Červená středa 2021 očima fotografů

Včera 24. listopadu 2021 se po celé České republice konala mezinárodní připomínka lidí pronásledovaných pro víru s názvem Červená středa. Letos se do ní v ČR zapojilo na 120 organizací a desítky budov se rozsvítily na červeno. Mezi nimi také Černínský palác, Petřínská rozhledna, Rudolfinum, Karolinum, Mariánský sloup, Staronová synagoga nebo kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Letošním překvapením byla také načerveno nasvícená Česká ambasáda v Novém Dillí v Indii. Podívejte se, jak letošní Červenou středu zachytili fotografové spolku Člověk a víra a další.
Publikováno: 25. 11. 2021 14:00

Foto: Martina Řehořová, Peter Marek a Radek Hanskut, Člověk a víra

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Úžas, služba, odvaha: Františkův program pro mladé lidi v Řecku

Poslední papežovo veřejné vystoupení v Řecku symbolicky patřilo budoucnosti této země, tedy jejím mladým lidem, nejenom rodilým Řekům, ale též potomkům zahraničních přistěhovalců, konkrétně pak zástupcům řecké katolické mládeže ze všech koutů této země a studentům katolické školy sv. Dionýsia na severním předměstí Athén. Tuto instituci původně spravovaly voršilky, působící v Řecku od sedmnáctého století (1670), avšak před několika lety (2017) ji svěřily do výchovné misie školských bratří.
06.12.2021

Odpověď arcibiskupa Graubnera na veřejný dopis časopisu Te Deum o vakcinaci

Přinášíme odpověď arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, na otevřený dopis časopisu Te Deum ohledně výzvy předsedy ČBK k očkování proti nemoci covid-19.
06.12.2021

Nelze mlčet k situaci či ji ignorovat

Přinášíme text apelu Rady Iustitia et Pax v souvislosti s uprchlickou krizí na hranicích Polska a Běloruska.
06.12.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 6. do 12. prosince 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
06.12.2021

Papež v Athénách: Konverze nám pomáhá překonat existenciální pouště

Papež František předsedal mši svaté v řeckých Athénách a vybídl řecké katolíky, aby zůstali v naději navzdory „existenciálním pouštím“ našich životů, protože Pán je tu vždy, aby zaplnil naši prázdnotu, pokud mu uvolníme místo.
05.12.2021