Poutní oslavy ve Štípě pamatují i na děti

Datum publikace20. 8. 2021, 13.00

Dvoudenní program naplněný bohoslužbami i zábavou připravilo na první zářijový víkend mariánské poutní místo Štípa u Zlína.

Foto: Tomáš Bobál

Oslavy hlavní pouti zahájí v sobotu ve 13.30 mše svatá pro děti a mládež ve starém kostelíku a na ni pak od 14.30 do 15.30 naváže program pro děti a mládež. V kostele se od 16.30 uskuteční modlitba růžence a v 17.00 začíná poutní mše svatá.

V neděli jsou na poutním místě v plánu čtyři mše svaté: v 7.00 ve starém kostelíku, od 8.15 v poutním kostele (celebruje P. Jan Polák), v 9.30 a nakonec hlavní mše svatá v 11.00, celebrovat ji bude kanovník českobudějovické katedrály Mons. Adolf Pintíř. Na 15.00 je pak plánováno svátostné požehnání a rozloučení s poutníky.

Zdroj: www.ado.cz

Autor článku: TS ČBK