Papež opět vyzývá k rovnému a bezplatnému přístupu k vakcínám

„Až přejde bouře. Reflexe o novém, postpandemickém čase“ (Oltre la tempesta. Riflessioni per un nuovo tempo dopo la pandemia). Tento titul nese kniha, která včera vyšla v italském nakladatelství BUR. Obsahuje rozhovor, který s papežem Františkem vedl vatikanista Fabio Marchese Ragona, a několik dalších úvah čelných představitelů italského kulturního, politického, občanského a církevního světa. Papež František knihu opatřil předmluvou.
Publikováno: 8. 9. 2021 10:45

Foto: Vatican News

Papežův rozhovor s novinářem Fabiem Marchesem Ragonou v lednu odvysílala soukromá italská televize. Kniha přináší jeho přepis a dosud nepublikované texty Davida Sassoliho, Filippa Grandiho, Giuseppe Tornatoreho, Edith Bruckové, Andrey Riccardiho a Noa, jimiž pokračují v debatě o budoucnosti v myšlenkovém dialogu s papežem.

Papežovu předmluvu k nové knize otiskl italský deník Corriere della sera. „Skutečná výzva nyní spočívá v tom,“ píše v ní papež, „aby všichni na světě měli k vakcíně proti koronaviru stejný přístup, aby neexistovaly žádné „rozmary“ při výběru nejoblíbenější značky a především aby bylo očkování zdarma pro každého, kdo je potřebuje, a nikoli něčím, na čem se dá snadno vydělat. Vakcína může zachránit mnoho životů, nezapomínejme na to a nezapomínejme ani na to, co nás naučila historie v souvislosti s jinými zhoubnými nemocemi.“

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Benedikt XVI.: Uzákonění stejnopohlavního manželství je „deformací svědomí“

V úvodu nového souboru svých spisů o Evropě Benedikt XVI. uvádí, že „s uzákoněním tzv. stejnopohlavního manželství v šestnácti evropských zemích nabyla problematika manželství a rodiny nové dimenze, kterou nelze přehlížet“, a že jsme svědky „pokřivení svědomí“, které také zasáhlo některé církevní kruhy.
17.09.2021

Papež vyzval katechety ke svobodě a tvořivosti

Papež František dnes přijal vedoucí katechetických sekcí evropských biskupských konferencí, kteří se v Římě účastnili setkání nazvaného „Katecheze a katecheté pro novou evangelizaci“, zorganizovaného Papežskou radou pro novou evangelizaci.
17.09.2021

Fotogalerie: Mše svatá ke cti sv. Ludmily v bazilice sv. Jiří

Ve čtvrtek 16. září 2021 proběhla v bazilice sv. Jiří na Pražském hradě slavnostní mše svatá ke cti svaté Ludmily. Hlavním celebrantem byl Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký. Po celou dobu bohoslužby byla v bazilice vystavena k uctění lebka mučednice. Liturgii doprovodila zpěvem Schola Gregoriana Pragensis. Přinášíme fotogalerii.
17.09.2021

Papežská mše zahájí plenární zasedání evropských biskupů

Svatý stolec dnes zveřejnil program papežských bohoslužeb v měsících září a říjnu. Papež František bude hlavním celebrantem mší svatých u příležitosti plenárního zasedání CCEE, zahájení biskupské synody a biskupského svěcení.
17.09.2021

Budapešť a Slovensko: apoštolská cesta v jedné minutě

Krátká videomozaika jako ohlédnutí za 34. mezinárodní apoštolskou cestou papeže Františka do Budapešti a na Slovensko. Římský biskup ji zakončil poděkováním před ikonou Salus Populi Romani v bazilice Panny Marie Větší.
17.09.2021