Arcidiecézní charita Praha si při slavnostní mši svaté připomene Světový den migrantů a uprchlíků

Arcidiecézní charita Praha vás srdečně zve na slavnostní mši svatou v kostele Panny Marie Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána v pražské Nerudově ulici 22 v neděli 26. září 2021 od 15 hodin.
Publikováno: 21. 9. 2021 9:30

„Chceme se společně modlit za lidi, kteří musejí hledat azyl a bezpečí mimo svůj domov,“ uvedl Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha. Pražská Charita se již více než 20 let věnuje pomoci migrantům a uprchlíkům. Podporuje je v integraci do běžné společnosti a pomáhá těm, kdo se dostali do tíživé životní situace.

Mši svatou bude celebrovat Mons. Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský, u příležitosti Světového dne migrantů a uprchlíků, který vyhlásil v roce 1914 papež Pius X. Letos si už po 107. připomínáme tento symbolický den.

Slavnostní mše svatá se uskuteční v kostele, jehož provozování Arcidiecézní charita Praha nedávno převzala (více informací). Kostel je zpřístupněn veřejnosti k soukromým modlitbám v odpoledních hodinách od úterý do neděle od 13.30 do 17 hodin. Charita také zve na pravidelné mše svaté, které se slaví každé úterý v 17 hodin.

Zdroj: TZ Charita

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale hlava katolické církve neupřesnila. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.
23.10.2021

Ceny Celestýna Opitze za roky 2020 a 2021

V pátek 22. října 2021 byly v kostele sv. Šimona a Judy v Praze řádem milosrdných bratří uděleny Ceny Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné, a to za roky 2020 a 2021, oceněno tak bylo 6 laureátů.
23.10.2021

Roste počet laických misionářů

V souvislosti s misijní nedělí, která připadá na 24. října, předložilo Tiskové středisko Svatého stolce některé statistiky o působení církve ve světě.
22.10.2021

Setkali jsme se s Ježíšem, a proto hlásáme - 95. světový den misií

Tuto neděli církev oslaví 95. světový misijní den. Letos se bude konat pod heslem: "Potkali jsme Ježíše, a tedy hlásáme". Pojí se tentokrát s mnoha výročími spojenými s misijním působením církve, zejména s 200. výročím založení Papežských misijních děl.
22.10.2021

Povinnost nošení respirátorů na církevních akcích nadále platí

Od pondělí 25. října 2021 vstupují v platnost opatření, která se týkají ochrany dýchacích cest při hromadných akcích. Opět bude platit povinnost nosit respirátor ve vnitřních prostorech staveb, kde jsou přítomny alespoň 2 osoby vzdálené méně než 1,5 metru, pokud se nejedná o členy domácnosti a osoby při provádění autorského díla, tj. celebranta, kazatele, osoby přednášející biblická čtení, přímluvy, modlitby a podobně. Žalmisté a zpěváci doprovázející modlitbu či mši svatou nemusí mít respirátor po dobu zpěvu.
21.10.2021