I mladí se zapojují do iniciativy Červená středa

Datum publikace16. 11. 2021, 10.45

V rámci iniciativy Červená středa proběhne letos poprvé benefiční koncert, na kterém se podílí i mladí ze Sekce pro mládež ČBK.

Benefiční koncert

V rámci Červené středy se bude letos poprvé konat také benefiční koncert, který ve spolupráci s Charitou Česká republika pořádá Česká biskupská konference, Ekumenická rada církví a Federace židovských obcí. Výtěžek bude využit k obnově církevní budovy v iráckém Mosulu.

Koncert živě přenáší TV Noe, která bude provozovat i živé dárcovské call centrum.

Program: Petr Eben / Jan Ámos Komenský: Labyrint světa a ráj srdce

Recitace v audiovizuálním záznamu: Viktor Preiss
Varhany: Michaela Moc Káčerková, Ivana Michalovičová, Alfred Habermann, Pavel Svoboda, Jaroslav Tůma

Co je Červená středa

Červená středa je kampaň s heslem Make a stand for faith and freedom (Společně za víru a svobodu), která vznikla na britských ostrovech. Iniciativa chce propagovat víru i toleranci ve společnosti a podpořit solidaritu s obětmi pronásledování či být hlasem proti násilí a útlaku vykonávaného ve jménu náboženství. Červená je barva krve, mučednictví; světlo je symbolem naděje v temnotách.

Iniciátorem je britská pobočka křesťanské organizace Aid to the Church in Need (u nás známá spíše jako Kirche in Not).

Jak se zapojit

Zapojit se může každý a to i navzdory nepříznivé epidemiologické situaci – jako instituce, společenství či jednotlivec.

• nasvítit červeným světlem kostel, významnou budovu ve vaší obci, sloup, sochu, ad.
  • uspořádat společnou liturgii nebo se soukromě pomodlit za pronásledované
  • zapálit svíčku při setkání, v průvodu nebo doma
  • zorganizovat setkání na symbolickém místě ve vaší obci
  • přečíst (si) texty informující o tématu pronásledování a náboženské svobody