banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Komunikace s generacemi X, Y, Z - lektor PhDr. František Hroník / PaedDr. Mgr. Peter Palušák, O.Praem.

Je pravdou, že mladší generace preferují flexibilní pracovní prostředí, více si váží svého času a komunikují převážně online? Jak se liší hodnoty, způsob komunikace nebo představy o přístupu k práci u různých generací? Cílem kurzu je lépe pochopit především mladší generace a tím překonat mezigenerační rozdíly v komunikaci. Naše hodnoty nebo představy se mohou lišit, neměly by být ale překážkou. Jak spolu lépe spolupracovat, jak se navzájem můžeme inspirovat nebo jak oslovit mladší ročníky bude tématem tohoto semináře.
Publikováno: 7. 10. 2021 13:15

 

Semináře jsou určeny pro kněze, jáhny, bohoslovce, řeholníky, řeholnice a všechny laiky ve službách církve včetně zaměstnanců Charit, biskupství a dalších církevních institucí.

Termíny kurzu:
- úterý 18. ledna 2022, Velehrad - kapacita kurzu je naplněna, evidujeme náhradníky
V případě zájmu vyplňte PŘIHLÁŠKU ZDE.

Účastnický poplatek je 600,- Kč. Informace k platbě najdete v přihlášce.


Co se na semináři dozvíte?

  • Co jsou to generace X, Y a Z a jaká jsou jejich specifika
  • Jak se liší jejich hodnoty nebo životní postoje
  • Jaké jsou rozdíly ve způsobu komunikace mezi těmito generacemi a jakou roli v ní hrají technologie
  • Jaké jsou nejčastější chyby při komunikaci s mladšími generacemi
  • Co na jednotlivé generace „platí“, jak je vést, motivovat a jak s nimi spolupracovat
  • Jaký se liší přístup k práci u různých generací, jaká mají očekávání a kde jsou jejich priority
  • Co mladí zaměstnanci potřebují od starších a zkušenějších

PhDr. František Hroník je zkušený lektor, kouč, významný odborník v oblasti řízení lidských zdrojů a také úspěšný manažer.

Od 90. let se jako jeden z prvních v českém a slovenském prostředí věnuje kognitivně behaviorální psychologii, kterou úspěšně propojuje s byznysovým prostředím. František Hroník založil vlastní vzdělávací společnost MotivP a byl dvakrát finalistou v soutěži Manažer roku. V současnosti je jednou z největších osobností v oblasti psychologie práce v České republice i na Slovensku. Díky jeho progresivnímu přístupu ke vzdělávání také poprvé představil v českém a slovenském prostředí psychodiagnostiku online.

PaedDr. Mgr. Peter Palušák, O.Praem. je kněz, lektor a kouč leadershipu, terapeut.

Má zkušenosti z organizování duchovních a zážitkových aktivit, také z režírování velkých divadelích představení, vedení celoslovenských kurzů "Škola pro animátory". Absolvoval a vede kurzy 7 návyků efektivních lidí S.R.Coveyho. Věnuje se pedagogické a duchovní spolupráci s Resocializačním centrem, učí náboženství.

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz.

Autor článku:
Zuzana Roztočilová

Další aktuality

Apel pro Evropu k situaci na Ukrajině

Předsednictvo Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), oslovuje biskupy evropského kontinentu v tomto dramatickém okamžiku napětí kolem Ukrajiny, chce vyjádřit svou blízkost církvím na Ukrajině a všem jejím lidem. Vyzývá mezinárodní společenství, aby zemi nabídlo svou podporu v souvislosti s nebezpečím ruské vojenské ofenzívy.
22.01.2022

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022