Lupa
Obsah
Portál
Reklama

V Koclířově u Svitav byla požehnána socha Panny Marie Fatimské pro Capelinhu východní Evropy

Datum publikace9. 8. 2021, 10.45
TiskTisk

Koclířovská srpnová 1. sobota v měsíci proběhla 7.8. mimo všechny dosavadní zvyklosti. Do sídla Českomoravské Fatimy přijel diecézní biskup Jan Vokál a žilinský biskup Tomáš Galis, aby spolu požehnali kopii fatimské sochy Panny Marie, kterou slovenská delegace přivezla jako spoluúčast Slovenska na projektu kaple pro východní Evropu, a která se stane středobodem připravované stavby kaple východní Evropy v Koclířově – Capelinhy.

Foto: Václav Kašík

„Je to významný den pro naši diecézi a především pro sídlo Fatimského apoštolátu v České republice. Postupujeme dnešní událostí dál ve věci zřízení kapličky Capelinha podle fatimského vzoru. Nechť je to živá cesta, ne vzpomínka. Vezměme si k srdci, že chceme dělat Panně Marii radost, že se chceme líbit Bohu. K tomu můžeme přispět každý sám za sebe ve svých rodinách. A věřím, že se tomu tak děje“, řekl na úvod slavnosti královéhradecký biskup Jan Vokál.

Zdroj: bihk.cz

Autor článku: Tereza Myslilová
Ochrana vašeho soukromí je naší prioritou

Abyste mohli co nejlépe využívat služby portálu Církev.cz, včetně nakupování, používáme my a někteří naši partneři tzv. cookies (malé soubory uložené ve vašem webovém prohlížeči). Díky nim si například pamatujeme, zdali jste přihlášeni, vámi provedená a preferovaná nastavení, co máte v košíku, jak máte seřazené a vyfiltrované produkty apod.

Díky nim vám také nenabízíme nevhodnou reklamu a pomáhají nám v analýzách sloužících k dalšímu rozvoji portálu.

Potřebujeme však váš souhlas s jejich zpracováváním. Děkujeme, že nám ho dáte, a ujišťujeme vás, že se k vašim datům chováme maximálně zodpovědně v souladu s platnou legislativou