GODZONE TOUR 2021 už zítra v Ostravě

Tento rok se opět uskuteční evangelizační Godzone tour. Organizátoři tento rok přicházejí s jasným evangelizačním poselstvím: „Bůh není mrtvý“. V Ostravě se evangelizační koncert uskuteční fyzicky i online.
Publikováno: 19. 11. 2021 7:30

„Ako kresťania vieme, že mocou Ducha Svätého je Boh v nás živý, no napriek tomu sa zdá, akoby  spoločnosť a svet hovorili, že Boh je mŕtvy. My vieme, že Boh je živý, zažili sme to. Sme presvedčení, napriek rúškam nemáme zostať umlčaní, máme svedčiť o tom, čo Boh urobil v našich životoch, a napriek izolácii nemáme prestať budovať Cirkev. Boh totiž žije v nás mocou svojho Ducha. Otázka však znie: Je to vidieť?“ vysvětluje téma ředitel projektu Godzone Július Slovák.

Program v Ostravě se uskuteční fyzicky, tak jak bylo avizováno, v režimu OTP. Podle aktuálních opatření v ČR se hromadných akcí mohou zúčastnit účastníci, kteří se prokáží platným oficiálním potvrzením: o negativním výsledku testu (AG – 24 hodin od odběru, PCR – 72 hodin od odběru) nebo dokladem o překonání COVID za posledních 180 dní nebo dokladem o plném očkování. Děti do dvanácti let nepotřebují pro vstup žádný doklad. Godzone tour se v České republice uskuteční 20. 11. v Ostravě, v aréně Torax v 19:30.  Před vstupem do haly bude pro návštěvníky od 17:00 k dispozici testovací stan pro antigenové testování. Samotestování nebude uznáno.

Online i na české televizi NOE
I když organizátoři nedokážou ovlivnit vývoj pandemie, mrzí je situace, která nastala, a myslí na všechny, kteří se z nějakého důvodu Godzone tour 2021 nemohou zúčastnit živě. Pořadatelé je zvou, aby sledovali program turné online prostřednictvím živého vysílání buď v pátek 19. 11. ve 20:30 na televizi LUX nebo v sobotu 20. 11. v 19:30 živě z Ostravy na TV NOEFacebooku a YouTube projektu Godzone.

Godzone tour je organizováno již po třinácté v rámci Týdne církve pro mládež pod záštitou Katolické církve. Všechny potřebné informace naleznete na tour.godzone.sk

Co je to Godzone tour? 

Turné představuje sérii večerních koncertů, kde návštěvníci zažijí originální hudebně-taneční program plný chválových modliteb, poslechnou si jedinečné příběhy lidí z celého Slovenska, uvidí interaktivní divadelní scénku a přepracovanou videoprodukci.

Minulý rok bylo konání fyzického Godzone tour narušené pandemií coronaviru. Rok 2020 tak přinesl film z produkce projektu Godzone – „To, na čom záleží“, který viděly desítky tisíc lidí v premiéře naživo online a následně i ve vysílání televize TV Noe.

V roce 2009 odstartovalo první turné sérii evangelizačních večerů, které vyústily do letos připravovaného 13. ročníku. Cílem Godzone tour je přiblížit evangelium inovativním a kreativním způsobem, který zaujme a přitáhne mladé lidi. 

Projekt Godzone je evangelizační projekt, který vznikl v roce 2010 a je zastřešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Garanty projektu jsou katoličtí kněží ThDr. PhDr. Ján Buc, PhD., PaedDr. Juraj Ďurnek, SchP, provinciál rádu piaristů na Slovensku a ThLic. Ondrej Chrvala.

Autor: Albín Augustín Balát, Signály.cz 

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže - Den pro rodinu, 5. den

V sobotu 13. srpna se v rámci Celostátního setkání mládeže v Hradci Králové uskutečnil Den pro rodiny, pro které byl připraven speciální program jako žonglování, loutkové divadlo, katecheze, dizkuze, hry pro děti nebo koncert SBM. Mši svatou v sobotu sloužil českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil, kázal kardinál Dominik Duka a koncelebrovali i další čeští a moravští biskupové. Podívejte se na fotografie spolku Člověk a Víra.
14.08.2022

Velké náměstí v Hradci Králové zaplnili mladí křesťané

Již od čtvrtečního rána byly na Velkém náměstí v Hradci Králové slyšet kladiva, která stavěla podium na páteční večer. Už jenom poloha tohoto koncertu vybízela k poslechu a podívané osoby věřící i nevěřící. Do univerzitního města přijel slovenský projekt Godzone společně s kapelou Espé, která funguje již od roku 2003 a má za cíl evangelizovat pomocí hudby. V sobotu pokračovalo Celostátní setkání mládeže tzv. Dnem pro rodinu.
13.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 - 3. a 4. den

Prohlédněte si fotografie z Celostátního setkání mládeže v v Hradci Králové ve dnech 11. - 12. srpna objektivy fotografů ze spolku Člověk a Víra.
13.08.2022

V Hradci Králové mladí katolíci zažívají koncerty, ale i přednášky a společné mše

Mladí křesťané od 14 do 26 let na CSM prožívají necelý týden ve společenství podobně naladěných lidí na Celostátním setkání v Hradci Králové, které se zde koná od 9.-14. srpna. Kromě kultury a zábavy nabízí také seberozvoj a zamyšlení nad důležitými tématy aktuálního světa. Přihlášených účastníků je na 4 tisíce, v sobotu jsou očekáváni další účastníci tzv. Dne pro rodiny.
13.08.2022

Fotogalerie: Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové 2022 - 1. a 2. den

Hradec Králové se v posledních dnech zaplnil katolickou mládeží z celé republiky, která sem přijela na Celostátní setkání mládeže 2022. Přinášíme fotografie spolku Člověk a víra, které zachycují první dny setkání, 9. a 10. 8.
11.08.2022