Celostátní fórum mládeže zrušeno

Datum publikace22. 11. 2021, 14.45

Vzhledem k probíhajícímu synodálnímu procesu bylo rozhodnuto, že se Celostátní fórum mládeže k připravovanému Celostátnímu setkání mládeže v Hradci Králové zruší.

Sekce pro mládež si uvědomuje důležitost probíhající Synody vyhlášené papežem Františkem a její prioritní zařazení i u pracovníků s mládeží. Nechceme důležitý synodální proces dublovat, a proto jsme na Zasedání Sekce pro mládež Celostátní fórum mládeže zrušili.

Co je Celostátní fórum mládeže?

CFM jsou diskuzní setkání zástupců mladých věřících s biskupy. Mladí delegáti jsou ve věku od 18 - 30 let, reprezentují co nejširší spektrum života církve. Zastupují jak práci na úrovni diecézí, vikariátů, farností, tak i mnoho dalších iniciativ pro mládež pod vedením hnutí, řeholí, komunit, spolků a vysokoškolské pastorace. Účastníky jsou také biskupové, kteří přicházejí mladým naslouchat a  rozmlouvat s nimi. Jako pozorovatelé jsou zváni  ti, kteří mají v církvi na jakémkoliv místě zodpovědnost za pastoraci mladých lidí nebo jsou odborníky v této oblasti pastorace.

Minulá fóra mládeže a jejich závěry jsou ke shlédnutí: https://aksm.cz/akce-pro-mladez/

Autor článku: Sekce pro mládež