banner sekce
Sekce

Mládež

Prosincové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Je prosinec. Vyhlížíme sníh, koukáme po výlohách a mlsně chodíme do spíže. Na Vánoce se těšíme všichni, je to čas volna, radosti, dárků a společných chvil. Ale prosinec není jen o Vánocích. Začíná totiž Advent.
Publikováno: 26. 11. 2021 15:14
Advent – příprava na slavnost

Liturgický rok začíná Adventem. Neděli před tím je Slavnost Ježíše Krista Krále, kdy slavíme, radujeme se, a také se ohlížíme za uplynulým (liturgickým) rokem. A pak přichází tak trochu studená sprcha. Další neděle je adventní. Plná textů o pokání, změně smýšlení a obrácení.

Je to čas přípravy a rozjímání, naděje a očekávání. Je to cesta, která nás vede k oslavě Narození Ježíše. Ale ten čas bychom neměli přečkat jen na „autobusové zastávce“, to znamená nečinným čekáním. Vydejme se na cestu.

Rozhovor

Blíží se Vánoce a my se už těšíme na televizní pohádkovou smršť. Letos jsme obzvlášť zvědaví na pokračování Tajemství staré bambitky, a tak jsme si zašli popovídat s představitelkou hrnčířky Aničky, Kamilou Janovičovou. Možná nám prozradí o čem nový díl bude a dozvíme se, jestli je si s Aničkou v něčem podobná. Tak si hezky udělejte pohodlí a čtěte. Třeba objevíte, že i vy máte s Kamilou něco společného.

Víra a praxe

Jak obhájit svou víru, když kolem sebe vidíme jen posměšné pohledy. Jak obhájit svou víru, když kolem nás je tolik nabídek a nevázané zábavy. V prosincovém čísle jsme si vybrali jako inspirativní osobnost svatou Barboru. Slavení a připomínka této svaté není jen o trhání třešňových větviček a o generálním úklidu, ale mělo by být také o zamyšlení se nad naší osobní vírou. Svatá Barbora byla pro svoji víru zesměšňována, opustili ji všichni z její rodiny, byla veřejně odsouzena a lidé si na ni ukazovali prstem. Její život a statečné jednání by mělo být to, co si v adventě budeme připomínat, na čem i my sami budeme pracovat. Naše adventní povzbuzení na instagramu bude touto světicí inspirováno. Přidejte se i vy.

Fotoromán

Po dlouhé době se zase můžete začíst do fotorománu, který tvoříme s našimi čtenáři a sympatizanty časopisu IN! Tentokrát jsem se vydali do Olomouce na Církevní gymnázium Německého řádu, kde jsme fotili a spoluvytvářeli fotopříběh o přátelství, lásce a závislostech na počítačových hrách.

Vánoční čas

Jak trávíte Vánoce? Jaké máte rodinné zvyky? Jaká píseň u vás dělá ty správné Vánoce? Mnoho otázek se sesypalo na hlavu našich redaktorek a vy tak můžete nahlédnout, alespoň o Vánocích, do soukromí těch, co pro vás časopis tvoří.

 

Požehnaný Advent a veselé a Láskou prozářené Vánoce přeje redakce IN! dívčí svět

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

Synoda - nejde o shromažďování názorů, ale o živé setkání lidí

Probíhající Synodu někdo přivítal s nadějí a radostí, někdo se skeptickou nedůvěrou. Zeptali jsme se proto P. Prokopa Brože, člena Národního synodálního týmu, na otázky, které mohou lidi v souvislosti se Synodou napadat. Snad se mu povedlo rozptýlit některé obavy a předsudky, které můžeme mít, když o Synodě přemýšlíme.
18.01.2022

Pozvánka na kurzy Alfa

Zveme mladé na online kurz Alfa pro mládež, který začne 27. 1. Kurz organizuje Kancelář Alfy ve spolupráci s farností sv. Terezie v Kobylisích.
17.01.2022

Lednové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Nový rok nás vítá a my můžeme s novým odhodláním otevřít své oči pro to nové a hezké, co nás čeká. Otevřít srdce pro všechny nové i staré přátele a povznést duši k Bohu, který netrpělivě čeká na okamžik, kdy nás bude moci povzbudit a zahrnout svou Láskou.
11.01.2022

Přihlašování CSM 2022 Hradec Králové

Po roce odkladů konečně přichází sedmé Celostátní setkání mládeže. A proto se již 3. ledna spouští přihlašování na tuto výjimečnou akci. I zahájení přihlašování bude výjimečné, kdy se budete moct připojit k on-line modlitbě chval vedenou skupinou Brno Worship. Chvály začnou stejně jako přihlašování v 19 hodin a stream bude probíhat na YouTube kanále Sekce pro mládež ČBK.
29.12.2021