Slavnostní mše sv. k zahájení akademického roku 2021/2022

Datum publikace29. 9. 2021, 18.00

Pražská Akademická farnost zahajuje akademický rok slavnostní bohoslužbou Veni Creator Spiritus v úterý 5. října 2021 v 18 hodin v kostele Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu. Mši sv. celebruje Mons. Tomáš Halík, hudebně doprovodí Salvátorská schola. Po mši sv. následuje neformální setkání s hudbou na Studentském nádvoří Klementina.

Foto: archiv Římskokatolické akademické farnosti Praha

Římskokatolická akademická farnost Praha vznikla na začátku 90. let jako duchovní zázemí pro studenty, učitele a zaměstnance pražských vysokých škol a poskytuje svůj servis nejen v oblasti spirituality. Farnost je celoročně místem bohoslužeb, přednášek a meditací, setkávání v rámci mezináboženského a ekumenického dialogu, duchovního doprovázení a v neposlední řadě též uměleckých intervencí. Kostel Nejsvětějšího Salvátora je otevřeným prostorem v centru Prahy, na místě, kde se odehrávaly dějiny jezuitské koleje Klementinum a Karlo-Ferdinandovy univerzity.

Více na: www.farnostsalvator.cz

Zdroj: TZ Akademická farnost Salvátor