Vznikne hollywoodský film o blahoslaveném Carlu Acutisovi

Hollywoodský producent a grafik Angelo Libutti, který pracoval na produkci „The Avengers“ natočí film o blahoslaveném Carlu Acutissovi, italském teenagerovi, kterého bavilo spojení internetu a nových technologií v evangelizaci. Film vznikne ve spolupráci se známým americkým YouTuberem Rayem Grijalbem, který se, podobně jako hlavní hrdina filmu, zabývá hlásáním evangelia v digitálním světě.
Publikováno: 13. 8. 2021 15:15

Ve filmu zazní věty matky blahoslaveného, ​​která přiznává, že je jeho největší fanynkou. Budou zde i scény ze života teenagera, které zahrají známí herci. V roli Ježíše se představí Robert Renzi, jehož diváci znají především ze seriálů.
„Věřím, že v každém člověku je touha po pravdě, dobře a kráse, kterou může uspokojit pouze eucharistie," řekl herec v rozhovoru pro CNA.

Hlavním cílem filmu je ukázat tajemství eucharistie ve světle životopisu Carla Acutisa. „Mnoho lidí nechápe, co to je. Nevěří v skutečnou přítomnost Ježíše v Nejsvětější Svátosti, protože o tom nikdy dostatečně nepřemýšleli. Náš film jim v tom má pomoci,“ vysvětluje Angelo Libutti.

Upozorňuje, že o eucharistii a eucharistických zázracích již bylo natočeno mnoho dokumentárních filmů, ale podle jeho názoru žádný z nich nebyl natolik dobrý, aby upoutal pozornost nevěřících a skeptiků. „Snažíme se zajistit, aby byla naše produkce na nejvyšší úrovni, aby všichni, nejen katolíci, měli chuť přijít do kina,“ řekl režisér.

Matka Carla Acutise, Antonina Salzano, před blahořečením přiznala, že její syn snil o profesionální informatice a již od útlého věku točil videa a stříhal filmy na počítači. „Naším filmem chceme také vzdát hold jeho zálibě,“ řekl Angelo Libutti.

Producentovi se zatím na film podařilo vysbírat přes 300 000 dolarů, ale na dokončení je potřeba dvakrát tolik. Díky režisérovým hollywoodským vazbám a tvrdé práci celého štábu se hodně ušetřilo. „Mnoho přátel z tohoto odvětví pro nás pracovalo zdarma kvůli dlouhému přátelství a účelu filmu,“ řekl Angelo Libutti.

Sportovně a společensky založený chlapec, který zemřel v roce 2006 v nemocnici v Monze u Milána, je známý svým výrokem: „Všichni se rodí jako originály, ale mnozí umírají jako fotokopie.“ Papež František tato slova citoval v dokumentu „Kristus žije“, vydaném po synodě o mladých, víře a rozlišování povolání. Svatý otec František určil liturgický den blahoslaveného Carla Acutise na 12. říjen, výroční den jeho smrti.

Zdroj: TK KBS

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 5. Pavel Svoboda: Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 5. video: Pavel Svoboda (předseda správní rady IKDP): Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?
19.10.2021

Katolický týdeník: Pomáhají nést tíhu ztráty

Co se skrývá za souslovím perinatální hospic a komu či jak zařízení Dítě v srdci slouží, popisuje jeho ředitelka Alena Peremská.
19.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 4. P. Stanislav Přibyl: Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 4. video: P. Stanislav Přibyl (generální sekretář České biskupské konference): Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?
19.10.2021

V Píšti přijali zvon, vrací se z Německa jako symbol smíření

Česky, německy a polsky pozdravil poutníky biskup Martin David na začátek mše svaté, která se v sobotu 16. října stala důležitým momentem projektu Zvony míru a pokoje pro Evropu. Spolu s biskupem rottenbursko-stuttgartské diecéze Gebhardem Fürstem přivítal zvon, který z Píště zmizel rok před koncem druhé světové války. Namísto roztavení pro zbrojařské účely se ale dočkal příměří a od 50. let vyzváněl na věži kostela v městečku Grötzingen. V tamní věži visel vedle dalšího zvonu z válečné kořisti – z polského Fromburku.
19.10.2021

K Panně Marii, rozvazující uzly, se obracejí věřící z celého světa

Věřící v německém Augšpurku očekávají opětovné otevření kostela, který uchovává originál barokního obrazu Panny Marie, rozvazující uzly. Úctu k této Matce, která „svou vírou a poslušností rozuzlila to, co Eva zauzlila svou neposlušností a nevěrou“ (sv. Irenej), rozšířil v Argentině a jižní Americe vůbec někdejší mladý jezuita, Jorge Mario Bergoglio, současný papež František.
19.10.2021