Program papeže s mladými v Košicích: mši svatou bude celebrovat kardinál Duka

Datum publikace12. 8. 2021, 15.15

Setkání Svatého Otce Františka s mladými na Slovensku se bude konat 14. září v Košicích. V tento den budou směřovat kroky mladých z celého Slovenska na východ, aby si vyslechli poselství, které má papež speciálně pro ně. Setkání mohou podle tajemníka Rady pro mládež a univerzity Konference biskupů Slovenska Matúše Reinera brát jako menší Světové dny mládeže. V rozhovoru se Simonou Gablíkovou řekl i to, že setkání bude pro nás oslava a sdílení víry.

Program na stadionu Lokomotivy v Košicích se ponese v duchu slov motta setkání: „S Marií a Josefem na cestě za Ježíšem“, a bude rozdělen do tří bloků.

„Program začne už v 11. hodin. Mši svatou bude celebrovat kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský. Po mši pak následně začne celý program ve třech blocích: blok, který bude věnován Marii; blok, který se věnuje Josefovi a následně blok kristocentrický, to znamená soustředěnost právě na osobu Ježíše Krista. Všechny tyto tři bloky budou obohaceny i o osobní svědectví. Konat se bude zároveň i menší liturgický vstup,“ řekl košický pomocný biskup Marek Forgáč.

Během setkání zazní i hymna setkání s názvem Zdvíhajme svet. Pro Svatého Otce bude připraveno také hudební překvapení. „Chystáme jedno překvapení pro Svatého Otce, bude to spojení argentinského skladatele s tanečním uvedením našich folklorních prvků. Orchestr, který bude tuto událost hudebně doprovázet, je sestaven z profesionálních hudebníků a studentů konzervatoří a sbor je sestaven z mladých lidí z různých církevních sborů z Košic a okolí,“ uvedl sbormistr a dirigent Viliam Gurbaj.

Stále aktuální je i výzva směrem k dobrovolníkům, kteří se mohou registrovat přes oficiální internetový portál www.navstevapapeza.sk. Koordinátorka Arina Čurajová uvedla: „Zveme všechny dobrovolníky právě proto, aby si naši mladí vychutnali toto setkání se Svatým Otcem. Program je koncipován právě pro ně, ale také zveme i starší lidi, 40+, 50+ a všechny, kteří mají ochotné srdce a kteří nám chtějí pomoci s celou přípravou a samozřejmě s hladkým průběhem celého setkání Svatého Otce Františka s Romy na Luníku IX nebo s mladými na stadionu Lokomotiva v Košicích.“

Zdroj: TK KBS

Autor článku: TS ČBK