Setkání koordinátorů synodálních skupinek v pražské arcidiecézi

Srdečně zveme na setkání těch, kteří koordinují či budou koordinovat synodální skupinky v pražské arcidiecézi, v sobotu 20. listopadu od 14 do 18 hodin v Pastoračním středisku, Kolejní 4, Praha 6.
Publikováno: 8. 11. 2021 14:00
Foto: M. Němeček
Vzhledem k omezené kapacitě sálu je třeba se na setkání přihlásit zde.

Program setkání:

14:00 -15:30
Představení Synody o synodalitě a principy synodální přípravy ve farnostech Arcidiecéze pražské, Mgr. Ing. Michal Němeček.
Tipy, jak moderovat skupinku,  Ing. Mgr. Marie Nováková.
Aktuality z Národního synodálního týmu, Hana Pohořalá.
Dotazy k synodální cestě v pražské arcidiecézi.
15:30 – 16:00 Přestávka
16:00 – 16:30 Společná modlitba s nasloucháním Božímu slovu
16:30 – 18:00 Rozdělení do malých skupin a následný synodální proces nad 4. otázkou pro synodální setkání ve skupinkách viz Otázky pro synodální setkání ve skupinkách


Poznámky
Přednášková část bude v živém přenosu na youtube kanálu Pastoračního střediska.
Vzhledem k protiepidemickým opatřením je třeba počítat s tím, že na setkání bude třeba mít nasazený respirátor a účastníci musejí splnit některé z požadavků O-T-M (očkování nebo  test nebo 180 dní po prodělané nemoci) viz Covid portál.
V blízkosti objektu v ulici Kolejní je možné parkovat autem.

Zdroj: apha.cz

Autor článku:
TS ČBK

Další aktuality

Úžas, služba, odvaha: Františkův program pro mladé lidi v Řecku

Poslední papežovo veřejné vystoupení v Řecku symbolicky patřilo budoucnosti této země, tedy jejím mladým lidem, nejenom rodilým Řekům, ale též potomkům zahraničních přistěhovalců, konkrétně pak zástupcům řecké katolické mládeže ze všech koutů této země a studentům katolické školy sv. Dionýsia na severním předměstí Athén. Tuto instituci původně spravovaly voršilky, působící v Řecku od sedmnáctého století (1670), avšak před několika lety (2017) ji svěřily do výchovné misie školských bratří.
06.12.2021

Odpověď arcibiskupa Graubnera na veřejný dopis časopisu Te Deum o vakcinaci

Přinášíme odpověď arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, na otevřený dopis časopisu Te Deum ohledně výzvy předsedy ČBK k očkování proti nemoci covid-19.
06.12.2021

Nelze mlčet k situaci či ji ignorovat

Přinášíme text apelu Rady Iustitia et Pax v souvislosti s uprchlickou krizí na hranicích Polska a Běloruska.
06.12.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 6. do 12. prosince 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
06.12.2021

Papež v Athénách: Konverze nám pomáhá překonat existenciální pouště

Papež František předsedal mši svaté v řeckých Athénách a vybídl řecké katolíky, aby zůstali v naději navzdory „existenciálním pouštím“ našich životů, protože Pán je tu vždy, aby zaplnil naši prázdnotu, pokud mu uvolníme místo.
05.12.2021