Zveřejnili podmínky a pravidla návštěvy papeže Františka na Slovensku

Konference biskupů Slovenska zveřejnila na stránce navstevapapeza.sk podmínky a pravidla návštěvy jednotlivých veřejných akcí s papežem Františkem. K dispozici jsou v části Program - Možnosti účasti. Nacházejí se v ní specifické informace pro Prešov, Košice a Šaštín.
Publikováno: 26. 8. 2021 13:45

„Návštěva papeže Františka se nezadržitelně blíží. Na to, abychom se na ni dobře připravili, přinášíme sérii podmínek a pravidel, které je třeba dodržet na jednotlivých místech. Zároveň stále povzbuzujeme všechny lidi k registraci. Zvláště povzbuzujeme lidi ve farnostech, aby napomáhaly s registrací těm, kteří se chtějí zúčastnit akcí s papežem Františkem a nemají na to technické možnosti. Zároveň informujeme, že v pokynech je možné nalézt i přesná místa a záchytná parkoviště, ze kterých se bude možné na setkání s papežem přesunout,“ informoval mluvčí Konference biskupů Slovenska Martin Kramara, zodpovědný za média.

V novince na webu jsou informace o podmínkách účasti, registraci, dopravě, záchytných parkovištích, kyvadlové dopravě i duchovní přípravě. Nechybí praktické informace k účasti na setkání se Svatým otcem v Prešově, Košicích a Šaštíně. Například do Prešova a Košic je doporučeno necestovat autem, případně auto nechat na jednom ze záchytných parkovišt, odkud bude po celý den zajištěna bezplatná kyvadlová doprava. MHD bude dokonce v den návštěvy papeže Františka v Prešově a v Košicích zdarma.

Na webu jsou k dispozici také informace o tom, kdy se na daných akcích otevřou vstupní brány, jak se budou zaplňovat sektory, jak bude probíhat kontrola a co si nachystat před ní, kdy a jak a kde budou uzavřeny cesty a sektory, jaké jsou základní bezpečnostní pokyny či asistenční místa, jaký čeká na účastníky doprovodný program a kontaktní informace.

Bližší informace o návštěvě a podmínkách účasti je možné najít na stránce návštěvy zde.

Zdroj: TK KBS

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Roste počet laických misionářů

V souvislosti s misijní nedělí, která připadá na 24. října, předložilo Tiskové středisko Svatého stolce některé statistiky o působení církve ve světě.
22.10.2021

Setkali jsme se s Ježíšem, a proto hlásáme - 95. světový den misií

Tuto neděli církev oslaví 95. světový misijní den. Letos se bude konat pod heslem: "Potkali jsme Ježíše, a tedy hlásáme". Pojí se tentokrát s mnoha výročími spojenými s misijním působením církve, zejména s 200. výročím založení Papežských misijních děl.
22.10.2021

Povinnost nošení respirátorů na církevních akcích nadále platí

Od pondělí 25. října 2021 vstupují v platnost opatření, která se týkají ochrany dýchacích cest při hromadných akcích. Opět bude platit povinnost nosit respirátor ve vnitřních prostorech staveb, kde jsou přítomny alespoň 2 osoby vzdálené méně než 1,5 metru, pokud se nejedná o členy domácnosti a osoby při provádění autorského díla, tj. celebranta, kazatele, osoby přednášející biblická čtení, přímluvy, modlitby a podobně. Žalmisté a zpěváci doprovázející modlitbu či mši svatou nemusí mít respirátor po dobu zpěvu.
21.10.2021

Prof. Vojtěch Novotný obhájil funkci děkana KTF UK

Dne 20. října 2021 byl akademickým senátem dle Jednacího řádu AS KTF UK zvolen kandidát na funkci děkana Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Stal se jím prof. PhLic. Vojtěch Novotný, Th.D.
21.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 9. Informace k letošnímu ročníku, tipy na aktivity

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 9. video: Informace k letošnímu ročníku, tipy na aktivity, brožura (Irena Tejkalová, Česká biskupská konference)
21.10.2021