Oznámeno datum svatořečení Charlese Foucaulda

Charles de Foucauld bude kanonizován 15. května 2022 spolu s dalšími šesti blahoslavenými. Datum včera oznámila Kongregace pro svatořečení.
Publikováno: 10. 11. 2021 10:15

Foto: Bl. Charles de Foucauld 

Kromě proslulého francouzského kněze, který rozséval zrno Božího slova v srdci Sahary budou započteny mezi svaté: indický laik a mučedník blahoslavený Lazarus, zvaný Devasahayam, dále francouzský kněz a zakladatel kongregace Otců křesťanské nauky, bl. César de Bus, italský kněz bl. Luigi Maria Palazzolo, zakladatel kongregace Chudých sester, italský kněz bl. Giustino Maria Russolillo, zakladatel Společnosti Božího povolání a kongregace Sester Božího povolání, italská řeholnice bl. Maria Františka od Ježíše, zakladatelka kapucínských terciářek v Loanu, a bl. Maria Domenica Mantovani, italská spoluzakladatelka a první generální představená Institutu Malých sester Svaté rodiny.

Papež František rozhodl o kanonizaci těchto sedmi blahoslavených již při řádné veřejné konzistoři 3. května letošního roku. Vzhledem k pandemii však nebylo určeno přesné datum kanonizací.

Zdroj: Vatican News, česká sekce

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

V Římě zemřel slovenský kardinál Jozef Tomko

V pondělí 8.8. 2022 v brzkých ranních v Římě zemřel kard. Jozef Tomko, emeritní prefekt Kongregace pro evangelizaci národů.
09.08.2022

Mše svatá za oběti sexuálního zneužívání v církvi

25. srpna od 18.00 hodin se v klášteře dominikánů v Olomouci uskuteční mše svatá, při které se budeme modlit za všechny oběti sexuálních deliktů (nejen) v katolické církvi. Mše je součástí programu konference na téma Šetření sexuálních deliktů v katolické církvi, která proběhne od 25. – 26. srpna v Olomouci, ale na bohoslužbu je zvána široká veřejnost. Koncelebrovat budou také biskupové Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský a Josef Nuzík, administrátor Arcidiecéze olomoucké.
05.08.2022

Charita Česká republika bude opět pomáhat lidem s exekucemi v rámci Milostivého léta II

Celkem 66 charitních poraden rozesetých na území Česka je připraveno od 1. září do 30. listopadu letošního roku pomáhat dlužníkům veřejnoprávních institucí, státních a polostátních firem umořit vysoké úroky, penále a náklady na exekuce, které mnohdy několikanásobně přesahují samotnou výši dluhu a pro dlužníky a jejich rodiny jsou ekonomicky likvidační. Dlužníci, kteří se chtějí zbavit svých dluhů, mají příležitost využít mimořádnou „dluhovou amnestii“ v rámci Milostivého léta II.
04.08.2022

Konference na téma šetření sexuálních deliktů v církvi se uskuteční v Olomouci

Cyrilometodějská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci společně s Českou biskupskou konferencí pořádá od 25. – 26. srpna konferenci na téma Šetření sexuálních deliktů v katolické církvi. Cílem konference je prohloubení teoretických a praktických dovedností při šetření těchto činů v katolické církvi.
02.08.2022

Text národní syntézy Synody o synodalitě

Na Velehradě se 6. července 2022 uskutečnilo Národní synodální setkání, kterým vyvrcholila národní fáze synodálního procesu Synody o synodalitě: Společenství, spoluúčast, poslání. Přinášíme finální text národní syntézy, do kterého byly zapracovány rovněž připomínky vzešlé z tohoto velehradského setkání.
22.07.2022