Olympijský kaplan našim sportovcům na dálku žehná

V pátek 23. července 2021 zaplál po ročním odložení na zahajovacím ceremoniálu nad Tokiem oheň XXXII. olympijských her. „Prosím všechny o modlitbu za naše sportovce i celý realizační tým," vyzývá kaplan českého olympijského týmu P. Oldřich Chocholáč z brněnské diecéze.
Publikováno: 26. 7. 2021 8:00

Při svém proslovu ke sportovcům předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach připomněl olympijské heslo: Rychleji, výše, silněji. „Jde o slova francouzského dominikánského kněze Henri Didona, jednoho z přátel Pierra de Coubertina, zakladatele novodobých olympijských her,“ připomíná kaplan českého olympijského týmu P. Oldřich Chocholáč z brněnské diecéze. „I olympijské hnutí tato slova používá překvapivě v latině – Citius, Altius, Fortius. Těsně před zahájením olympijských her v Tokiu bylo toto heslo Mezinárodním olympijským výborem na návrh jejího předsedy doplněno o slovíčko - společně. Nově tak toto olympijské motto zní „Citius, Altius, Fortius – Communiter.“

I přes obtíže spojené s pandemií celý svět společně upřel své zraky na sportovce, aby je alespoň na dálku povzbuzoval a prožíval s nimi jejich sportovní úspěchy i prohry. „Prosím všechny o modlitbu za naše sportovce i celý realizační tým, zvláště v této obtížné době, aby sportovci ve zdraví mohli co nejlépe zúročit svou pětiletou přípravu na hry v Japonsku,“ poznamenává kaplan Oldřich, který tentokrát pouze na dálku z České republiky požehnáním doprovází české sportovce, kteří se na něj mohou skrze např. sociální sítě kdykoliv obrátit. Olympijské hry v Japonsku budou zakončeny slavnostním ceremoniálem v neděli 8. srpna 2021.

Autor článku:
Martina Jandlová

Související články

Další aktuality

Apel pro Evropu k situaci na Ukrajině

Předsednictvo Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), oslovuje biskupy evropského kontinentu v tomto dramatickém okamžiku napětí kolem Ukrajiny, chce vyjádřit svou blízkost církvím na Ukrajině a všem jejím lidem. Vyzývá mezinárodní společenství, aby zemi nabídlo svou podporu v souvislosti s nebezpečím ruské vojenské ofenzívy.
22.01.2022

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022