Sestra Francine, unesená v Konžské demokratické republice, je opět svobodná

Sestra Francine, která byla unesená na východě Konžské demokratické republiky, je opět svobodná, informovala o tom organizace Církev v nouzi. Fyzicky je v pořádku, ale je traumatizována. Další informace o pozadí jejího únosu a rychlého propuštění nejsou známé.
Publikováno: 28. 7. 2021 10:15

Foto: ilustrační, Vatican Media

Sestra Francine se ve čtvrtek 8. července 2021 nevrátila z návštěvy tržiště ve městě Goma. Únosci krátce poté kontaktovali místní církevní představitele.

Region Kivu, jehož hlavním městem je právě Goma, už celé roky sužuje násilí radikálních islamistických milicí a ozbrojených skupin. Jde také o etnické konflikty a boj o přístup k přírodním zdrojům.

Únosy kněží, řeholníků a řeholnic se stávají zbraní a donucovacím prostředkem v mnoha afrických zemích. Takové únosy se evidují od Mali přes Nigérii po Kongo. Mnozí kněží, řeholníci a řeholnice jsou často nezvěstní celé roky. Příkladem je sestra Gloria Narváez Argotiová, unesená v Mali roku 2017. Mnoho obětí těchto únosů nepřežijí. Únosci tak dosahují svého cíle: zvýšit strach a hrůzu mezi obyvatelstvem.

Papežská nadace ACN - Církev v nouzi podporuje řadu projektů ve východní části Konžské demokratické republiky. Přispívá na budování farních budov a kostelů, jako i na formaci kněží.

Zdroj: TK KBS

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež v Řecku: Obnovené lidstvo respektuje život, projevuje zájem o druhé a o stvoření

Papež František na začátku své apoštolské cesty do Řecka promluvil k řeckým státním představitelům, vedoucím osobnostem a diplomatickému sboru a vyzval evropské lídry, aby usilovali o novou lidskost, která respektuje život jako právo.
04.12.2021

UŽ VÍM - Jak mám připravit cestu Pánu Ježíši?

Proč Pána Boha nevidíme? Jak se někdo stane knězem? Jak mám připravit cestu Pánu Ježíši? Nejen na tyto otázky odpovídá ve videu P. Roman Vlk.
04.12.2021

Byl zahájen prodej „Požehnaného ležáku“ z Budvaru

V pátek 3.12, na počátku druhého adventního víkendu, byl ve vyhlášené českobudějovické restauraci Masné krámy slavnostně zahájen prodej „Požehnaného ležáku“ uvařeného v národním pivovaru Budějovický Budvar.
04.12.2021

Papež na Kypru vyzval k usmíření církví i obyvatel rozděleného ostrova

Papež František dnes na Kypru vyzval k usmíření a překonání nevraživosti a předsudků, které několik století provází rozkol katolické a pravoslavné církve. Vyzval rovněž k obnovení rozhovorů mezi kyperskými Řeky a kyperskými Turky o sjednocení ostrova. Papež se dnes v Nikósii setkal s hlavou kyperské pravoslavné církve a sloužil mši na stadionu, jíž se účastnilo na 7000 lidí, informovala agentura AFP. Zacházení s migranty ve sběrných táborech, kde jsou často vystavení mučení a otroctví, papež srovnal se zločinu nacismu a stalinismu.
03.12.2021

Výzva brněnského biskupa k zahájení kanonizačního řízení P. Martina Středy, SJ

Přinášíme výzvu brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho k zahájení kanonizačního řízení P. Martina Středy, SJ.
03.12.2021