Sestra Francine, unesená v Konžské demokratické republice, je opět svobodná

Sestra Francine, která byla unesená na východě Konžské demokratické republiky, je opět svobodná, informovala o tom organizace Církev v nouzi. Fyzicky je v pořádku, ale je traumatizována. Další informace o pozadí jejího únosu a rychlého propuštění nejsou známé.
Publikováno: 28. 7. 2021 10:15

Foto: ilustrační, Vatican Media

Sestra Francine se ve čtvrtek 8. července 2021 nevrátila z návštěvy tržiště ve městě Goma. Únosci krátce poté kontaktovali místní církevní představitele.

Region Kivu, jehož hlavním městem je právě Goma, už celé roky sužuje násilí radikálních islamistických milicí a ozbrojených skupin. Jde také o etnické konflikty a boj o přístup k přírodním zdrojům.

Únosy kněží, řeholníků a řeholnic se stávají zbraní a donucovacím prostředkem v mnoha afrických zemích. Takové únosy se evidují od Mali přes Nigérii po Kongo. Mnozí kněží, řeholníci a řeholnice jsou často nezvěstní celé roky. Příkladem je sestra Gloria Narváez Argotiová, unesená v Mali roku 2017. Mnoho obětí těchto únosů nepřežijí. Únosci tak dosahují svého cíle: zvýšit strach a hrůzu mezi obyvatelstvem.

Papežská nadace ACN - Církev v nouzi podporuje řadu projektů ve východní části Konžské demokratické republiky. Přispívá na budování farních budov a kostelů, jako i na formaci kněží.

Zdroj: TK KBS

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Evropské dotační možnosti pro poskytovatele sociálních služeb

I v novém programovém období EU pokračuje dotační podpora pro poskytovatele sociálních služeb, a to jak na investiční aktivity, tak na ty neinvestiční. Kromě sociálních služeb dle zákona č. 108/2006 Sb. je podpora směřována i do sociálního bydlení, sociálního podnikání a vzdělávání zaměstnanců.
07.12.2022

Kdo si odnese letos ceny SIGNÁLY AWARDS 2022 ?

06.12.2022

Pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera k 2. neděli adventní

Přinášíme vám druhý pastýřský list arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, o mši svaté.
04.12.2022

Biskup Martin: „Svěřuji Bohu velkou bolest pozůstalých z Bašky“

Vražda mladého muže v Bašce na Frýdeckomístecku zasáhla nejen farnost, ale celou diecézi. Biskup Martin David ujišťuje pozůstalé o svých modlitbách a blízkosti. Dnes ráno se zaměstnanci Biskupství ostravsko-opavského za zemřelého modlili na svém adventním duchovním setkání. Biskup Martin David vzpomněl, že mladého muže před nedávnem biřmoval.
02.12.2022

Pozvání k návštěvě INSPIRACE na vánočních trzích v Praze

Upřímně Vás zveme k návštěvě prodejního stánku školní chráněné dílny Inspirace při Dívčí katolické střední škole. Na horní části Václavského náměstí v rámci tradičních adventních trhů zde ve dnech 25. 11. - 22. 12. naleznete originální výrobky handicapovaných absolventek Dívčí školy, které po studiu v Dívčí škole, respektive její chráněné dílně, nalezly i zaměstnání…. Děkujeme!
01.12.2022