Biskup Kročil požehnal várku světlého budějovického ležáku

Českobudějovický biskup Vlastimil Kročil požehal na varně pivovaru Budějovický Budvar zvláštní várku světlého ležáku, která bude ke koupi během adventních trhů v Českých Budějovicích.
Publikováno: 21. 9. 2021 10:30

Foto: Petr Samec, Radek Gális a Budějovický Budvar

Významnému okamžiku byli přítomni také sládek pivovaru Adam Brož, ředitel Diecézní charity České Budějovice Jiří Kohout a děkan Katedrální kapituly u sv. Mikuláše P. Zdeněk Mareš.
Tento obřad se již stal tradicí, neboť letos se konal už po páté.
Celkem 600 hektolitrů Požehnaného ležáku poslouží i letos dobré věci. Během adventních trhů v Českých Budějovicích si lidé budou moci Požehnaný ležák zakoupit a výtěžek z prodeje tohoto piva bude i letos směřovat na dobročinné účely. V uplynulých letech získala Diecézní charita České Budějovice díky Požehnanému ležáku celkem 460 000,- Kč.

Děkujeme všem, kteří v uplynulých letech zakoupením Požehnaného ležáku podpořili pomoc potřebným.

Zdroj: bcb.cz

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Biskupské svěcení ve Vatikánu

Blízkost Bohu, ostatním biskupům, kněžím a stádci: o to papež požádal při biskupském svěcení monsignora Guida Mariniho a monsignora Andrése Gabriela Ferradu Moreiru. Během slavnosti ve Svatopetrském chrámu František hovořil o „velké církevní odpovědnosti“ a zdůraznil, že „biskup je odpovědný spíše za to, aby sloužil, než aby vládl“.
17.10.2021

Anděl Páně: Svátost křtu je ponoření se do Ježíše, který slouží

V neděli 17. října papež František při polední modlitbě Anděl Páně promluvil z okna Apoštolského paláce na téma křestního povolání ke službě, podle vzoru Krista - služebníka.
17.10.2021

Slovo kardinála Dominika Duky k zahájení synodální přípravy 2021 s prosbou o přečtení ve farnostech o 29. neděli v mezidobí

Přinášíme vám úvodní slovo kardinála Dominika Duky k zahájení synodální přípravy 2021 s prosbou o přečtení ve farnostech o 29. neděli v mezidobí 17. října 2021.
17.10.2021

Papež František se v Assisi setká s chudými lidmi

Papež František se 12. listopadu vypraví na soukromou návštěvu Assisi, aby se zde setkal s chudými lidmi z celé Evropy, v předvečer Světového dne chudých, který připadá na 33. neděli v liturgickém mezidobí, letos tedy na 14. listopad.
16.10.2021

Už vím - Proč Pán Ježíš nechce, abychom byli lepší než ostatní?

Přinášíme další video v rámci pořadu P. Romana Vlka s názvem "UŽ VÍM", ve kterém odpovídá na otázky dětí.
15.10.2021