Reakce Vatikánu na francouzskou zprávu o zneužívání nezletilých

Ředitel Tiskové střediska Svatého stolce Matteo Bruni odpověděl na otázky novinářů ohledně papežova postoje ke včera zveřejněné zprávě nezávislé francouzské komise o sexuálním zneužívání v církevním prostředí v období 1950-2020.
Publikováno: 5. 10. 2021 15:30

"Svatý otec byl o zveřejnění zprávy informován francouzskými biskupy, s nimiž se v minulých dnech setkal při návštěvách ad limina, a se zármutkem se seznámil s jejím obsahem.

Jeho myšlenky směřují především k obětem, s velkou lítostí nad jejich zraněními a vděčností za jejich odvahu oznámit tyto případy. Myslí rovněž na francouzskou církev, aby s vědomím této hrozivé skutečnosti, ve spojení s Pánovým utrpením za jeho nejzranitelnější děti, nastoupila cestu vykoupení.

Papež v modlitbách svěřuje Pánu Boží lid ve Francii, zvláště oběti, s prosbou, aby jim poskytl útěchu a potěšení a aby skrze spravedlnost došlo k zázraku uzdravení."

Informace o zprávě o sexuálním zneužívání nezletilých ve francouzské církvi zde

Zdroj: Vatican News - česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022

Biskup Cikrle převezme titul čestného občana města Brna

V úterý 25. ledna 2022 převezme diecézní biskup Vojtěch Cikrle titul čestného občana města Brna.
20.01.2022