Sestra Francine, unesená v Konžské demokratické republice, je opět svobodná

Sestra Francine, která byla unesená na východě Konžské demokratické republiky, je opět svobodná, informovala o tom organizace Církev v nouzi. Fyzicky je v pořádku, ale je traumatizována. Další informace o pozadí jejího únosu a rychlého propuštění nejsou známé.
Publikováno: 28. 7. 2021 10:15

Foto: ilustrační, Vatican Media

Sestra Francine se ve čtvrtek 8. července 2021 nevrátila z návštěvy tržiště ve městě Goma. Únosci krátce poté kontaktovali místní církevní představitele.

Region Kivu, jehož hlavním městem je právě Goma, už celé roky sužuje násilí radikálních islamistických milicí a ozbrojených skupin. Jde také o etnické konflikty a boj o přístup k přírodním zdrojům.

Únosy kněží, řeholníků a řeholnic se stávají zbraní a donucovacím prostředkem v mnoha afrických zemích. Takové únosy se evidují od Mali přes Nigérii po Kongo. Mnozí kněží, řeholníci a řeholnice jsou často nezvěstní celé roky. Příkladem je sestra Gloria Narváez Argotiová, unesená v Mali roku 2017. Mnoho obětí těchto únosů nepřežijí. Únosci tak dosahují svého cíle: zvýšit strach a hrůzu mezi obyvatelstvem.

Papežská nadace ACN - Církev v nouzi podporuje řadu projektů ve východní části Konžské demokratické republiky. Přispívá na budování farních budov a kostelů, jako i na formaci kněží.

Zdroj: TK KBS

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Benedikt XVI.: Uzákonění stejnopohlavního manželství je „deformací svědomí“

V úvodu nového souboru svých spisů o Evropě Benedikt XVI. uvádí, že „s uzákoněním tzv. stejnopohlavního manželství v šestnácti evropských zemích nabyla problematika manželství a rodiny nové dimenze, kterou nelze přehlížet“, a že jsme svědky „pokřivení svědomí“, které také zasáhlo některé církevní kruhy.
17.09.2021

Papež vyzval katechety ke svobodě a tvořivosti

Papež František dnes přijal vedoucí katechetických sekcí evropských biskupských konferencí, kteří se v Římě účastnili setkání nazvaného „Katecheze a katecheté pro novou evangelizaci“, zorganizovaného Papežskou radou pro novou evangelizaci.
17.09.2021

Fotogalerie: Mše svatá ke cti sv. Ludmily v bazilice sv. Jiří

Ve čtvrtek 16. září 2021 proběhla v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě slavnostní mše svatá ke cti svaté Ludmily. Hlavním celebrantem byl Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký. Po celou dobu bohoslužby byla v bazilice vystavena k uctění lebka mučednice. Liturgii doprovodila zpěvem Schola Gregoriana Pragensis. Přinášíme fotogalerii.
17.09.2021

Papežská mše zahájí plenární zasedání evropských biskupů

Svatý stolec dnes zveřejnil program papežských bohoslužeb v měsících září a říjnu. Papež František bude hlavním celebrantem mší svatých u příležitosti plenárního zasedání CCEE, zahájení biskupské synody a biskupského svěcení.
17.09.2021

Budapešť a Slovensko: apoštolská cesta v jedné minutě

Krátká videomozaika jako ohlédnutí za 34. mezinárodní apoštolskou cestou papeže Františka do Budapešti a na Slovensko. Římský biskup ji zakončil poděkováním před ikonou Salus Populi Romani v bazilice Panny Marie Větší.
17.09.2021