Biskupové se modlili u hrobu apoštola Petra

Mše svatá ve Svatopetrské bazilice, modlitba u hrobu apoštola Petra, setkání s brněnským rodákem kardinálem Michaelem Czernym a slavnostní vernisáž o P. Janu Bulovi a P. Václavu Drbolovi v prostorách Poutního domu Velehrad v Římě. To vše bylo na programu českých a moravských biskupů v pondělí 8. listopadu při návštěvě ad limina v Římě.
Publikováno: 9. 11. 2021 10:15

Foto: Anička Guthrie, ČaV

V pondělí 8. listopadu v 7.30 ráno slavili biskupové Čech, Moravy a Slezska mši svatou v bazilice sv. Petra ve Vatikánu. „Dá se říct, že jsme již téměř doputovali do cíle,” uvedl bohoslužbu ve Svatopetrské bazilice olomoucký arcibiskup a předseda ČBK Jan Graubner, který byl hlavním celebrantem této slavnostní liturgie u oltáře sv. Josefa, kázal pomocný olomoucký biskup Antonín Basler. Biskupové se poté společně pomodlili u hrobu apoštola Petra.

V rámci návštěvy Dikasteria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji se setkali s brněnským rodákem kardinálem Michaelem Czernym, který je podsekretářem tohoto úřadu, a měli možnost krátce společně pohovořit i po oficiálním jednání. 

Na závěr dne se biskupové zúčastnili slavnostní vernisáže o Služebnících Božích Václavu Drbolovi a Janu Bulovi. Výstavu uvedl P. Karel Orlita, postulátor beatifikačního procesu těchto dvou mučedníků a požehnal jí kardinál Francesco Coccopalmerio, který je emeritním předsedou Papežské rady pro výklad legislativních textů. Výstava je umístěna v Poutním domě Velehrad v Římě a potrvá do konce listopadu.

Fotogalerie: Anička Guthrie, ČaV, P. Stanislav Přibyl

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022

Biskup Cikrle převezme titul čestného občana města Brna

V úterý 25. ledna 2022 převezme diecézní biskup Vojtěch Cikrle titul čestného občana města Brna.
20.01.2022