AKTUALIZOVÁNO: Podmínky pro vstup do Maďarska a na Slovensko

V souvislosti s Mezinárodních eucharistickým kongresem v Budapešti a papežskou návštěvou na Slovensku přinášíme přehled epidemiologických podmínek pro vstup do těchto zemí. Veřejné akce v rámci návštěvy Svatého otce na Slovensku jsou nově dostupné i pro nenaočkované návštěvníky. Podmínky pro vstup na Slovensko se nemění, je třeba se zaregistrovat prostřednictvím elektronického formuláře e-hranica a prokázat se dokončeným očkováním. Pro nenaočkované platí 5-denní karanténa, po které je nutné absolvovat test na koronavirus.
Publikováno: 6. 9. 2021 12:30

Maďarsko

Osoby, které cestují pozemní cestou, mohou vstoupit na území Maďarska bez omezení, tj. bez povinnosti doložit svou bezinfekčnost.

Cestující letecky musí při vstupu na území Maďarska doložit doklad o bezinfekčnosti, tj. očkování, prodělání onemocnění COVID-19, nebo PCR test. Výjimku mají děti do 18 let cestující společně pod dohledem chráněné osoby (s rodiči, prarodiči). Bližší informace o podmínkách doložení bezinfekčnosti pro cestující letecky jsou ZDE.

Účast na kongresu: Maďarská vláda rozhodla, že pro účastníky kongresu nebudou platit žádná pandemická omezení. Nevyžadují se doklady o testování, bezinfekčnosti ani očkování. 

Slovensko

K cestě na Slovensko je od 19. 7. potřeba plně ukončené očkování. Očkování lze prokázat Covid pasem nebo národním certifikátem s QR kódem. Všichni ostatní musí po příjezdu na Slovensko do karantény, kterou lze ukončit negativním PCR testem (nejdříve 5 dní po příjezdu). Pro všechny "rozočkované" osoby platí stejné podmínky jako pro osoby neočkované. 

Pro všechny cesty na Slovensko s výjimkou tranzitu je povinná registrace prostřednictvím formuláře e-hranice.

!! Účast na papežské návštěvě je nově možná nejen osobám, které jsou plně očkované, ale také testovaným a těm, kteří překonali onemocnění covid-19. Registrace pro neočkované je k dispozici ZDE.

Detailní informace o podmínkách vstupu na návštěvu papeže naleznete ZDE

Návrat do ČR

Od 31.7.2021 došlo ke změně pravidel při návratu do ČR pro:

  • očkované osoby (s ukončeným očkováním + 14 dní) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19, bez nutnosti testů, pouze s příjezdovým formulářem,
  • děti do dovršení věku 6 let bez nutnosti testů a příjezdového formuláře,
  • děti od 6 do dovršení 12 let věku bez povinnosti testů před návratem, ale s povinností vyplnit příjezdový formulář a podrobit se testu do 5 dní po návratu, platí pouze v případě návratu do ČR ze zemí s vysokým a velmi vysokým rizikem nákazy, kategorie zemí dle míry rizika naleznete zde: Pravidla návratu do ČR | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz) 
  • ostatní osoby s povinností příjezdového formuláře, testů, případně samoizolace.

Detaily opatření na webu Pravidla návratu do ČR.

Zdroj: Covid Portál a NavstevaPapeza.sk

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Fotogalerie: Mše svatá ke cti sv. Ludmily v bazilice sv. Jiří

Ve čtvrtek 16. září 2021 proběhla v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě slavnostní mše svatá ke cti svaté Ludmily. Hlavním celebrantem byl Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký. Po celou dobu bohoslužby byla v bazilice vystavena k uctění lebka mučednice. Liturgii doprovodila zpěvem Schola Gregoriana Pragensis. Přinášíme fotogalerii.
17.09.2021

Papežská mše zahájí plenární zasedání evropských biskupů

Svatý stolec dnes zveřejnil program papežských bohoslužeb v měsících září a říjnu. Papež František bude hlavním celebrantem mší svatých u příležitosti plenárního zasedání CCEE, zahájení biskupské synody a biskupského svěcení.
17.09.2021

Budapešť a Slovensko: apoštolská cesta v jedné minutě

Krátká videomozaika jako ohlédnutí za 34. mezinárodní apoštolskou cestou papeže Františka do Budapešti a na Slovensko. Římský biskup ji zakončil poděkováním před ikonou Salus Populi Romani v bazilice Panny Marie Větší.
17.09.2021

Vědci rekonstruovali obličej sv. Ludmily

Díky moderním vědeckým a technickým metodám můžeme při příležitosti jubilejního roku, ve kterém si připomínáme 1100 let od smrti svaté Ludmily, pohlédnout této světici do tváře. Mezinárodní tým odborníků z České republiky a Brazílie digitálně z jednotlivých segmentů znovu sestavil obličejovou část lebky kněžny Ludmily a celosvětově uznávaný specialista na rekonstrukci obličeje člověka podle lebky, Cícero Moraes, následně rekonstruoval Ludmilin obličej.
16.09.2021

Čeští biskupové na mši svaté s papežem Františkem v Šaštíně

Ve středu 15. září 2021 dorazila řada poutníků do slovenského Šaštína, kde se poblíž baziliky Sedmibolestné Panny Marie v 10.00 hodin konala mše svatá s papežem Františkem. Mezi poutníky byli také biskupové a generální vikáři z Čech i Moravy. Po skončení bohoslužby měli čeští poutníci příležitost se u šaštínské baziliky setkat se svými biskupy a kněžími. Přinášíme fotogalerii.
16.09.2021