Program papeže s mladými v Košicích: mši svatou bude celebrovat kardinál Duka

Setkání Svatého Otce Františka s mladými na Slovensku se bude konat 14. září v Košicích. V tento den budou směřovat kroky mladých z celého Slovenska na východ, aby si vyslechli poselství, které má papež speciálně pro ně. Setkání mohou podle tajemníka Rady pro mládež a univerzity Konference biskupů Slovenska Matúše Reinera brát jako menší Světové dny mládeže. V rozhovoru se Simonou Gablíkovou řekl i to, že setkání bude pro nás oslava a sdílení víry.
Publikováno: 12. 8. 2021 15:15

Program na stadionu Lokomotivy v Košicích se ponese v duchu slov motta setkání: „S Marií a Josefem na cestě za Ježíšem“, a bude rozdělen do tří bloků.

„Program začne už v 11. hodin. Mši svatou bude celebrovat kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský. Po mši pak následně začne celý program ve třech blocích: blok, který bude věnován Marii; blok, který se věnuje Josefovi a následně blok kristocentrický, to znamená soustředěnost právě na osobu Ježíše Krista. Všechny tyto tři bloky budou obohaceny i o osobní svědectví. Konat se bude zároveň i menší liturgický vstup,“ řekl košický pomocný biskup Marek Forgáč.

Během setkání zazní i hymna setkání s názvem Zdvíhajme svet. Pro Svatého Otce bude připraveno také hudební překvapení. „Chystáme jedno překvapení pro Svatého Otce, bude to spojení argentinského skladatele s tanečním uvedením našich folklorních prvků. Orchestr, který bude tuto událost hudebně doprovázet, je sestaven z profesionálních hudebníků a studentů konzervatoří a sbor je sestaven z mladých lidí z různých církevních sborů z Košic a okolí,“ uvedl sbormistr a dirigent Viliam Gurbaj.

Stále aktuální je i výzva směrem k dobrovolníkům, kteří se mohou registrovat přes oficiální internetový portál www.navstevapapeza.sk. Koordinátorka Arina Čurajová uvedla: „Zveme všechny dobrovolníky právě proto, aby si naši mladí vychutnali toto setkání se Svatým Otcem. Program je koncipován právě pro ně, ale také zveme i starší lidi, 40+, 50+ a všechny, kteří mají ochotné srdce a kteří nám chtějí pomoci s celou přípravou a samozřejmě s hladkým průběhem celého setkání Svatého Otce Františka s Romy na Luníku IX nebo s mladými na stadionu Lokomotiva v Košicích.“

Zdroj: TK KBS

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Výzva brněnského biskupa k zahájení kanonizačního řízení P. Martina Středy, SJ

Přinášíme výzvu brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho k zahájení kanonizačního řízení P. Martina Středy, SJ.
03.12.2021

Papež se setkal se svatým synodem pravoslavné církve na Kypru

Druhý den Františkovy návštěvy Kypru začal zdvořilostní návštěvou nejvyššího představitele místní autokefální pravoslavné církve, Jeho Blaženosti Chrysostoma II., v arcibiskupském paláci v hlavním městě Nikósii. Oba následně promluvili před svatým synodem kyperské pravoslavné církve.
03.12.2021

Biskup Václav Malý slaví 25. výročí od jmenování biskupem

V prosinci 1996 byl Mons. Václav Malý jmenován papežem Janem Pavlem II. titulárním biskupem marcelliánským a pomocným biskupem pražským. Biskupské svěcení pak přijal 11. ledna 1997 v Praze.
03.12.2021

400 let od narození jezuity Bohuslava Balbína

Historik, vlastenec a člen Tovaryšstva Ježíšova (jezuitů) Bohuslav Balbín patří mezi nejvýznamnější osobnosti českého baroka. Těžiště obsáhlého a rozmanitého díla Bohuslava Balbína, který se narodil před 400 lety, 3. prosince 1621 v Hradci Králové, tkví především v pracích historických a vlastivědných, založených na pečlivém pramenném studiu.
03.12.2021

První den papežské cesty na Kypru

Papež František 2. prosince 2021 přiletěl v odpoledních hodinách na mezinárodní letiště v Larnace na Kypru, kde Svatého otce přivítala předsedkyně tamního parlamentu. Papež se poté odebral do hlavního města Nikósie, kde jej v tamní maronitské katedrále čekal první bod programu: setkání s kněžími, řeholníky, katechety a zástupci církevních hnutí. Navečer se setkal s prezidentem Kypru Nicosem Anastasiadesem a se zástupci politické a kulturní sféry země. Přinášíme fotogalerii.
02.12.2021