Svatý Hostýn bude o víkendu dějištěm tradiční Svatohubertské pouti

Sobota, 16. října, bude na Svatém Hostýně patřit mysliveckým tradicím. Po roční pauze, způsobené protiepidemickými opatřeními, se zde uskuteční tradiční Svatohubertská pouť s kompletním doprovodným programem, která vyvrcholí slavnostní mší svatou, celebrovanou arcibiskupem Janem Graubnerem.
Publikováno: 12. 10. 2021 14:15

„Ukázky loveckých signálů, loveckých psů, myslivečtí trubači, pásmo lesní pedagogiky a spousta dalšího bude k vidění v průběhu sobotního dne. Avšak tou hlavní náplní bude slavnostní mše svatá na počest sv. Huberta, patrona všech myslivců a lesáků. V letošním roce opět zazní v bazilice tóny troubené Svatohubertské mše B – dur od Františka Macka v podání Trubačů OMS Přerov a pěveckého sboru Svatopluk z Uherského Hradiště,“ vysvětluje jeden z pořadatelů akce Josef Dostál ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.

„Celý program odstartuje v sobotu po deváté hodině dopoledne vystoupením Trubačů OMS Přerov a v deset hodin bude pokračovat průvodem k obrázku sv. Huberta. Na průvod naváže slavnostní mše svatá za celebrace arcibiskupa Jana Graubnera,“ dál popisuje Josef Dostál a dodává, že na své si přijdou i rodiny s dětmi: „Pro děti máme připravený program z lesní pedagogiky – Putování za svatým Hubertem, kdy se zájemci hravou formou seznámí se základy myslivosti a lesnictví.“

Svatohubertská pouť je největším mysliveckým svátkem, kde se schází jak příznivci této tradice, tak i široká veřejnost, která se tak může o myslivosti dozvědět něco nového. „Srdečně zveme děti i dospělé a věříme, že si každý v bohatém programu najde to své,“ uzavírá Josef Dostál ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.

Zdroj: Arcibiskupství olomoucké

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale hlava katolické církve neupřesnila. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.
23.10.2021

Ceny Celestýna Opitze za roky 2020 a 2021

V pátek 22. října 2021 byly v kostele sv. Šimona a Judy v Praze řádem milosrdných bratří uděleny Ceny Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné, a to za roky 2020 a 2021, oceněno tak bylo 6 laureátů.
23.10.2021

Roste počet laických misionářů

V souvislosti s misijní nedělí, která připadá na 24. října, předložilo Tiskové středisko Svatého stolce některé statistiky o působení církve ve světě.
22.10.2021

Setkali jsme se s Ježíšem, a proto hlásáme - 95. světový den misií

Tuto neděli církev oslaví 95. světový misijní den. Letos se bude konat pod heslem: "Potkali jsme Ježíše, a tedy hlásáme". Pojí se tentokrát s mnoha výročími spojenými s misijním působením církve, zejména s 200. výročím založení Papežských misijních děl.
22.10.2021

Povinnost nošení respirátorů na církevních akcích nadále platí

Od pondělí 25. října 2021 vstupují v platnost opatření, která se týkají ochrany dýchacích cest při hromadných akcích. Opět bude platit povinnost nosit respirátor ve vnitřních prostorech staveb, kde jsou přítomny alespoň 2 osoby vzdálené méně než 1,5 metru, pokud se nejedná o členy domácnosti a osoby při provádění autorského díla, tj. celebranta, kazatele, osoby přednášející biblická čtení, přímluvy, modlitby a podobně. Žalmisté a zpěváci doprovázející modlitbu či mši svatou nemusí mít respirátor po dobu zpěvu.
21.10.2021