„Hvězdicová“ pouť přivede na Velehrad poutníky z mnoha koutů ČR

Ze třinácti různých směrů se koncem srpna vydají poutníci na Velehrad v rámci jedenadvacátého ročníku „hvězdicové“ pěší pouti. Jejím vrcholem bude mše svatá ve velehradské bazilice v sobotu 28. srpna 2021, celebrovat ji bude biskup Antonín Basler.
Publikováno: 4. 8. 2021 10:00

„“Foto: František Ingr, Člověk a víra

„Vycházíme s úmyslem děkovat svatým Cyrilu a Metoději a prosit je, aby jejich dědictví opravdu žilo, a také s prosbou za mír, církev, vlast, rodiny a mládež i za nemocné a za ty, kdo se o ně starají,“ shrnuje Mons. Jan Peňáz, který tradiční srpnové putování inicioval a každým rokem pořádá.

Pouť začíná v neděli 22. srpna, kdy první účastníci vycházejí v 16.00 od cyrilometodějské lípy na hranici Čech a Moravy. Další se na cestu vydají v pondělí z Nového Veselí, Vítochova a Sebranic, v úterý z Olešnice na Moravě, Velkého Meziříčí, Brna-Lesné a Skalky u Trenčína, ve středu z Olomouce, ve čtvrtek ze slovenské Skalice a Ratíškovic a v pátek z Brankovic. V sobotu se pak většina proudů spojí a vyjdou v 8.00 z Buchlovic a v 9.00 z Tupes. Téhož dne také vycházejí poutníci z Uherského Brodu a Nedachlebic.

Sobotní program ve velehradské bazilice nabídne v 10.30 hodin obnovu zasvěcení a přijetí do Společenství čistých srdcí. Na 11.30 hodin je plánována mše svatá, kterou bude celebrovat biskup Antonín Basler. Odpoledne v 15.00 se koná přednáška a po ní závěrečné požehnání a rozloučení. Více na www.poutnik-jan.cz.

Zdroj: ado.cz

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Papež vyzval katechety ke svobodě a tvořivosti

Papež František dnes přijal vedoucí katechetických sekcí evropských biskupských konferencí, kteří se v Římě účastnili setkání nazvaného „Katecheze a katecheté pro novou evangelizaci“, zorganizovaného Papežskou radou pro novou evangelizaci.
17.09.2021

Fotogalerie: Mše svatá ke cti sv. Ludmily v bazilice sv. Jiří

Ve čtvrtek 16. září 2021 proběhla v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě slavnostní mše svatá ke cti svaté Ludmily. Hlavním celebrantem byl Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký. Po celou dobu bohoslužby byla v bazilice vystavena k uctění lebka mučednice. Liturgii doprovodila zpěvem Schola Gregoriana Pragensis. Přinášíme fotogalerii.
17.09.2021

Papežská mše zahájí plenární zasedání evropských biskupů

Svatý stolec dnes zveřejnil program papežských bohoslužeb v měsících září a říjnu. Papež František bude hlavním celebrantem mší svatých u příležitosti plenárního zasedání CCEE, zahájení biskupské synody a biskupského svěcení.
17.09.2021

Budapešť a Slovensko: apoštolská cesta v jedné minutě

Krátká videomozaika jako ohlédnutí za 34. mezinárodní apoštolskou cestou papeže Františka do Budapešti a na Slovensko. Římský biskup ji zakončil poděkováním před ikonou Salus Populi Romani v bazilice Panny Marie Větší.
17.09.2021

Vědci rekonstruovali obličej sv. Ludmily

Díky moderním vědeckým a technickým metodám můžeme při příležitosti jubilejního roku, ve kterém si připomínáme 1100 let od smrti svaté Ludmily, pohlédnout této světici do tváře. Mezinárodní tým odborníků z České republiky a Brazílie digitálně z jednotlivých segmentů znovu sestavil obličejovou část lebky kněžny Ludmily a celosvětově uznávaný specialista na rekonstrukci obličeje člověka podle lebky, Cícero Moraes, následně rekonstruoval Ludmilin obličej.
16.09.2021