GODZONE TOUR 2021 už zítra v Ostravě

Tento rok se opět uskuteční evangelizační Godzone tour. Organizátoři tento rok přicházejí s jasným evangelizačním poselstvím: „Bůh není mrtvý“. V Ostravě se evangelizační koncert uskuteční fyzicky i online.
Publikováno: 19. 11. 2021 7:30

„Ako kresťania vieme, že mocou Ducha Svätého je Boh v nás živý, no napriek tomu sa zdá, akoby  spoločnosť a svet hovorili, že Boh je mŕtvy. My vieme, že Boh je živý, zažili sme to. Sme presvedčení, napriek rúškam nemáme zostať umlčaní, máme svedčiť o tom, čo Boh urobil v našich životoch, a napriek izolácii nemáme prestať budovať Cirkev. Boh totiž žije v nás mocou svojho Ducha. Otázka však znie: Je to vidieť?“ vysvětluje téma ředitel projektu Godzone Július Slovák.

Program v Ostravě se uskuteční fyzicky, tak jak bylo avizováno, v režimu OTP. Podle aktuálních opatření v ČR se hromadných akcí mohou zúčastnit účastníci, kteří se prokáží platným oficiálním potvrzením: o negativním výsledku testu (AG – 24 hodin od odběru, PCR – 72 hodin od odběru) nebo dokladem o překonání COVID za posledních 180 dní nebo dokladem o plném očkování. Děti do dvanácti let nepotřebují pro vstup žádný doklad. Godzone tour se v České republice uskuteční 20. 11. v Ostravě, v aréně Torax v 19:30.  Před vstupem do haly bude pro návštěvníky od 17:00 k dispozici testovací stan pro antigenové testování. Samotestování nebude uznáno.

Online i na české televizi NOE
I když organizátoři nedokážou ovlivnit vývoj pandemie, mrzí je situace, která nastala, a myslí na všechny, kteří se z nějakého důvodu Godzone tour 2021 nemohou zúčastnit živě. Pořadatelé je zvou, aby sledovali program turné online prostřednictvím živého vysílání buď v pátek 19. 11. ve 20:30 na televizi LUX nebo v sobotu 20. 11. v 19:30 živě z Ostravy na TV NOEFacebooku a YouTube projektu Godzone.

Godzone tour je organizováno již po třinácté v rámci Týdne církve pro mládež pod záštitou Katolické církve. Všechny potřebné informace naleznete na tour.godzone.sk

Co je to Godzone tour? 

Turné představuje sérii večerních koncertů, kde návštěvníci zažijí originální hudebně-taneční program plný chválových modliteb, poslechnou si jedinečné příběhy lidí z celého Slovenska, uvidí interaktivní divadelní scénku a přepracovanou videoprodukci.

Minulý rok bylo konání fyzického Godzone tour narušené pandemií coronaviru. Rok 2020 tak přinesl film z produkce projektu Godzone – „To, na čom záleží“, který viděly desítky tisíc lidí v premiéře naživo online a následně i ve vysílání televize TV Noe.

V roce 2009 odstartovalo první turné sérii evangelizačních večerů, které vyústily do letos připravovaného 13. ročníku. Cílem Godzone tour je přiblížit evangelium inovativním a kreativním způsobem, který zaujme a přitáhne mladé lidi. 

Projekt Godzone je evangelizační projekt, který vznikl v roce 2010 a je zastřešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Garanty projektu jsou katoličtí kněží ThDr. PhDr. Ján Buc, PhD., PaedDr. Juraj Ďurnek, SchP, provinciál rádu piaristů na Slovensku a ThLic. Ondrej Chrvala.

Autor: Albín Augustín Balát, Signály.cz 

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Úžas, služba, odvaha: Františkův program pro mladé lidi v Řecku

Poslední papežovo veřejné vystoupení v Řecku symbolicky patřilo budoucnosti této země, tedy jejím mladým lidem, nejenom rodilým Řekům, ale též potomkům zahraničních přistěhovalců, konkrétně pak zástupcům řecké katolické mládeže ze všech koutů této země a studentům katolické školy sv. Dionýsia na severním předměstí Athén. Tuto instituci původně spravovaly voršilky, působící v Řecku od sedmnáctého století (1670), avšak před několika lety (2017) ji svěřily do výchovné misie školských bratří.
06.12.2021

Odpověď arcibiskupa Graubnera na veřejný dopis časopisu Te Deum o vakcinaci

Přinášíme odpověď arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, na otevřený dopis časopisu Te Deum ohledně výzvy předsedy ČBK k očkování proti nemoci covid-19.
06.12.2021

Nelze mlčet k situaci či ji ignorovat

Přinášíme text apelu Rady Iustitia et Pax v souvislosti s uprchlickou krizí na hranicích Polska a Běloruska.
06.12.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 6. do 12. prosince 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
06.12.2021

Papež v Athénách: Konverze nám pomáhá překonat existenciální pouště

Papež František předsedal mši svaté v řeckých Athénách a vybídl řecké katolíky, aby zůstali v naději navzdory „existenciálním pouštím“ našich životů, protože Pán je tu vždy, aby zaplnil naši prázdnotu, pokud mu uvolníme místo.
05.12.2021