Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale hlava katolické církve neupřesnila. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.
Publikováno: 23. 10. 2021 10:15

Ilustrační foto: TK KBS

„První prosincový víkend pojedu do Řecka a na Kypr," řekl papež argentinské agentuře Telam. Podle předchozích informací by papež měl v Řecku navštívit ostrov Lesbos, kde byl již před pěti lety. Tehdy byl řecký ostrov vstupní branou pro desetitisíce migrantů, kteří tam připlouvali z Turecka.

Cesta do Oceánie má být první papežovou zahraniční cestou v příštím roce. Loni měl František navštívit Papuu-Novou Guineu a Východní Timor, cestu ale Vatikán zrušil kvůli pandemii covidu-19.

Papež také řekl, že uvažuje o návštěvě Konga a Maďarska. Hlava katolické církve sice v září navštívila Budapešť, nejednalo se však o státní návštěvu. Papež přijel do země, aby se zúčastnil mezinárodního církevního setkání. V maďarské metropoli pobyl František jen několik hodin a poté odletěl na čtyřdenní návštěvu Slovenska.

Papež, kterému bude 17. prosince 85 let, od roku 2013, kdy stanul v čele katolické církve, uskutečnil zhruba tři desítky zahraničních cest. V posledním roce a půl je ale omezila pandemie covidu-19.

Zdroj: ČTK

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Úžas, služba, odvaha: Františkův program pro mladé lidi v Řecku

Poslední papežovo veřejné vystoupení v Řecku symbolicky patřilo budoucnosti této země, tedy jejím mladým lidem, nejenom rodilým Řekům, ale též potomkům zahraničních přistěhovalců, konkrétně pak zástupcům řecké katolické mládeže ze všech koutů této země a studentům katolické školy sv. Dionýsia na severním předměstí Athén. Tuto instituci původně spravovaly voršilky, působící v Řecku od sedmnáctého století (1670), avšak před několika lety (2017) ji svěřily do výchovné misie školských bratří.
06.12.2021

Odpověď arcibiskupa Graubnera na veřejný dopis časopisu Te Deum o vakcinaci

Přinášíme odpověď arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, na otevřený dopis časopisu Te Deum ohledně výzvy předsedy ČBK k očkování proti nemoci covid-19.
06.12.2021

Nelze mlčet k situaci či ji ignorovat

Přinášíme text apelu Rady Iustitia et Pax v souvislosti s uprchlickou krizí na hranicích Polska a Běloruska.
06.12.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 6. do 12. prosince 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
06.12.2021

Papež v Athénách: Konverze nám pomáhá překonat existenciální pouště

Papež František předsedal mši svaté v řeckých Athénách a vybídl řecké katolíky, aby zůstali v naději navzdory „existenciálním pouštím“ našich životů, protože Pán je tu vždy, aby zaplnil naši prázdnotu, pokud mu uvolníme místo.
05.12.2021