Slovo předsedy České biskupské konference po volbách

Přinášíme vyjádření předsedy ČBK arcibiskupa Jana Graubnera k výsledku voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
Publikováno: 11. 10. 2021 10:30

Foto: František Ingr, ČaV

Rád bych v této chvíli vyslovil srdečnou gratulaci vítězům voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a zároveň bych chtěl poděkovat všem spoluobčanům, kteří šli k volbám, a tak dali nový impuls k dalšímu směřování naší země. V této souvislosti si dovoluji vyjádřit naději na pokojné a fungující povolební uspořádání, kde hlas křesťanů bude nezanedbatelný a dobře slyšitelný.

Volbami ovšem naše účast na dění ve společnosti neskončila, zvlášť ne pro nás křesťany.

Vyzývám proto v první řadě k modlitbě za prezidenta republiky, v níž mu vyprošujme uzdravení a současně sílu plnit pro dobro celé společnosti zásadní úkoly hlavy státu v této důležité době.

Ani povolební vyjednávání sněmovní a vládní spolupráce nebude bez námahy, a proto prosím: podporujme i v tomto snažení zákonodárce a politiky modlitbou, aby při plnění svých předvolebních slibů a stranických priorit neztratili ze zřetele společné dobro, díky němuž by se v naší zemi všichni mohli cítit jako v opravdovém domově.
 
Bůh ať Vám všem žehná!
 
Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a předseda České biskupské konference

11. října 2021

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Poselství Svatého otce ke 30. světovému dni nemocných

Přinášíme poselství papeže Františka ke 30. světovému dni nemocných, který každoročně připadá na 11. února, kdy slavíme svátek Panny Marie Lurdské. Motem letošního světového dne je „Buďte milosrdní, jako je milosrdný váš Otec!“ (Lk 6,36): Postavit se po boku trpících v pouti lásky.
28.01.2022

Předběžné výsledky sčítání: Věřících poprvé od revoluce přibývá, katolíků tolik neubylo.

První předběžné výsledky ze SLDB zveřejnil Český statistický úřad 13.1. V nich byly i údaje o počtech věřících. Poprvé od revoluce počet lidí, kteří se označili za věřící, mezi sčítáními narostl. Oproti SLDB 2011 narostl i počet deklarovaných osob bez vyznání. Celkově na otázku k náboženskému vyznání odpovědělo 69,9 % sčítaných, což je oproti minulému cenzu nárůst (tehdy odpovědělo jen 55,3 %).
27.01.2022

130. plenární zasedání ČBK se konalo v Praze

Biskupové Čech, Moravy a Slezska se setkali od 25. - 26. ledna 2021 v Praze na 130. plenárním zasedání ČBK. Jednání se účastnili i zástupci apoštolské nunciatury, apoštolský nuncius arcibiskup Charles D. Balvo, Mons. Giuseppe Silvestrini, a předsedové konferencí ženských a mužských řádů, sr. Krista Chládková a arciopat Prokop Siostrzonek.
26.01.2022

Biskupové koncelebrovali mši svatou na Strahově

Na začátek druhého dne 130. plenárního zasedání koncelebrovali čeští a moravští biskupové mši svatou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově. Hlavním celebrantem byl plzeňský biskup Tomáš Holub, kazatelem byl pomocný biskup olomoucký Antonín Basler. Přinášíme malou fotogalerii.
26.01.2022

Fotogalerie: Mše svatá v rámci plenárního zasedání českých a moravských biskupů

V úterý 25. ledna 2022 začalo 130. plenární zasedání ČBK, v rámci kterého se večer v 18.00 hodin konala mše svatá. Přinášíme fotogalerii.
26.01.2022