Program papeže s mladými v Košicích: mši svatou bude celebrovat kardinál Duka

Setkání Svatého Otce Františka s mladými na Slovensku se bude konat 14. září v Košicích. V tento den budou směřovat kroky mladých z celého Slovenska na východ, aby si vyslechli poselství, které má papež speciálně pro ně. Setkání mohou podle tajemníka Rady pro mládež a univerzity Konference biskupů Slovenska Matúše Reinera brát jako menší Světové dny mládeže. V rozhovoru se Simonou Gablíkovou řekl i to, že setkání bude pro nás oslava a sdílení víry.
Publikováno: 12. 8. 2021 15:15

Program na stadionu Lokomotivy v Košicích se ponese v duchu slov motta setkání: „S Marií a Josefem na cestě za Ježíšem“, a bude rozdělen do tří bloků.

„Program začne už v 11. hodin. Mši svatou bude celebrovat kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský. Po mši pak následně začne celý program ve třech blocích: blok, který bude věnován Marii; blok, který se věnuje Josefovi a následně blok kristocentrický, to znamená soustředěnost právě na osobu Ježíše Krista. Všechny tyto tři bloky budou obohaceny i o osobní svědectví. Konat se bude zároveň i menší liturgický vstup,“ řekl košický pomocný biskup Marek Forgáč.

Během setkání zazní i hymna setkání s názvem Zdvíhajme svet. Pro Svatého Otce bude připraveno také hudební překvapení. „Chystáme jedno překvapení pro Svatého Otce, bude to spojení argentinského skladatele s tanečním uvedením našich folklorních prvků. Orchestr, který bude tuto událost hudebně doprovázet, je sestaven z profesionálních hudebníků a studentů konzervatoří a sbor je sestaven z mladých lidí z různých církevních sborů z Košic a okolí,“ uvedl sbormistr a dirigent Viliam Gurbaj.

Stále aktuální je i výzva směrem k dobrovolníkům, kteří se mohou registrovat přes oficiální internetový portál www.navstevapapeza.sk. Koordinátorka Arina Čurajová uvedla: „Zveme všechny dobrovolníky právě proto, aby si naši mladí vychutnali toto setkání se Svatým Otcem. Program je koncipován právě pro ně, ale také zveme i starší lidi, 40+, 50+ a všechny, kteří mají ochotné srdce a kteří nám chtějí pomoci s celou přípravou a samozřejmě s hladkým průběhem celého setkání Svatého Otce Františka s Romy na Luníku IX nebo s mladými na stadionu Lokomotiva v Košicích.“

Zdroj: TK KBS

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže - Den pro rodinu, 5. den

V sobotu 13. srpna se v rámci Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové uskutečnil Den pro rodiny, pro které byl připraven speciální program jako žonglování, loutkové divadlo, katecheze, dizkuze, hry pro děti nebo koncert SBM. Mši svatou v sobotu sloužil českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil, kázal kardinál Dominik Duka a koncelebrovali i další čeští a moravští biskupové. Podívejte se na fotografie spolku Člověk a Víra.
14.08.2022

Velké náměstí v Hradci Králové zaplnili mladí křesťané

Již od čtvrtečního rána byly na Velkém náměstí v Hradci Králové slyšet kladiva, která stavěla podium na páteční večer. Už jenom poloha tohoto koncertu vybízela k poslechu a podívané osoby věřící i nevěřící. Do univerzitního města přijel slovenský projekt Godzone společně s kapelou Espé, která funguje již od roku 2003 a má za cíl evangelizovat pomocí hudby. V sobotu pokračovalo Celostátní setkání mládeže tzv. Dnem pro rodinu.
13.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 - 3. a 4. den

Prohlédněte si fotografie z Celostátního setkání mládeže v v Hradci Králové ve dnech 11. - 12. srpna objektivy fotografů ze spolku Člověk a Víra.
13.08.2022

V Hradci Králové mladí katolíci zažívají koncerty, ale i přednášky a společné mše

Mladí křesťané od 14 do 26 let na CSM prožívají necelý týden ve společenství podobně naladěných lidí na Celostátním setkání v Hradci Králové, které se zde koná od 9.-14. srpna. Kromě kultury a zábavy nabízí také seberozvoj a zamyšlení nad důležitými tématy aktuálního světa. Přihlášených účastníků je na 4 tisíce, v sobotu jsou očekáváni další účastníci tzv. Dne pro rodiny.
13.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 - 1. a 2. den

Hradec Králové se v posledních dnech zaplnil katolickou mládeží z celé republiky, která sem přijela na Celostátní setkání mládeže 2022. Přinášíme fotografie spolku Člověk a víra, které zachycují první dny setkání, 9. a 10. 8.
11.08.2022