banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Komunikace s generacemi X, Y, Z - lektor PhDr. František Hroník

Je pravdou, že mladší generace preferují flexibilní pracovní prostředí, více si váží svého času a komunikují převážně online? Jak se liší hodnoty, způsob komunikace nebo představy o přístupu k práci u různých generací? Cílem kurzu je lépe pochopit především mladší generace a tím překonat mezigenerační rozdíly v komunikaci. Naše hodnoty nebo představy se mohou lišit, neměly by být ale překážkou. Jak spolu lépe spolupracovat, jak se navzájem můžeme inspirovat nebo jak oslovit mladší ročníky bude tématem tohoto semináře.
Publikováno: 20. 8. 2021 20:00

 

Semináře jsou určeny pro kněze, jáhny, bohoslovce, řeholníky, řeholnice a všechny laiky ve službách církve včetně zaměstnanců Charit, biskupství a dalších církevních institucí.

Termíny kurzu:
- čtvrtek 25. listopadu 2021, Praha - Česká biskupská konference
V případě zájmu vyplňte PŘIHLÁŠKU ZDE.

- úterý 18. ledna 2022, Velehrad - poslední volná místa
V případě zájmu vyplňte PŘIHLÁŠKU ZDE.

Účastnický poplatek je 600,- Kč. Informace k platbě najdete v přihlášce.

Co se na semináři dozvíte?

  • Co jsou to generace X, Y a Z a jaká jsou jejich specifika
  • Jak se liší jejich hodnoty nebo životní postoje
  • Jaké jsou rozdíly ve způsobu komunikace mezi těmito generacemi a jakou roli v ní hrají technologie
  • Jaké jsou nejčastější chyby při komunikaci s mladšími generacemi
  • Co na jednotlivé generace „platí“, jak je vést, motivovat a jak s nimi spolupracovat
  • Jaký se liší přístup k práci u různých generací, jaká mají očekávání a kde jsou jejich priority
  • Co mladí zaměstnanci potřebují od starších a zkušenějších

PhDr. František Hroník je zkušený lektor, kouč, významný odborník v oblasti řízení lidských zdrojů a také úspěšný manažer.

Od 90. let se jako jeden z prvních v českém a slovenském prostředí věnuje kognitivně behaviorální psychologii, kterou úspěšně propojuje s byznysovým prostředím. František Hroník založil vlastní vzdělávací společnost MotivP a byl dvakrát finalistou v soutěži Manažer roku. V současnosti je jednou z největších osobností v oblasti psychologie práce v České republice i na Slovensku. Díky jeho progresivnímu přístupu ke vzdělávání také poprvé představil v českém a slovenském prostředí psychodiagnostiku online.

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz.

Autor článku:
Zuzana Roztočilová

Další aktuality

Papež přijal křesťany, kteří uprchli z Afghánistánu

Vatikán. Před středeční generální audiencí se papež František setkal s asi patnácti lidmi, včetně sedmi dětí, kteří mu vyprávěli o svém útěku z Afgánistánu do Itálie: „Čtyři dny a noci jsme byli zavření ve sklepě ze strachu, že nás zatknou.“ Zprávu o setkání přináší dnešní vydání deníku Svatého stolce, L´Osservatore Romano.
23.09.2021

Pavel Svoboda: Svoboda vyznání se týká každého člověka, i nevěřícího

Pavel Svoboda je bývalým europoslancem za KDU-ČSL, expertem na evropské právo a „otcem“ Červené středy v České republice. Mezinárodní akce Červená středa se letos v České republice uskuteční již počtvrté, a to 24. listopadu, kdy se po celé zemi, ale také ve světě, rozsvítí načerveno stovky budov, modliteben a kostelů. Proč si pronásledované pro víru připomínáme a odkud se tato připomínka vzala?
23.09.2021

Celostátní akce Den Charity začala. Předvedeme vám, co umíme

Oslavme to spolu! V těchto dnech probíhá série akcí u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. září), patrona moderní charitní práce. Dny otevřených dveří, kulturní akce, či bohoslužby se konají od začátku září a pokračují i během října. „Máme čím se pochlubit, ale bez zájemců, příznivců a dárců, kteří nás podporují, bychom svoji práci dělat nemohli,“ říká ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo a předem děkuje návštěvníkům akcí za dodržení všech platných bezpečnostních pravidel.
23.09.2021

Arcibiskup Gänswein: Emeritní papež se stále aktivně podílí na životě církve

Emeritní papež Benedikt XVI. se i nadále aktivně podílí na životě církve, uvedl pro německou redakci Vatikánského rozhlasu jeho osobní sekretář. Arcibiskup Georg Gänswein byl jedním z přednášejících na letošním setkání kruhu nových studentů Josepha Ratzingera, které se zabývalo vykoupením a Božím příslibem spásy.
23.09.2021

Konference církevních škol a školských zařízení 2021

Dovolujeme si vás všechny pozvat na další KONFERENCI CÍRKEVNÍCH ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ, která letos proběhne ve dnech 10. - 12. listopadu 2021 v Parkhotelu Plzeň. On-line přihlašování se uzavírá dne 27. 9. 2021. Přihlásit se můžete zde: http://sk.cirkev.cz/ Pokud máte o účast na konferenci zájem, přihlaste se, pokud možno, obratem. Věnujte, prosím, přihlašování náležitou pozornost. Veškeré bližší informace a program naleznete v přílohách.
23.09.2021