Sestra Gloria je volná a včera se setkala s papežem

S radostí bylo přijato oznámení, že v Kolumbii narozená františkánská řeholnice sestra Gloria Narvaezová je na svobodě, čímž konečně skončilo utrpení, které snášela díky své nesmírné odvaze, víře a statečnosti. Včera ráno před zahajovací mší synody se sešla ve Vatikánu s papežem Františkem, jak včera krátce před polednem potvrdilo Tiskové středisko Svatého stolce.
Publikováno: 11. 10. 2021 12:45

Konečně je po všem a s radostným výsledkem. Oficiální prohlášení o osvobození sestry přišlo od úřadu malijského prezidenta, který ocenil její neochvějnou statečnost.

Sestra Gloria, která je misionářkou, byla unesena džihádistickými ozbrojenci 7. února 2017 v Koutiale, poblíž hranic s Burkinou Faso, 400 km od hlavního města Mali. V zajetí byla držena čtyři roky a osm měsíců.

Mumacký arcibiskup Jean Zerbo potvrdil, že sestra Gloria je v bezpečí a v pořádku: „Gloria je v bezpečí. Děkuji úřadům a dobrým lidem, kteří se zasloužili o její propuštění. Za tento den jsme se dlouho a usilovně modlili.“

Dva Evropané, kteří loni uprchli, potvrdili, že sestra Gloria je stále naživu. V březnu pak její bratr obdržel prostřednictvím Červeného kříže dopis, který napsala a podepsala.

Na severu země, která je bývalou francouzskou kolonií, probíhá islamistické povstání a únosy se staly jeho součástí.

Sestra Gloria se už setkala s prozatímním prezidentem Mali Assimim Goitou.

Zdroj text a foto: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - Úvod (Stanislav Přibyl)

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 1. video: Úvod: P. Stanislav Přibyl, generální sekretář České biskupské konference
19.10.2021

Synoda o synodalitě byla zahájena v diecézích

Synodální cestu celé církve zahájil minulou neděli papež František v Římě a nyní, o týden později, tato cesta začala v diecézích celého světa. Čeští a moravští biskupové zahajovali tento proces při slavnostních mších svatých v sídelních katedrálách. Věřící, kteří se neúčastnili slavnostního zahájení v katedrálách vyslechli při mších svatých pastýřské listy.
18.10.2021

Konference o synodalitě - Katolická teologická fakulta UK

Přinášíme vám záznam konference o synodalitě, která proběhla na Katolické teologické fakultě University Karlovy v úterý 12. 10. 2021
18.10.2021

Synoda 2021 - 2023 - 1. díl - ThLic. Prokop Brož, Th.D.

ThLic. Prokop Brož, Th.D., člen Národního synodálního týmu přibližuje proces a přípravy na synodu, ke kterému nás pozval papež František. První díl popisuje, co znamená synoda, synodalita a další základní pojmy.
18.10.2021

Synoda 2021 - 2023 - 2. díl - ThLic. Prokop Brož, Th.D.

ThLic. Prokop Brož, Th.D., člen Národního synodálního týmu přibližuje proces a přípravy na synodu, ke kterému nás pozval papež František. V druhém díle se dotkneme struktury procesu přípravy na synodu.
18.10.2021