Přenosy z pohřbu otce biskupa Esterky

Poslední rozloučení s emeritním brněnským pomocným biskupem Mons. ThDr. Petrem Esterkou, který zemřel po dlouhé nemoci v Kalifornii (USA) 10. srpna 2021, se bude konat při mších svatých v pátek 24. září 2021. V 9.30 hodin bude za účasti brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho bohoslužbě v katedrále sv. Petra a Pavla předsedat apoštolský nuncius v České republice Mons. Charles Daniel Balvo, bohoslužbě v 15.00 hodin v kostele sv. Václava v Dolních Bojanovicích bude předsedat brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul.
Publikováno: 22. 9. 2021 12:00

Rozloučení v katedrále na Petrově bude možné sledovat on-line na YouTube kanálu „Katedrála Petrov“ a v přímém přenosu Radia Proglas.

Rozloučení v rodišti biskupa Petra Esterky v Dolních Bojanovicích bude možné sledovat  on-line na YouTube a v přímém přenosu Televize Noe.

U účastníků pohřbu se předpokládá dodržování hygienických předpisů, potvrzení o provedeném očkování či negagivním testu na koronavirus.
 

 

Autor článku:
Martina Jandlová

Související články

Další aktuality

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale hlava katolické církve neupřesnila. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.
23.10.2021

Ceny Celestýna Opitze za roky 2020 a 2021

V pátek 22. října 2021 byly v kostele sv. Šimona a Judy v Praze řádem milosrdných bratří uděleny Ceny Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné, a to za roky 2020 a 2021, oceněno tak bylo 6 laureátů.
23.10.2021

Roste počet laických misionářů

V souvislosti s misijní nedělí, která připadá na 24. října, předložilo Tiskové středisko Svatého stolce některé statistiky o působení církve ve světě.
22.10.2021

Setkali jsme se s Ježíšem, a proto hlásáme - 95. světový den misií

Tuto neděli církev oslaví 95. světový misijní den. Letos se bude konat pod heslem: "Potkali jsme Ježíše, a tedy hlásáme". Pojí se tentokrát s mnoha výročími spojenými s misijním působením církve, zejména s 200. výročím založení Papežských misijních děl.
22.10.2021

Povinnost nošení respirátorů na církevních akcích nadále platí

Od pondělí 25. října 2021 vstupují v platnost opatření, která se týkají ochrany dýchacích cest při hromadných akcích. Opět bude platit povinnost nosit respirátor ve vnitřních prostorech staveb, kde jsou přítomny alespoň 2 osoby vzdálené méně než 1,5 metru, pokud se nejedná o členy domácnosti a osoby při provádění autorského díla, tj. celebranta, kazatele, osoby přednášející biblická čtení, přímluvy, modlitby a podobně. Žalmisté a zpěváci doprovázející modlitbu či mši svatou nemusí mít respirátor po dobu zpěvu.
21.10.2021