Svatoanenští poutníci se opět sejdou ve Staré Vodě u Libavé

Datum publikace22. 7. 2021, 11.45

Ve dnech 23. až 25. července proběhne ve Staré Vodě, ve vojenském prostoru Libavá, pouť ke sv. Anně. Třídenní program nabídne bohoslužby, přednášky, aktivity pro děti i procesí ke Královské studánce s žehnáním vody. V sobotu 24. července bude mši sv. sloužit olomoucký biskup Mons. Josef Nuzík.

Foto: wikipedie, CC BY-SA 3.0

Pátek 23. července 2021

19:00 První mše svatá pro poutníky

Sobota 24. července 2021

10:00 Mše svatá, hlavní celebrant biskup Mons. Josef Nuzík, po bohoslužbě bude následovat svátostné požehnání.
11:00 Procesíke královské studánce a žehnání vody.
12:00 Aktivity pro děti (stanoviště č. 1) Milé děti, poutní místo Stará Voda se letos těší i na vás. Budou pro vás připravena stanoviště se zábavným programem.
13:00 V kostele (stanoviště č. 2) Olomoucký arcibiskup Antonín Cyril Stojan, stodent piaristické koleje ve Staré Vodě - přednáší P. Th.D. Jan Larisch.
14:00 V kostele (stanoviště č. 2) O poutním místu, přednáší p. Jana Krejčová.

Neděle 25. července 2021

15:00 Mše svatá, hlavní celebrant o.Petr Huvar, po bohoslužbě bude možnost jít s procesím ke studánce a žehnání vody.
16:00 Divadelní představení: Založení Československé republiky, aneb z deníku pradědečka. Hraje René Josef, Divadlo jednoho herce.
Více o poutním místě, patřícím pod duchovní správu farnosti Moravský Beroun, najdete zde.

Další poutě ke sv. Anně se v naší diecézi konají v sobotu a neděli, viz Kalendář na.webu doo.cz. Poslední svatoanenská pouť se koná 31. 7. v Nové Vsi (nad Dolní Moravicí), kdy v 15.30 vyjde procesí od rozhledny do kaple sv. Anny, kde začne v 16.00 mše sv.

Autor článku: Monika Klimentová