'Click To Pray' - nový tvar modlitební iniciativy v digitálním světě

Datum publikace20. 10. 2021, 14.00

Světová síť modlitby s papežem spustila novou verzi své digitální platformy Click To Pray 2.0. Jejím cílem je šířit v digitálním prostoru Františkovy modlitební úmysly. Jak říká P. Lucio Ruiz, sekretář Dikasteria pro sdělovací prostředky, tento nový počin odráží vědomí, že nové způsoby komunikace silně vstupují do kultury a způsobu života dnešního člověka.

Foto: Nová verze 'Click To Pray

Církev chce být tam, kde jsou lidé, komunikovat s nimi jazykem, v němž myslí, a nabízet nástroje pro duchovní život. Podle sekretáře vatikánského dikasteria je nová modlitební iniciativa v tomto smyslu velkou podporou, svědčí o kreativitě a dává možnost sjednotit různé jazyky a kultury.

'Vytváří místo pro Boha v digitálním prostoru. Důležité je, že v rámci široké nabídky, kterou umožňují telefony a digitální svět vůbec, je nyní možné pomodlit se ráno, v poledne i večer, aniž bychom se museli zabývat mnoha složitými věcmi. Je také možné setkat se s druhými, požádat o doprovod v těžké životní chvíli. To je velmi krásná věc. Úspěch této iniciativy spočívá v nalezení způsobu duchovního doprovázení v digitálním prostoru,' vysvětluje P. Ruiz.

Nová verze aplikace “Click To Pray” nabízí v sedmi jazycích řadu možností modlitby s papežem Františkem. Projekt byl spuštěn poprvé v roce 2016 a připojilo se k němu 2,5 milionu uživatelů z celého světa.

Na zpřístupnění aplikace v českém jazyce se pracuje.

Zdroj: Vatican News - česká sekce

Autor článku: TS ČBK