Slovo předsedy České biskupské konference po volbách

Přinášíme vyjádření předsedy ČBK arcibiskupa Jana Graubnera k výsledku voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
Publikováno: 11. 10. 2021 10:30

Foto: František Ingr, ČaV

Rád bych v této chvíli vyslovil srdečnou gratulaci vítězům voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a zároveň bych chtěl poděkovat všem spoluobčanům, kteří šli k volbám, a tak dali nový impuls k dalšímu směřování naší země. V této souvislosti si dovoluji vyjádřit naději na pokojné a fungující povolební uspořádání, kde hlas křesťanů bude nezanedbatelný a dobře slyšitelný.

Volbami ovšem naše účast na dění ve společnosti neskončila, zvlášť ne pro nás křesťany.

Vyzývám proto v první řadě k modlitbě za prezidenta republiky, v níž mu vyprošujme uzdravení a současně sílu plnit pro dobro celé společnosti zásadní úkoly hlavy státu v této důležité době.

Ani povolební vyjednávání sněmovní a vládní spolupráce nebude bez námahy, a proto prosím: podporujme i v tomto snažení zákonodárce a politiky modlitbou, aby při plnění svých předvolebních slibů a stranických priorit neztratili ze zřetele společné dobro, díky němuž by se v naší zemi všichni mohli cítit jako v opravdovém domově.
 
Bůh ať Vám všem žehná!
 
Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a předseda České biskupské konference

11. října 2021

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

130. plenární zasedání ČBK se konalo v Praze

Biskupové Čech, Moravy a Slezska se setkali od 25. - 26. ledna 2021 v Praze na 130. plenárním zasedání ČBK. Jednání se účastnili i zástupci apoštolské nunciatury, apoštolský nuncius arcibiskup Charles D. Balvo, Mons. Giuseppe Silvestrini, a předsedové konferencí ženských a mužských řádů, sr. Krista Chládková a arciopat Prokop Siostrzonek.
26.01.2022

Biskupové koncelebrovali mši svatou na Strahově

Na začátek druhého dne 130. plenárního zasedání koncelebrovali čeští a moravští biskupové mši svatou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově. Hlavním celebrantem byl plzeňský biskup Tomáš Holub, kazatelem byl pomocný biskup olomoucký Antonín Basler. Přinášíme malou fotogalerii.
26.01.2022

Fotogalerie: Mše svatá v rámci plenárního zasedání českých a moravských biskupů

V pondělí 25. ledna 2022 začalo 130. plenární zasedání ČBK, v rámci kterého se večer v 18.00 hodin konala mše svatá. Přinášíme fotogalerii.
26.01.2022

Fotogalerie: Ekumenická bohoslužba v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů

V rámci letošního Týdne modliteb za jednotu křesťanů se v pondělí 24. ledna 2022 konala v kostele sv. Vojtěcha v pražských Dejvicích ekumenická bohoslužba za přítomnosti zástupců křesťanských církví. Bohoslužbu organizovala Česká biskupská konference a Ekumenická rada církví v ČR. Přinášíme fotogalerii.
25.01.2022

Papež: 26. ledna se modleme za mír na Ukrajině

V závěru modlitby Anděl Páně František, znepokojený závanem válečného větru, který rozbouřil hranice mezi Ruskem a Ukrajinou, a tím i celý evropský kontinent, navrhuje den rozjímání: "Každé jednání a politická iniciativa by měly sloužit lidskému bratrství, a ne stranickým zájmům."
25.01.2022