Vatikán spustil kampaň #IamChurch

Úřad pro laiky, rodinu a život zahájil kampaň k příštímu Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením, který připadá na 3. prosince. Od 6. prosince budou po dobu pěti týdnů zveřejňována svědectví z různých částí světa, která přiblíží příběhy zdravotně postižených lidí, kteří žijí a působí v církvi.
Publikováno: 30. 11. 2021 14:30

Křest nás činí „plnohodnotnými členy církevního společenství a dává každému bez vyloučení či diskriminace možnost zvolat: Já jsem církev!”, píše papež František v letošním poselství k Mezinárodnímu dni osob se zdravotním postižením. Právě toto zvolání: Jsem církev, se stalo heslem kampaně, která jednou týdně nabídne celkově pět videozáznamů z celého světa. Jejich záměrem je ukázat, co znamená být postižený a sloužit evangeliu v dnešní církvi.

„Cílem každého videa je poukázat na přínos, který lidé s postižením denně nabízejí církevnímu společenství. Evangelizační práce, kterou vykonávají někteří neslyšící mladí lidé v Mexiku; francouzský klášter, ve kterém své řeholní povolání prožívá několik řeholnic s Downovým syndromem; skupina italských mladých lidí s mentálním postižením, kteří se účastní Světových dnů mládeže – to jen pouze pár příkladů z mnohem širší reality, kterou chce naše kampaň přiblížit“, vysvětlila Gabriella Gambino, podsekretářka vatikánského Úřadu pro laiky rodinu a život. „Jsme přesvědčeni“, dodala, „že pokud budeme pozorně naslouchat hlasům našich postižených sester a bratrů, církevní společenství to skutečně obohatí." Videosvědectví natočila společnost „Poti Pictures“, první sociální filmová produkční společnost na světě, která natáčí reklamy, krátké a celovečerní filmy, v nichž vystupují herci s mentálním postižením.

Zdroj: Vatican Media, česká sekce

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Apel pro Evropu k situaci na Ukrajině

Předsednictvo Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), oslovuje biskupy evropského kontinentu v tomto dramatickém okamžiku napětí kolem Ukrajiny, chce vyjádřit svou blízkost církvím na Ukrajině a všem jejím lidem. Vyzývá mezinárodní společenství, aby zemi nabídlo svou podporu v souvislosti s nebezpečím ruské vojenské ofenzívy.
22.01.2022

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022