Nezapomínejme na unesenou řeholnici, sestru Glorii Narváez Argotiovou

„Co můžeme udělat proto, abychom pomohli sestře Glorii Narváez Argotiové, která je už čtyři a půl roku zadržována džihádisty v Mali?“, ptá se v dopise adresovaném vatikánské agentuře Fides kanadská občanka Edith Blais, která s unesenou kolumbijskou řeholnicí sdílela pětiměsíční věznění poté, co ji samotnou v Burkina Faso zajala jiná teroristická skupina.
Publikováno: 12. 8. 2021 13:00

Foto: Vatican News

„Sestra Gloria se mnou sdílela vše, co měla, a během věznění v poušti mi velice pomohla. Je to veliká a hluboce altruistická žena a právě tento její rys ji dovedl do pekla, které nyní prožívá,“ vypráví někdejší kanadská rukojmí islamistických teroristů a pokračuje: „Sestra Gloria pracovala v sirotčinci, do kterého vtrhla skupina džihádistů a požadovala peníze. Vzhledem k tomu, že zaměstnankyně sirotčince hospodařily jen s málem a sestra Gloria se obávala o životy svých spolupracovnic, uprosila teroristy, aby odvedly ji, jako nejstarší ze všech. Od 7. února 2017 je v rukou únosců.“

Kolumbijská řeholnice z kongregace františkánek Panny Marie Neposkvrněné nedávno zaslala prostřednictvím Červeného kříže vzkaz svému bratru. Píše španělsky a tiskacím písmem: „Zasílám všem nejsrdečnější pozdrav. Jsem vězněna už čtyři roky a nyní jsem v nové skupině.“ O propuštění sestry Glorie neúnavně usiluje italský misionář o. Pierluigi Maccalli, který byl sám obětí únosu a dvouletého věznění v Nigeru.

„Nezapomínejme na rukojmí v Sahelu a mnoha dalších oblastech celého světa. Modleme se za ně, podporujme je, dožadujme se jejich osvobození. Nezapomínejme na utrpení těchto lidí a jejich rodin. Modlitba je způsob, který můžeme skutečně všichni použít. Hluboce v ni věřím i díky vlastní zkušenosti. Po návratu domů jsem zjistil, kolik modlitby provázelo dva roky mého zajetí. A dále lidská blízkost – věřím, že je důležité, aby se na tyto lidi nezapomínalo ani po propuštění ze zajetí. Unesený člověk snáší velice těžce samotu, a proto jsem požádal všechny strany zúčastněné ve vyjednávání o sestře Glorii, aby se jí snažily poslat nějaké znamení, nejlépe fotografii. To by byla obrovská pomoc. Bývalá rukojmí, Kanaďanka Edith Blais, takto dostala fotku svého otce, která jí dodala sílu k tomu, aby v té situaci vydržela.“

Rukojmí si totiž myslí, že na ně všichni zapomněli – a tomu je třeba zabránit, připomíná misionář Pierluigi Maccalli.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Prof. Vojtěch Novotný obhájil funkci děkana KTF UK

Dne 20. října 2021 byl akademickým senátem dle Jednacího řádu AS KTF UK zvolen kandidát na funkci děkana Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Stal se jím prof. PhLic. Vojtěch Novotný, Th.D.
21.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 9. Informace k letošnímu ročníku, tipy na aktivity

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 9. video: Informace k letošnímu ročníku, tipy na aktivity, brožura (Irena Tejkalová, Česká biskupská konference)
21.10.2021

Papež: Děkuji tomuto chlapci za lekci o svobodě a bezprostřednosti

Při středeční audienci v aule Pavla VI. ještě před vlastní katechezí papež František reagoval na předchozí příhodu, kdy na pódium vyběhl desetiletý zvídavý chlapec, chytil jej za ruce a začal poskakovat, zajímal se o bílé papežovo solideum a poté se uvelebil vedle něj na židli, kterou mu hbitě uvolnil regent Papežského domu, mons. Sapiena.
21.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 8. Zkušenosti loňských organizátorů

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 8. video: Zkušenosti loňských organizátorů (David Patras, husité Vinohrady a Daniel Chytil, farnost Stodůlky, Praha)
20.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 7. Prezentace možností nasvětlování

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 7. video: Matěj Zikmundovský (profesionální nasvětlovač): Prezentace možností nasvětlování
20.10.2021