.08.2021

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku je otevřena do 5. září

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku (12. - 15. září 2021) bude probíhat prostřednictvím webové stránky www.navstevapapeza.sk a je otevřena od 1. srpna do 5. září 2021. Akreditace bude udělována na základě registrací podaných přes elektronický formulář, který je k dispozici v slovenském i v anglickém jazyce.
02.08.2021

Fotogalerie z vysvěcení nového kostela v Karakoši, na který přispěla katolická církev z České republiky

Křesťané z iráckého města Karakoš mají od soboty 31. července nový kostel. Na jeho stavbu významně finančně přispěla i česká katolická církev díky sbírce ČBK na pomoc křesťanům na Blízkém východě. Nový kostel bude zasvěcený Panně Marii, Matce naděje, jako výraz poděkování, že se mohli po válce s Islámským státem v roce 2018 vrátit do svých domovů.
02.08.2021