Reakce Vatikánu na francouzskou zprávu o zneužívání nezletilých

Datum publikace5. 10. 2021, 15.30

Ředitel Tiskové střediska Svatého stolce Matteo Bruni odpověděl na otázky novinářů ohledně papežova postoje ke včera zveřejněné zprávě nezávislé francouzské komise o sexuálním zneužívání v církevním prostředí v období 1950-2020.

'Svatý otec byl o zveřejnění zprávy informován francouzskými biskupy, s nimiž se v minulých dnech setkal při návštěvách ad limina, a se zármutkem se seznámil s jejím obsahem.

Jeho myšlenky směřují především k obětem, s velkou lítostí nad jejich zraněními a vděčností za jejich odvahu oznámit tyto případy. Myslí rovněž na francouzskou církev, aby s vědomím této hrozivé skutečnosti, ve spojení s Pánovým utrpením za jeho nejzranitelnější děti, nastoupila cestu vykoupení.

Papež v modlitbách svěřuje Pánu Boží lid ve Francii, zvláště oběti, s prosbou, aby jim poskytl útěchu a potěšení a aby skrze spravedlnost došlo k zázraku uzdravení.'

Informace o zprávě o sexuálním zneužívání nezletilých ve francouzské církvi zde

Zdroj: Vatican News - česká sekce

Autor článku: TS ČBK