Charita začala s rozdělováním finanční pomoci potřebným rodinám v poničeném Stebně

V noci z 24. na 25. června se Stebnem v okrese Louny přehnala ničivá bouře, která zanechala vážné škody na domovech zdejších obyvatel. Na místo byl povolán tým Terénní krizové služby Diecézní charity Plzeň, který zmapoval situaci a zdejším lidem nabídl využití krizové psychologické podpory a okamžité humanitární pomoci. Diecézní charita Plzeň také vypsala možnost finanční podpory zasaženým obyvatelům prostřednictvím svého transparentního účtu. Na něm se shromáždilo již téměř půl milionu korun. Peníze jsou uvolňovány na základě sociálních šetření Terénní krizové služby v místě pomoci.
Publikováno: 22. 7. 2021 12:00

„V tuto chvíli máme rozjednanou pomoc pro šest rodin, které potřebují finanční podporu na rekonstrukci svého obydlí,“ uvádí krizová interventka Daniela Babincová, která už Stebno několikrát navštívila. Jedná se o rodiny, jejichž domy byly velmi výrazně poškozeny bouří a finanční pomoc k rekonstrukcím nutně potřebují. Střechy těchto i jiných domů jsou však zatím většinou jen zakryty provizorními plachtami a pokrývačské práce teprve tu a tam začínají. Jedna domácnost již obdržela příspěvek ve výši 19 tisíc korun na nákup nové ledničky a sporáku, ty původní bouře vyřadila z provozu.

O potřebnosti pomoci nejpostiženějším rodinám zde charitní tým komunikoval také s další nestátní organizací – Člověkem v tísni, která na místě působí. Terénní krizová služba vedle finanční podpory stále nabízí obyvatelům Stebna, kteří leckdy doslova přišli o střechu nad hlavou, i psychologickou podporu.

Obec Stebno leží sice v Ústeckém kraji, ale spadá do farností Diecéze plzeňské. Pomoc zde tedy vykonává plzeňská diecézní charita. Ta je však v kontaktu i s Diecézní charitou Litoměřice, která působí v Ústeckém kraji.

Na pomoc obyvatelům Stebna při nezbytné obnově jejich domovů může veřejnost stále přispívat na transparentní účet Diecézní charity Plzeň 277850809/0300, variabilní symbol 246. Příspěvky přicházející na účet a převody na pomoc obyvatelům je možné sledovat ONLINE. Tým krizových interventů bude se zasaženými potřebnými rodinami dále udržovat kontakt a pokračovat v rozdělování další finanční pomoci přicházející na transparentní účet.

„Nesmírně si vážíme solidarity v pomoci na zmírnění dopadů přírodních živlů,“ říká ke stále přibývající finanční podpoře pro zasažené obyvatele Stebna Jiří Lodr, ředitel Diecézní charity Plzeň.

Zdroj: Diecézní charita Plzeň

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Svatý stolec chce využít distanční výuky k rozšíření akademické formace

Kongregace pro katolickou výchovu dnes zveřejnila „Instrukci pro uplatňování modality distančního vyučování na církevních univerzitách a fakultách“. Její text, datovaný 13. května, podepsali prefekt zmíněné kongregace, kard. Giuseppe Versaldi, a její sekretář, arcibiskup Angelo Vincenzo Zani.
03.08.2021

Papež píše mladým do Medžugorje: Jděte za Kristem

Účastníkům festivalu mládeže Mladifest, které se koná od 1. do 6. srpna 2021 v Medžugorje, zaslal dnes papež poselství, ve kterém komentuje setkání Ježíše s bohatým mladíkem a předkládá tak nejen mladým svou meditaci nad následováním Ježíše Krista.
03.08.2021

Umění vést lidi

Jednodenní kurz pro vedoucí pracovníky církevních institucí, kteří mají pod sebou zaměstnance. Dozvíte se, co znamená vedení, jak delegovat, jak naslouchat potřebám svěřených podřízených, jak zvládat konflikty i jak spolupracovat a vycházet s lidmi. To vše ve formě praktických cvičení, společného zážitků a názorných, často zábavných příkladů.
02.08.2021

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku je otevřena do 5. září

Akreditace novinářů na návštěvu papeže Františka na Slovensku (12. - 15. září 2021) bude probíhat prostřednictvím webové stránky www.navstevapapeza.sk a je otevřena od 1. srpna do 5. září 2021. Akreditace bude udělována na základě registrací podaných přes elektronický formulář, který je k dispozici v slovenském i v anglickém jazyce.
02.08.2021

Fotogalerie z vysvěcení nového kostela v Karakoši, na který přispěla katolická církev z České republiky

Křesťané z iráckého města Karakoš mají od soboty 31. července nový kostel. Na jeho stavbu významně finančně přispěla i česká katolická církev díky sbírce ČBK na pomoc křesťanům na Blízkém východě. Nový kostel bude zasvěcený Panně Marii, Matce naděje, jako výraz poděkování, že se mohli po válce s Islámským státem v roce 2018 vrátit do svých domovů.
02.08.2021