Zveřejnili podmínky a pravidla návštěvy papeže Františka na Slovensku

Datum publikace26. 8. 2021, 13.45

Konference biskupů Slovenska zveřejnila na stránce navstevapapeza.sk podmínky a pravidla návštěvy jednotlivých veřejných akcí s papežem Františkem. K dispozici jsou v části Program - Možnosti účasti. Nacházejí se v ní specifické informace pro Prešov, Košice a Šaštín.

„Návštěva papeže Františka se nezadržitelně blíží. Na to, abychom se na ni dobře připravili, přinášíme sérii podmínek a pravidel, které je třeba dodržet na jednotlivých místech. Zároveň stále povzbuzujeme všechny lidi k registraci. Zvláště povzbuzujeme lidi ve farnostech, aby napomáhaly s registrací těm, kteří se chtějí zúčastnit akcí s papežem Františkem a nemají na to technické možnosti. Zároveň informujeme, že v pokynech je možné nalézt i přesná místa a záchytná parkoviště, ze kterých se bude možné na setkání s papežem přesunout,“ informoval mluvčí Konference biskupů Slovenska Martin Kramara, zodpovědný za média.

V novince na webu jsou informace o podmínkách účasti, registraci, dopravě, záchytných parkovištích, kyvadlové dopravě i duchovní přípravě. Nechybí praktické informace k účasti na setkání se Svatým otcem v Prešově, Košicích a Šaštíně. Například do Prešova a Košic je doporučeno necestovat autem, případně auto nechat na jednom ze záchytných parkovišt, odkud bude po celý den zajištěna bezplatná kyvadlová doprava. MHD bude dokonce v den návštěvy papeže Františka v Prešově a v Košicích zdarma.

Na webu jsou k dispozici také informace o tom, kdy se na daných akcích otevřou vstupní brány, jak se budou zaplňovat sektory, jak bude probíhat kontrola a co si nachystat před ní, kdy a jak a kde budou uzavřeny cesty a sektory, jaké jsou základní bezpečnostní pokyny či asistenční místa, jaký čeká na účastníky doprovodný program a kontaktní informace.

Bližší informace o návštěvě a podmínkách účasti je možné najít na stránce návštěvy zde.

Zdroj: TK KBS

Autor článku: TS ČBK