Jsou i jiní influenceři! Ceny jsou rozdány!

Datum publikace11. 11. 2021, 16.53

Ekumenický web signály.cz vznikl už před dvaceti lety s cílem podporovat mládež v online prostoru. Jedním zezpůsobů jak poskytnout digitální evangelizaci prostor, je anketa Signály Awards, která letos proběhla už podruhéa navazuje na soutěž Blog roku. Tato anketa má za cíl ocenit mladé věřící, kteří se snaží skrze sociální sítěevangelizovat a motivovat ke službě Bohu.

Soutěžící nominovali jejich sledující a ti pro ně také poté hlasovali. Výsledky soutěže a slavnostní předání cen mohla široká veřejnost sledovat prostřednictvím přímého přenosu, který vysílala televize Noe. Přenosem provázela bloggerka a koordinátorka webu Kateřina Sedláčková a moderátor Albín Augustín Balát.

Během přímého přenosu se na obrazovkách objevil také Mons. Martin David, biskup ostravsko-opavský, který mladé lidi povzbudil slovem: ,,Mám radost ze všech, kteří si uvědomují, že být online není jenom velká vymoženost dnešní doby, ale pro nás křesťany také velká výzva. Výzva k tomu, abychom svědčili o tom, že On, Ježíš, je smyslem, cílem a naplněním našeho života. Ať tedy ve všem, co děláme online, se naplňuje to, co o Kristu řekl Jan Křtitel: On musí růst, já se však menšit”.

Podcast roku
Na prvním místě se umístil podcast Zabudnuté cesty, kteří tvoří Janči Máhrik a José Calvo Aquilar. Jejich podcasty hovoří o opravdu kvalitním životě. Nově objevují klíčové způsoby života, které v současné společnosti zapadávají prachem. Na druhém místě se umístil Ecclessia Podcast, který se snaží zprostředkovat zejména mladým lidem rozhovory se zajímavými osobnostmi z katolické církve. Třetí místo si odnáší podcast Na dřeň, který tvoří mladí redaktoři rádia Proglas. Silné příběhy lidí, debaty o tématech, o kterých se jinde nemluví, i o životě s Bohem.

Video roku
Zatímco v loňském roce první místo s přehledem získali Pastoral Brothers, letos vítězství patří hudebnímu uskupení TowMeot, které si odnáší první místo v kategorii video roku. Název, který skupina nese, v překladu z hebrejštiny znamená „velmi dobrý“. Skupinu tvoří čtyři křesťanští rappeři, kteří jedinečností svých životních příběhů přinášejí na pódium texty plné svědectví, myšlenek k zamyšlení, ale i slova povzbuzení. Druhé místo si odnáší hudební kapela alltide, tři kamarádi z Prešova a okolí, kteří spolu začali tvořit hudbu přibližně před rokem a půl. Ve své hudbě spojují akustické nástroje s elektronickými prvky blízkými indie folku/indie pop žánrům. V poslední době vydali první píseň z jejich debutového EP s názvem 'pamatuj si mě'. Celistvý projekt je vyjádřením jejich příběhu s vědomím minulosti a vidinou do budoucnosti. Třetí místo si odnáší hudební projekt Jedno.tu , skupina umělců, tvůrců, sníčů. Touží spojovat jejich individuální umělecké cesty v jednotě. Touží vytvořit nový prostor pro skryté talenty, rozhodně doporučujeme si pustit jejich tvorbu!

Instagram roku
První místo jsi stejně jako v loňském roce odnáší Světlana Mašková, která má na svém instagramu nick @swettlushprior. Její instagramový účet sleduje přes deset tisíc uživatelů, kteří spolu s ní tvoří jedno velké společenství. Navzájem se povzbuzují a snaží se šířit Kristovo jméno. Druhé místo si odnáší Karolína Zvoníčková, která na svém instagramu figuruje jako @bile_misto, vyrábí křesťanské papírenské produkty, například diáře. Třetí místo si odnáší jáhen Jiří Dyčka, který je spoluzakladatelem křesťanského projektu Live4G. Na instagramu ho najdete pod nickem @jiridycka a věnuje se především vlogování. Natáčí videa na různá křesťanská témata, jeho nejsledovanější video nese název Zpověď.

Projekt roku
Projekt roku je letos také jedna z nových kategorií. Chceme ocenit ty, kteří se věnují ať už ve společenství nebo ve dvojici něčemu, co má v životě smysl. První místo si v této kategorii odnáší Salesiánské středisko mládeže Brno - Žabovřesky společně s OS Vespojení. Oba tyto projekty získaly stejný počet hlasů. Salesiáni v Brně se věnují mládeži a mají spoustu projektů, například tábory, kroužky pro děti, salesiánské mediální středisko… Os Vespojení se věnuje mladým lidem z dětských domovů po celé České republice. Paní Buriánková, zakladatelka sdružení, celý svůj život obětuje pro tyto mladé lidi, kteří se po odchodu z dětského domova potřebují postavit na nohy. Pomáhá jim v rámci projektu Dům na půli cesty v Meclově na Domažlicku. Toto sdružení má také jeden svůj velký projekt, který nese název Staňte se Ježíškem dětem z dětských domovů, kde se snaží oslovit širokou veřejnost, aby děti a mladí lidé našli pod stromečkem své vlastní splněné přání - například ponožky, polštář, boty, ti, kteří opouští dětský domov, například pračku do svého startovacího bydlení… Na druhém místě se umístil projekt Festival na Výšinách, jedná se o křesťanský multižánrový open-air festival, který nabízí nejen skvělé hudební zážitky, ale také přednášky o palčivých tématech. Třetí místo si odnáší projekt Live4G, který se věnuje především digitální evangelizaci. Jejich mottem je - Zažili jsme, že Bůh je živý, proto Ho chceme přinášet i na sociální sítě: obrazem, zvukem i textem.

Blog roku
V kategorii blog roku si první místo odnáší blog s názvem Svět of poems, projekt Ondřeje Navrátila, který se snaží prostřednictvím svého blogu nabízet pravidelnou dávku svých básní a poezie. Na druhém místě se umístil blog Kateřiny Sedláčkové s názvem Grafofilův Blog, kde najdete především glosy z autorčina života. Třetí místo si odnáší blog Z nebe pro Tebe. Na tomto blogu, který má pod svým vedením mladá Sára Schulhauserová, najdete především její svědectví, zamyšlení nebo také její oblíbené pasáže z Bible.

Veškeré další výsledky najdete na webu soutěže www.signalyawards.cz nebo také na našich sociálních sítích.

Poděkování patří také partnerům soutěže, bez kterých by se letos nemohla celá anketa uskutečnit. Moc děkujeme: Tv Noe, OnGlazz, Leo Express, Kristýn Služebník, festival United.

Kontakt pro média:

Albín Balát