Reakce Vatikánu na francouzskou zprávu o zneužívání nezletilých

Ředitel Tiskové střediska Svatého stolce Matteo Bruni odpověděl na otázky novinářů ohledně papežova postoje ke včera zveřejněné zprávě nezávislé francouzské komise o sexuálním zneužívání v církevním prostředí v období 1950-2020.
Publikováno: 5. 10. 2021 15:30

"Svatý otec byl o zveřejnění zprávy informován francouzskými biskupy, s nimiž se v minulých dnech setkal při návštěvách ad limina, a se zármutkem se seznámil s jejím obsahem.

Jeho myšlenky směřují především k obětem, s velkou lítostí nad jejich zraněními a vděčností za jejich odvahu oznámit tyto případy. Myslí rovněž na francouzskou církev, aby s vědomím této hrozivé skutečnosti, ve spojení s Pánovým utrpením za jeho nejzranitelnější děti, nastoupila cestu vykoupení.

Papež v modlitbách svěřuje Pánu Boží lid ve Francii, zvláště oběti, s prosbou, aby jim poskytl útěchu a potěšení a aby skrze spravedlnost došlo k zázraku uzdravení."

Informace o zprávě o sexuálním zneužívání nezletilých ve francouzské církvi zde

Zdroj: Vatican News - česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Před 13 lety navštívil Českou republiku Benedikt XVI.

Ve dnech 26. - 28. září 2009 navštívil Českou republiku papež Benedikt XVI. při své 13. apoštolské cestě. Zavítal sem jako teprve druhý papež v historii.
27.09.2022

Signály Awards 2022: Na sítích s Bohem

Podzim už klepe na dveře a přináší s sebou spoustu zajímavých akcí. Jednu z nich pořádá přímo web signály.cz - nedávno byly totiž spuštěny nominace do třetího ročníku ankety Signály Awards. Co to je a na co se letos můžeme těšit nám řekne moderátorka předchozích ročníků, Kateřina Sedláčková.
27.09.2022

Godzone tour 2022 startuje v Praze a v Ostravě už v říjnu!

Česká republika bude mít příležitost zažít evangelizační turné projektu Godzone letos o měsíc dřív, a to v Praze 24. října a v Ostravě 25. října. Celá tour následně pokračuje na Slovensku až do 29. října. Organizátoři této tour chtějí společně s vedoucími různých společenství sdělit Česku a Slovensku aktuální odkaz: Nevzdávej To!
27.09.2022

Evropští biskupové budou slavit společnou mši za Evropu

Bohoslužbu pořádá Komise biskupských konferencí Evropské unie (COMECE). V Bruselu se při ní u jednoho oltáře sejdou biskupští zástupci všech členských zemí.
22.09.2022

Křížová cesta s oběťmi sexuálního zneužívání

Pomodleme se tuto křížovou cestu za oběti sexuálního zneužívání v církvi i mimo ni. Nesme je při této modlitbě všechny ve své mysli i srdci.
22.09.2022