Programu cesty papeže na Slovensku se budou moci účastnit jen očkovaní

Slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský oznámil, že podmínkou účasti na setkáních v rámci zářijové návštěvy papeže Františka na Slovensku bude plná proočkovanost: „Povolíme účast hodně nad rámec platných opatření, ale podmínkou účasti na mších a jiných akcích bude plná proočkovanost účastníků. I tímto chceme dosáhnout toho, aby návštěva Svatého otce na Slovensku byla duchovním zážitkem pro co největší počet lidí.“
Publikováno: 21. 7. 2021 11:30

Slovenský ministr zdravotnictví zároveň uvedl, že vynaloží „maximální úsilí, aby návštěvníci mší svatých a dalších akcí naplno využili návštěvu Svatého otce a mohli v klidu prožívat jeho slova povzbuzení.“

Podle něj je cílem „aby si Svatý otec ze Slovenska odnesl pěkné vzpomínky, a abychom společně vytvořily podmínky pro jeho doprovod, ale také pro věřící, kteří si budou chtít odnést hluboký duchovní zážitek, a zároveň abychom umožnili co největšímu počtu lidí, věřících i všech ostatních, aby se mohli účastnit veřejných mší svatých.“

Na slova ministra reagoval předseda Konference biskupů Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský, který řekl: „Toto rozhodnutí vnímáme v duchu našeho požadavku, aby se setkáních se Svatým otcem mohlo zúčastnit co nejvíce lidí. Bylo nám řečeno, že z bezpečnostního hlediska a z hlediska technických možností je toto jediný reálný způsob jak počet účastníků radikálně neomezovat.“

Arcibiskup zdůraznil, že je důležité se toto rozhodnutí učinilo, protože organizátoři tak již budou vědět, na čem jsou, a budou tak moci pokračovat v přípravách návštěvy, do které zbývá již jen několik týdnů. Prosíme všechny, aby tuto informaci vzali v dobrém, jako snahu umožnit co největší počet účastníků. Samozřejmě věřící prosíme i o modlitby za celou návštěvu a za zdraví Svatého Otce, který nás přijde v září navštívit,“ dodal slovenský arcibiskup.

Zdroj: TK KBS

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Svatý stolec chce využít distanční výuky k rozšíření akademické formace

Kongregace pro katolickou výchovu dnes zveřejnila „Instrukci pro uplatňování modality distančního vyučování na církevních univerzitách a fakultách“. Její text, datovaný 13. května, podepsali prefekt zmíněné kongregace, kard. Giuseppe Versaldi, a její sekretář, arcibiskup Angelo Vincenzo Zani.
03.08.2021

Papež píše mladým do Medžugorje: Jděte za Kristem

Účastníkům festivalu mládeže Mladifest, které se koná od 1. do 6. srpna 2021 v Medžugorje, zaslal dnes papež poselství, ve kterém komentuje setkání Ježíše s bohatým mladíkem a předkládá tak nejen mladým svou meditaci nad následováním Ježíše Krista.
03.08.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
02.08.2021

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku je otevřena do 5. září

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku (12. - 15. září 2021) bude probíhat prostřednictvím webové stránky www.navstevapapeza.sk a je otevřena od 1. srpna do 5. září 2021. Akreditace bude udělována na základě registrací podaných přes elektronický formulář, který je k dispozici v slovenském i v anglickém jazyce.
02.08.2021

Fotogalerie z vysvěcení nového kostela v Karakoši, na který přispěla katolická církev z České republiky

Křesťané z iráckého města Karakoš mají od soboty 31. července nový kostel. Na jeho stavbu významně finančně přispěla i česká katolická církev díky sbírce ČBK na pomoc křesťanům na Blízkém východě. Nový kostel bude zasvěcený Panně Marii, Matce naděje, jako výraz poděkování, že se mohli po válce s Islámským státem v roce 2018 vrátit do svých domovů.
02.08.2021