Setkání koordinátorů synodálních skupinek v pražské arcidiecézi

Srdečně zveme na setkání těch, kteří koordinují či budou koordinovat synodální skupinky v pražské arcidiecézi, v sobotu 20. listopadu od 14 do 18 hodin v Pastoračním středisku, Kolejní 4, Praha 6.
Publikováno: 8. 11. 2021 14:00
Foto: M. Němeček
Vzhledem k omezené kapacitě sálu je třeba se na setkání přihlásit zde.

Program setkání:

14:00 -15:30
Představení Synody o synodalitě a principy synodální přípravy ve farnostech Arcidiecéze pražské, Mgr. Ing. Michal Němeček.
Tipy, jak moderovat skupinku,  Ing. Mgr. Marie Nováková.
Aktuality z Národního synodálního týmu, Hana Pohořalá.
Dotazy k synodální cestě v pražské arcidiecézi.
15:30 – 16:00 Přestávka
16:00 – 16:30 Společná modlitba s nasloucháním Božímu slovu
16:30 – 18:00 Rozdělení do malých skupin a následný synodální proces nad 4. otázkou pro synodální setkání ve skupinkách viz Otázky pro synodální setkání ve skupinkách


Poznámky
Přednášková část bude v živém přenosu na youtube kanálu Pastoračního střediska.
Vzhledem k protiepidemickým opatřením je třeba počítat s tím, že na setkání bude třeba mít nasazený respirátor a účastníci musejí splnit některé z požadavků O-T-M (očkování nebo  test nebo 180 dní po prodělané nemoci) viz Covid portál.
V blízkosti objektu v ulici Kolejní je možné parkovat autem.

Zdroj: apha.cz

Autor článku:
TS ČBK

Další aktuality

Výzva IROP - knihovny

První výzvou, kterou vyhlásil Integrovaný regionální operační program v novém programovém období, je výzva zaměřená na revitalizaci, odbornou infrastrukturu a vybavení pro činnost knihoven. Nově mohou dotace čerpat i zřizovatelé základních knihoven se specializovaným knihovním fondem, kterých je řada i církevních.
15.08.2022

Výzva k tiché adoraci za mír na Ukrajině

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící k tiché adoraci za mír na Ukrajině v den svátku Povýšení svatého Kříže.
15.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže, 6. den

V neděli 14. srpna se v rámci Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové uskutečnilo setkání po diecézích. Mši svatou v neděli sloužil královehradecký biskup Mons. Jan Vokál, kázal ostravsko-opavský biskup Martin David a koncelebrovali i další čeští a moravští biskupové. Podívejte se na fotografie spolku Člověk a Víra.
14.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže - Den pro rodinu, 5. den

V sobotu 13. srpna se v rámci Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové uskutečnil Den pro rodiny, pro které byl připraven speciální program jako žonglování, loutkové divadlo, katecheze, dizkuze, hry pro děti nebo koncert SBM. Mši svatou v sobotu sloužil českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil, kázal kardinál Dominik Duka a koncelebrovali i další čeští a moravští biskupové. Podívejte se na fotografie spolku Člověk a Víra.
14.08.2022

Velké náměstí v Hradci Králové zaplnili mladí křesťané

Již od čtvrtečního rána byly na Velkém náměstí v Hradci Králové slyšet kladiva, která stavěla podium na páteční večer. Už jenom poloha tohoto koncertu vybízela k poslechu a podívané osoby věřící i nevěřící. Do univerzitního města přijel slovenský projekt Godzone společně s kapelou Espé, která funguje již od roku 2003 a má za cíl evangelizovat pomocí hudby. V sobotu pokračovalo Celostátní setkání mládeže tzv. Dnem pro rodinu.
13.08.2022