Slováci se připravují na návštěvu papeže modlitbou růžence

Datum publikace26. 7. 2021, 12.00

„Zveme lidi dobré vůle, aby se zapojili do přípravy duchovní kytice, na které bude každý z účastníků vlastnit jeden květ. Příprava potrvá 40 dní od 7. srpna do 15. září. Během těchto 40 dní se účastníci pomodlí denně modlitbu růžence - v kostele, doma nebo v rámci svého společenství. Modlitba růžence bude za Slovensko a za papeže Františka,“ zvou Papežská misijní díla na Slovensku věřící k modlitbě růžence.

K přípravě na návštěvu povzbuzují také biskupové Slovenska v pastýřském listu: „Panna Marie i Josef nás vedou na cestě za Ježíšem. Vedou nás k poznávání stop jeho přítomnosti v našich životech, v nejhlubších očekáváních a touhách našeho srdce. Panna Marie a Josef na toto životní putování zvou všechny - jednotlivce i rodiny a celé naše společenství. A na této společné pouti se k nám v září připojí - a osobně nás povzbudí - papež František.“

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko, který je zodpovědný za duchovní přípravu zářijové návštěvy Svatého otce, zve kromě toho každý den k modlitbě jednoho desátku růžence. Jak biskup uvedl, papež František je mariánský ctitel a denně rozíjmá nad 15 tajemstvími růžence.

„Chci vás pozvat, abychom se od teď modlili jeden desátek, aby návštěva papeže přinesla dobré duchovní ovoce, abychom spolu s Marií a Josefem kráčeli za Ježíšem Kristem,“ vyzval věřící biskup Jozef Haľko.

„Pokud se budeme pravidelně každý den modlit jeden desátek a prosit Pannu Marii, aby se přimlouvala za nás hříšné, budeme prosit také o to, aby slova papeže padla na úrodnou půdu. Tím dobrým ovocem je hlubší vztah k Ježíši Kristu,“ vyzval biskup Haľko.

Zdroj: TK KBS

Autor článku: TS ČBK