Lisabonský patriarcha ohlásil datum Světových dní mládeže

„Příští Světové dny mládeže se budou konat v Lisabonu od 1. do 6. srpna 2023,“ oznámil dnes lisabonský patriarcha, kardinál Manuel Clemente.
Publikováno: 4. 10. 2021 12:00

Poté doplnil: „Vyhlášení tohoto data v den památky sv. Františka z Assisi je pro nás všechny velmi důležitým okamžikem. Mladí lidé z celého světa již dlouho chtěli znát přesné datum příštích Světových dnů mládeže, aby se mohli na svůj příjezd do Lisabonu podrobně připravit. Doufáme, že 22 měsíců, které nás od této události dělí, budou pro všechny časem evangelizace.“

Jak dále lisabonský patriarcha sdělil, pracovní skupiny, které tvoří Místní organizační výbor, mají v tuto chvíli již více než 400 dobrovolníků, z nichž většina jsou Portugalci. V každé z jedenadvaceti portugalských diecézí existují také diecézní organizační komise, které jsou zodpovědné za přípravu Světových dní mládeže. Dodejme, že celosvětové setkání mladých lidí v Lisabonu bylo původně plánováno na léto příštího roku (2022), ale kvůli pandemii bylo o rok odloženo.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 - 3. a 4. den

Prohlédněte si fotografie z Celostátního setkání mládeže v v Hradci Králové ve dnech 11. - 12. srpna objektivy fotografů ze spolku Člověk a Víra.
13.08.2022

V Hradci Králové mladí katolíci zažívají koncerty, ale i přednášky a společné mše

Mladí křesťané od 14 do 26 let na CSM prožívají necelý týden ve společenství podobně naladěných lidí na Celostátním setkání v Hradci Králové, které se zde koná od 9.-14. srpna. Kromě kultury a zábavy nabízí také seberozvoj a zamyšlení nad důležitými tématy aktuálního světa. Přihlášených účastníků je na 4 tisíce, v sobotu jsou očekáváni další účastníci tzv. Dne pro rodiny.
13.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 - 1. a 2. den

Hradec Králové se v posledních dnech zaplnil katolickou mládeží z celé republiky, která sem přijela na Celostátní setkání mládeže 2022. Přinášíme fotografie spolku Člověk a víra, které zachycují první dny setkání, 9. a 10. 8.
11.08.2022

V Římě zemřel slovenský kardinál Jozef Tomko

V pondělí 8.8. 2022 v brzkých ranních v Římě zemřel kard. Jozef Tomko, emeritní prefekt Kongregace pro evangelizaci národů.
09.08.2022

Mše svatá za oběti sexuálního zneužívání v církvi

25. srpna od 18.00 hodin se v klášteře dominikánů v Olomouci uskuteční mše svatá, při které se budeme modlit za všechny oběti sexuálních deliktů (nejen) v katolické církvi. Mše je součástí programu konference na téma Šetření sexuálních deliktů v katolické církvi, která proběhne od 25. – 26. srpna v Olomouci, ale na bohoslužbu je zvána široká veřejnost. Koncelebrovat budou také biskupové Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský a Josef Nuzík, administrátor Arcidiecéze olomoucké.
05.08.2022