banner sekce
Sekce

Odbor evropských fondů

Veřejná konzultace k Národnímu plánu obnovy „Rozvoj kulturního a kreativního odvětví“

Ministerstvo kultury pořádá online veřejnou konzultaci k Národnímu plánu obnovy – komponenta: „Rozvoj kulturního a kreativního odvětví“. Ta se uskuteční ve čtvrtek 21. října od 10.00 hod.
Publikováno: 14. 10. 2021 13:30

Během prezentace se dozvíte základní rozdělení a specifika připravovaných dotačních výzev. Účastníci budou mít možnost pokládat otázky i připomínkovat jednotlivé návrhy (prostřednictvím aplikace Slido).

Cílem je seznámit kulturní obec s připravovanými programy a konzultovat je jak s kulturními aktéry a zástupci samosprávných celků, tak s oborovými asociacemi, aby měl Národní plán obnovy co největší dopad v praxi. Konzultace navazuje na zapojení kulturního a kreativního sektoru během přípravy Národního plánu obnovy.
 
Harmonogram:
10.00 – Zahájení a úvodní slovo ministra kultury Lubomíra Zaorálka
11.00 – Lidé (status umělce, podpora internacionalizace, vzdělávání, kreativní vouchery)
12.00 – Pauza na oběd
13.00 – Technologie (digitalizace a modernizace kulturního sektoru)
14.00 – Infrastruktura (rozvoj kulturního a kreativního sektoru v regionech – výstavba kulturních a kreativních center)

Registrace není podmínkou. Připojit se může každý, kdo má zájem o danou problematiku a zajímá se o podmínky čerpání peněz z Národního plánu obnovy.

K účasti se v čas konání připojte pomocí následujícího odkazu: https://mkcr.webex.com/mkcr/j.php?MTID=m0acce577b196e6f4d38060e69d5097a0

Autor článku:
Eva Schönherrová

Další aktuality

Informační systém projektových záměrů

Ministerstvo pro místní rozvoj spouští Informační systém projektových záměrů (ISPZ), a to na stránkách www.projektovezamery.cz. Systém by měl sloužit jako databáze projektových záměrů, která bude sloužit např. k mapování absorpční kapacity, nastavení dotační politiky, tvorbě analýz a strategií.
22.07.2021

Oblast životního prostředí jako nový segment zájmu pro církevní žadatele

Životní prostředí je jednou z hlavních priorit Evropské unie pro příští programové období. Tomu odpovídá i objem prostředků určených na projekty v oblasti životního prostředí a udržitelných zdrojů energie. Je dobré se na tuto oblast zaměřit z pohledu žadatele a finanční prostředky v maximální možné míře využít.
09.07.2021

Dotační zdroje na předškolní péči, energetickou účinnost nebo rozvoj digitálních dovedností

Ministerstvo pro místní rozvoj zpracovalo přehlednou grafiku evropských zdrojů pro nové programové období. Grafika ukazuje aktivity, na které lze čerpat a odkazuje na konkrétní dotační zdroj, tedy operační program či Národní plán obnovy.
01.07.2021

Národní plán obnovy je schválen vládou

Národní plán obnovy (NPO), ve kterém chce stát investovat zhruba 200 miliard korun 17. května 2021 schválila vláda. Z EU by měla ČR získat na investice 172 miliard korun.
15.06.2021

Aktivity podporované v příštím programovém období

Příprava jednotlivých operační programů pro období 2021 - 2027 pokročila. Pro lepší orientaci přinášíme zkrácený přehled plánovaných aktivit vhodných pro církevní organizace.
03.06.2021