Charita ocenila obětavou práci svých pracovníků, dobrovolníků a podporovatelů v katedrále sv. Víta

Datum publikace20. 10. 2021, 11.00

Ceny Charity Česká republika za roky 2020 a 2021 byly včera 19. října uděleny v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze. Cena Charity Česká republika se udílí od roku 2008. Je poděkováním a uznáním za obětavou práci vynikajících pracovníků, dobrovolníků či podporovatelů Charity. Současně ji Charita považuje za připomínku svátku patrona charitní práce sv. Vincence z Pauly (27. září). Přinášíme také fotogalerii.

V roce 2020 ocenění nemohla být slavnostně předána kvůli zhoršující se situaci v souvislosti s nemocí covid-19. Akci jsme připravovali na 6. října v kostele sv. Tomáše v Praze 1 na Malé Straně, ale několik dnů před konáním musela být zrušena.

V kostele sv. Tomáše se ceny předávaly znovu v letech 2009–2014 a v letech 2015–2019 byly Ceny věnovány v rámci benefičního koncertu Arcidiecézní charity Praha, který se konal se vždy 31. října v pražském Obecním domě.

Medailonky nominovaných naleznete na webu Charity (20202021).

Podívejte se také na přehled vyznamenaných, které Charita doposud ocenila.

Fotografie: Martina Řehořová, Člověk a Víra

Zdroj: TK