Lisabonský patriarcha ohlásil datum Světových dní mládeže

„Příští Světové dny mládeže se budou konat v Lisabonu od 1. do 6. srpna 2023,“ oznámil dnes lisabonský patriarcha, kardinál Manuel Clemente.
Publikováno: 4. 10. 2021 12:00

Poté doplnil: „Vyhlášení tohoto data v den památky sv. Františka z Assisi je pro nás všechny velmi důležitým okamžikem. Mladí lidé z celého světa již dlouho chtěli znát přesné datum příštích Světových dnů mládeže, aby se mohli na svůj příjezd do Lisabonu podrobně připravit. Doufáme, že 22 měsíců, které nás od této události dělí, budou pro všechny časem evangelizace.“

Jak dále lisabonský patriarcha sdělil, pracovní skupiny, které tvoří Místní organizační výbor, mají v tuto chvíli již více než 400 dobrovolníků, z nichž většina jsou Portugalci. V každé z jedenadvaceti portugalských diecézí existují také diecézní organizační komise, které jsou zodpovědné za přípravu Světových dní mládeže. Dodejme, že celosvětové setkání mladých lidí v Lisabonu bylo původně plánováno na léto příštího roku (2022), ale kvůli pandemii bylo o rok odloženo.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Výzva brněnského biskupa k zahájení kanonizačního řízení P. Martina Středy, SJ

Přinášíme výzvu brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho k zahájení kanonizačního řízení P. Martina Středy, SJ.
03.12.2021

Papež se setkal se svatým synodem pravoslavné církve na Kypru

Druhý den Františkovy návštěvy Kypru začal zdvořilostní návštěvou nejvyššího představitele místní autokefální pravoslavné církve, Jeho Blaženosti Chrysostoma II., v arcibiskupském paláci v hlavním městě Nikósii. Oba následně promluvili před svatým synodem kyperské pravoslavné církve.
03.12.2021

Biskup Václav Malý slaví 25. výročí od jmenování biskupem

V prosinci 1996 byl Mons. Václav Malý jmenován papežem Janem Pavlem II. titulárním biskupem marcelliánským a pomocným biskupem pražským. Biskupské svěcení pak přijal 11. ledna 1997 v Praze.
03.12.2021

400 let od narození jezuity Bohuslava Balbína

Historik, vlastenec a člen Tovaryšstva Ježíšova (jezuitů) Bohuslav Balbín patří mezi nejvýznamnější osobnosti českého baroka. Těžiště obsáhlého a rozmanitého díla Bohuslava Balbína, který se narodil před 400 lety, 3. prosince 1621 v Hradci Králové, tkví především v pracích historických a vlastivědných, založených na pečlivém pramenném studiu.
03.12.2021

První den papežské cesty na Kypru

Papež František 2. prosince 2021 přiletěl v odpoledních hodinách na mezinárodní letiště v Larnace na Kypru, kde Svatého otce přivítala předsedkyně tamního parlamentu. Papež se poté odebral do hlavního města Nikósie, kde jej v tamní maronitské katedrále čekal první bod programu: setkání s kněžími, řeholníky, katechety a zástupci církevních hnutí. Navečer se setkal s prezidentem Kypru Nicosem Anastasiadesem a se zástupci politické a kulturní sféry země. Přinášíme fotogalerii.
02.12.2021