Při dušičkové bohoslužbě v podhůří Jeseníků budou lidé prosit za smíření mezi Čechy a Němci

Ke mši svaté se vzpomínkou na všechny věrné zemřelé zvou do kaple sv. Jana a Pavla v Potůčníku, místní části Hanušovic, zdejší farníci. Bohoslužba v sobotu 30. října 2021 od 18.00 bude slavena také jako prosba za smíření mezi Čechy a Němci.
Publikováno: 26. 10. 2021 11:45

„V sousedství kaple v Potůčníku, dříve známém spíš pod německým názvem Lauterbach, se nachází starý sudetský hřbitov. Na něm se před samotnou mší svatou pomodlíme za všechny zesnulé, a především za německé obyvatele Potůčníku, kteří na tomto hřbitově odpočívají,“ říká iniciátor akce Petr Tomek a dodává: „Modlitba bude zároveň symbolickým aktem a prosbou za smíření mezi Čechy a Němci.“

Bohoslužbu podle něj doprovodí hudební uskupení Efod, které sdružuje muzikanty z různých koutů České republiky. „Mimo jiné uslyšíme kytarové ztvárnění ordinaria od Karla Břízy,“ dodává.

Zdroj: ADO

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Úžas, služba, odvaha: Františkův program pro mladé lidi v Řecku

Poslední papežovo veřejné vystoupení v Řecku symbolicky patřilo budoucnosti této země, tedy jejím mladým lidem, nejenom rodilým Řekům, ale též potomkům zahraničních přistěhovalců, konkrétně pak zástupcům řecké katolické mládeže ze všech koutů této země a studentům katolické školy sv. Dionýsia na severním předměstí Athén. Tuto instituci původně spravovaly voršilky, působící v Řecku od sedmnáctého století (1670), avšak před několika lety (2017) ji svěřily do výchovné misie školských bratří.
06.12.2021

Odpověď arcibiskupa Graubnera na veřejný dopis časopisu Te Deum o vakcinaci

Přinášíme odpověď arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, na otevřený dopis časopisu Te Deum ohledně výzvy předsedy ČBK k očkování proti nemoci covid-19.
06.12.2021

Nelze mlčet k situaci či ji ignorovat

Přinášíme text apelu Rady Iustitia et Pax v souvislosti s uprchlickou krizí na hranicích Polska a Běloruska.
06.12.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 6. do 12. prosince 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
06.12.2021

Papež v Athénách: Konverze nám pomáhá překonat existenciální pouště

Papež František předsedal mši svaté v řeckých Athénách a vybídl řecké katolíky, aby zůstali v naději navzdory „existenciálním pouštím“ našich životů, protože Pán je tu vždy, aby zaplnil naši prázdnotu, pokud mu uvolníme místo.
05.12.2021