"Click To Pray" - nový tvar modlitební iniciativy v digitálním světě

Světová síť modlitby s papežem spustila novou verzi své digitální platformy Click To Pray 2.0. Jejím cílem je šířit v digitálním prostoru Františkovy modlitební úmysly. Jak říká P. Lucio Ruiz, sekretář Dikasteria pro sdělovací prostředky, tento nový počin odráží vědomí, že nové způsoby komunikace silně vstupují do kultury a způsobu života dnešního člověka.
Publikováno: 20. 10. 2021 14:00

Foto: Nová verze "Click To Pray

Církev chce být tam, kde jsou lidé, komunikovat s nimi jazykem, v němž myslí, a nabízet nástroje pro duchovní život. Podle sekretáře vatikánského dikasteria je nová modlitební iniciativa v tomto smyslu velkou podporou, svědčí o kreativitě a dává možnost sjednotit různé jazyky a kultury.

"Vytváří místo pro Boha v digitálním prostoru. Důležité je, že v rámci široké nabídky, kterou umožňují telefony a digitální svět vůbec, je nyní možné pomodlit se ráno, v poledne i večer, aniž bychom se museli zabývat mnoha složitými věcmi. Je také možné setkat se s druhými, požádat o doprovod v těžké životní chvíli. To je velmi krásná věc. Úspěch této iniciativy spočívá v nalezení způsobu duchovního doprovázení v digitálním prostoru," vysvětluje P. Ruiz.

Nová verze aplikace “Click To Pray” nabízí v sedmi jazycích řadu možností modlitby s papežem Františkem. Projekt byl spuštěn poprvé v roce 2016 a připojilo se k němu 2,5 milionu uživatelů z celého světa.

Na zpřístupnění aplikace v českém jazyce se pracuje.

Zdroj: Vatican News - česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

75. výročí biskupského svěcení Josefa kardinála Berana

Před 75 lety, 8. prosince 1946, přijal v katedrále sv. Víta v Praze biskupské svěcení kardinál Josef Beran, 33. arcibiskup pražský a primas český. Byl politickým vězněm nacismu i komunismu. Poslední roky svého života prožil jako vyhnanec ve Vatikánu, kde také 17. května 1969 zemřel.
08.12.2021

Papež František: Buďme pokorní jako Panna Maria

Před modlitbou Anděl Páně u příležitosti slavnosti Neposkvrněného početí Panny Marie vyzval papež František věřící, aby byli podobní Marii ve své pokoře a v blízkosti u Boha.
08.12.2021

Katolický týdeník: Smíření v rodině

Smiřovat se učíme odmala. Pokud žijeme v manželství a chceme, aby náš vztah za něco stál, musíme v této disciplíně dosáhnout téměř mistrovské úrovně. A bez usmiřování se neobejdou ani řeholní komunity či širší rodiny. Jak ale na to? Vždyť přiznat před druhým chybu a poprosit o odpuštění je dřina.
08.12.2021

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc prosinec 2021

Modleme se, abychom po vzoru Marie stavěli úděl živých lidí nad ideologie a jednali rychle ve prospěch těch, kteří trpí.
08.12.2021

Předvánoční Dárek Jam pro maminky s dětmi a lidi v nouzi

Benefice pro maminky s dětmi z azylového domu a další lidi v nouzi proběhne formou on-line přenosu v úterý 14. 12. 2021 od 19h. Tradiční akce Dárek Jam iniciovaná ostravskými hudebníky přinese divákům pestrý hudební program i možnost veřejnosti materiálně nebo finančně podpořit klienty služeb Charity Ostrava.
08.12.2021