„Hvězdicová“ pouť přivede na Velehrad poutníky z mnoha koutů ČR

Datum publikace4. 8. 2021, 10.00

Ze třinácti různých směrů se koncem srpna vydají poutníci na Velehrad v rámci jedenadvacátého ročníku „hvězdicové“ pěší pouti. Jejím vrcholem bude mše svatá ve velehradské bazilice v sobotu 28. srpna 2021, celebrovat ji bude biskup Antonín Basler.

„“Foto: František Ingr, Člověk a víra

„Vycházíme s úmyslem děkovat svatým Cyrilu a Metoději a prosit je, aby jejich dědictví opravdu žilo, a také s prosbou za mír, církev, vlast, rodiny a mládež i za nemocné a za ty, kdo se o ně starají,“ shrnuje Mons. Jan Peňáz, který tradiční srpnové putování inicioval a každým rokem pořádá.

Pouť začíná v neděli 22. srpna, kdy první účastníci vycházejí v 16.00 od cyrilometodějské lípy na hranici Čech a Moravy. Další se na cestu vydají v pondělí z Nového Veselí, Vítochova a Sebranic, v úterý z Olešnice na Moravě, Velkého Meziříčí, Brna-Lesné a Skalky u Trenčína, ve středu z Olomouce, ve čtvrtek ze slovenské Skalice a Ratíškovic a v pátek z Brankovic. V sobotu se pak většina proudů spojí a vyjdou v 8.00 z Buchlovic a v 9.00 z Tupes. Téhož dne také vycházejí poutníci z Uherského Brodu a Nedachlebic.

Sobotní program ve velehradské bazilice nabídne v 10.30 hodin obnovu zasvěcení a přijetí do Společenství čistých srdcí. Na 11.30 hodin je plánována mše svatá, kterou bude celebrovat biskup Antonín Basler. Odpoledne v 15.00 se koná přednáška a po ní závěrečné požehnání a rozloučení. Více na www.poutnik-jan.cz.

Zdroj: ado.cz

Autor článku: Tereza Myslilová